Wszystko, co wiemy o filmie "Perswazje" z Dakotą Johnson

Wszystko, co wiemy o filmie "Perswazje" z Dakotą Johnson

24.04.2022

Adaptacja "Perswazje" Jane Austen przez Netflix jest już prawie gotowa. W filmie wystąpi Dakota Johnson jako Anne Elliot, kobieta rozdarta między obowiązkami rodzinnymi a miłością, której pozwoliła uciec. 21 kwietnia Netflix ostatecznie ogłosił, że filmowa adaptacja trafi do kin 15 lipca. Streamer opublikował również nowe zdjęcia obsady.


Oto jak Netflix opisuje film: "Mieszkająca ze swoją snobistyczną rodziną na skraju bankructwa Anne Elliot jest kobietą niekonformistyczną o nowoczesnej wrażliwości. Kiedy Frederick Wentworth - przystojniak, któremu pozwoliła uciec - ponownie wkracza w jej życie, Anne musi wybrać między pozostawieniem przeszłości za sobą a posłuchaniem swojego serca w kwestii drugiej szansy."


Sięgnięcie do katalogu Austen ma sens, ponieważ Netflix odniósł sukces dzięki serialowi "Bridgertonowie", który również rozgrywa się w epoce Regencji i był częściowo inspirowany światem zbudowanym przez Austen. "Perswazje" mają jednak kilka istotnych różnic w stosunku do tej parnej serii romansów. "Bridgertonowie" koncentruje się na życiu szlachty w Londynie i nie boi się scen seksu. Bohaterki Austen są członkami szlachty ziemiańskiej, ale ich klasa społeczna jest niższa niż w "Bridgertonowie", gdzie pełno jest książąt i wicehrabin. Jej powieści rozgrywają się prawie wyłącznie na wsi, a te nieliczne przypadki, kiedy jej bohaterki wyjeżdżają do Londynu, są absolutnie nieszczęśliwe. I chociaż w powieściach Austen ludzie zdecydowanie uprawiają seks w małżeństwie i poza nim, autorka nigdy nie zdecydowała się opisać nikogo, kto by się spuścił.


Fani będą musieli poczekać i zobaczyć, jak nowy film potraktuje kultową historię Austen o miłości drugiej szansy. Przeczytaj wszystko, co wiemy na temat adaptacji "Perswazje" Netflixa, w tym obsadę, fabułę, reżysera i wiele więcej.


  


Obsada "Perswazje"


Dakota Johnson gra główną rolę Anny Elliot. Cosmo Jarvis ("Peaky Blinders") wcieli się w kapitana Fredericka Wentwortha, a Henry Golding w pana Elliota, dalekiego krewnego Anny i spadkobiercę jej ojca. W obsadzie są również Nikki Amuka-Bird, Mia McKenna-Bruce i Richard E. Grant, ale ich postacie nie zostały jeszcze oficjalnie ogłoszone. Można się jednak domyślać, że Grant zagra Sir Waltera Elliota, nadętego ojca Anny.


  


Data premiery filmu "Perswazje"Film "Perswazje" trafi na platformę Netflix 15 lipca.


  


"Perswazje" Fabuła"Perswazje" Jane Austen zostały opublikowane w 1817 roku, już po jej śmierci. Historia opowiada o Anne Elliot, która w wieku 27 lat jest uważana za trochę "starą pannę". Siedem lat wcześniej zakochała się we Fredericku Wentworth i była z nim krótko zaręczona, zanim przekonała się, że nie jest on odpowiedni ze względu na swoją niższą klasę.


Kiedy akcja powieści rozpoczyna się na nowo, Wentworth wraca do miasta, jest już kapitanem, który zdobył sławę w marynarce wojennej. Anne wciąż za nim tęskni, ale on nie chce jej poświęcić czasu. Rozdarta między rodziną a miłością, która wymknęła się jej z rąk, Anne musi wybrać, co zrobić.


Nie wiadomo jeszcze, jakie zmiany zostaną wprowadzone do fabuły filmu.


  


Reżyseria "Perswazje""Perswazje" reżyseruje Carrie Cracknell na podstawie scenariusza Ronalda Bassa i Alice Victorii Winslow. Większość wcześniejszych dokonań Cracknell to praca jako reżyserki w brytyjskim teatrze.

Artur
Redaktor
facebook twitter instagram
MUSIC & FESTIVALS LOVER! - Web & App #UI / #UX designer - Graphic Design is my passion

Najnowsze wpisy na blogu

17.05.2022
Obsada "Perfekcyjne połączenie": Kto wystąpi w filmie Netflixa?

Jeśli jesteście ciekawi, kto wchodzi w skład obsady Perfekcyjne połączenie, mamy dla was informacje!

17.05.2022
Prawnik z Lincolna sezon 2 aktualizacja premiery: Czy powstanie kolejny sezon?

Czy powstanie 2. sezon Prawnik z Lincolna na Netflixie? Oto co wiemy na temat aktualizacji wydania, obsady, książek i wielu innych rzeczy!

17.05.2022
Zakończenie 1. sezonu "Prawnik z Lincolna": Kto zabił Jerry'ego Vincenta?

Serial jest niesamowitym dramatem prawniczym z niesamowitą obsadą i serią fascynujących spraw, w tym procesem o podwójne morderstwo, który rozgrywa się w pierwszym sezonie serialu.

17.05.2022
Czy serial Netflixa Prawnik z Lincolna jest oparty na prawdziwej historii?

Ze względu na tendencję do adaptowania prawdziwych historii, trudno nie zadawać sobie pytania, czy niektóre seriale są oparte na prawdziwych historiach, a Prawnik z Lincolna jest zdecydowanie jednym z tych seriali.