Czy powstanie 8. sezon serialu Grace i Frankie?

Czy powstanie 8. sezon serialu Grace i Frankie?

04.05.2022

To już koniec drogi dla najdłużej emitowanego serialu oryginalnego Netflixa, Grace i Frankie. W miniony weekend na platformie streamingowej pojawiło się 12 ostatnich odcinków serialu, a fani już są ciekawi, czy jest nadzieja na 8. sezon Grace i Frankie.


Niestety, odpowiedź brzmi: nie, a przynajmniej nie w najbliższym czasie. Siódmy sezon był ostatnim sezonem serialu i został podzielony na dwie części, głównie z powodu pandemii. Serial z Lily Tomlin i Jane Fondą, którego premiera miała miejsce w 2015 roku, stał się dla wielu osób punktem odniesienia dzięki humorowi, wzruszającym wątkom i przyjaźni między Grace i Frankie.


Fabuła serialu obracała się wokół postaci granych przez Tomlin i Fondę po tym, jak odkryły, że ich mężowie są gejami i skrycie się w sobie kochają, co sprawiło, że obie kobiety nie wiedziały, w jakim kierunku potoczy się ich życie bez swoich małżonków. Oczywiście jedną z głównych zalet serialu był fakt, że w rolach głównych wystąpiły dwie starsze kobiety, co jest bardzo rzadkie, nawet w dzisiejszych czasach telewizji.


 


Czy powstanie 8. sezon serialu Grace i Frankie?


Nie, po siedmiu sezonach i 94 odcinkach serial został oficjalnie zakończony.


 


Dlaczego serial Grace i Frankie został zakończony?


Nie znamy jednoznacznego uzasadnienia decyzji Netflixa o zakończeniu serialu, ale prawdopodobnie chodzi o pieniądze. Netflix nie jest znany z tworzenia długoterminowych programów. Grace i Frankie była wyjątkiem od reguły, a nie normą. Bardzo niewiele programów Netflixa doczekało się tak długiego okresu emisji, większość z nich doczekała się zaledwie trzech sezonów.


Jednak serial ten miał też swoje pełne życie, więc choć smutno, że się skończył, fani są szczęśliwi, że udało im się opowiedzieć całą tę historię.


Współtwórczyni serialu, Martha Kaufman, zapytana o ewentualny ósmy sezon, powiedziała Los Angeles Times, że na decyzję złożyło się kilka różnych czynników, ale przede wszystkim fakt, że Netflix nie robi "długoterminowych" seriali.To był splot różnych czynników. Netflix nie robi już długoterminowych seriali. I mamy szczęście, że dostaliśmy siódmy sezon. Myślę, że kiedy zaczynaliśmy, wyobrażaliśmy sobie siedem sezonów. Ale tak naprawdę takie decyzje podejmuje Netflix. 


Oglądaj wszystkie siedem sezonów serialu Grace i Frankie już teraz w serwisie Netflix.

Artur
Redaktor
facebook twitter instagram
MUSIC & FESTIVALS LOVER! - Web & App #UI / #UX designer - Graphic Design is my passion

Najnowsze wpisy na blogu

17.05.2022
Obsada "Perfekcyjne połączenie": Kto wystąpi w filmie Netflixa?

Jeśli jesteście ciekawi, kto wchodzi w skład obsady Perfekcyjne połączenie, mamy dla was informacje!

17.05.2022
Prawnik z Lincolna sezon 2 aktualizacja premiery: Czy powstanie kolejny sezon?

Czy powstanie 2. sezon Prawnik z Lincolna na Netflixie? Oto co wiemy na temat aktualizacji wydania, obsady, książek i wielu innych rzeczy!

17.05.2022
Zakończenie 1. sezonu "Prawnik z Lincolna": Kto zabił Jerry'ego Vincenta?

Serial jest niesamowitym dramatem prawniczym z niesamowitą obsadą i serią fascynujących spraw, w tym procesem o podwójne morderstwo, który rozgrywa się w pierwszym sezonie serialu.

17.05.2022
Czy serial Netflixa Prawnik z Lincolna jest oparty na prawdziwej historii?

Ze względu na tendencję do adaptowania prawdziwych historii, trudno nie zadawać sobie pytania, czy niektóre seriale są oparte na prawdziwych historiach, a Prawnik z Lincolna jest zdecydowanie jednym z tych seriali.