Zakończenie 1. sezonu "Prawnik z Lincolna": Kto zabił Jerry'ego Vincenta?

Zakończenie 1. sezonu "Prawnik z Lincolna": Kto zabił Jerry'ego Vincenta?

Serial jest niesamowitym dramatem prawniczym z niesamowitą obsadą i serią fascynujących spraw, w tym procesem o podwójne morderstwo, który rozgrywa się w pierwszym sezonie serialu. W zaledwie 10 odcinkach Netflix zdołał zaserwować jeden z najlepszych nowych seriali tego roku, a widzowie z pewnością będą nim zachwyceni od początku do końca.


Choć w pierwszym sezonie serialu jest wiele do odkrycia, dziś pomożemy wam omówić ostatni odcinek sezonu oraz palące pytania, na które odpowiedział ten epizod. Od szokującej śmierci do jeszcze bardziej szokującego ujawnienia osoby, która stoi za śmiercią Jerry'ego Vincenta, przełamujemy finał 1. sezonu "Prawnik z Lincolna" i wyjaśniamy wasze pełne wnioski z zakończenia.


Ostrzeżenie: Spoilery z finału 1. sezonu serialu "Prawnik z Lincolna". 


 Kto zaatakował Mickeya w finale Prawnik z Lincolna?


Po tym, jak Mickey zostaje pod fałszywym pretekstem zwabiony na pustkowie, zostaje zaatakowany przez Glenna McSweeneya, znanego jako ławnik nr 7 w sprawie Trevora Elliotta. Tak, ten sam ławnik, który był wtyczką mającą pomóc w wygraniu sprawy Trevorowi.


Po przybyciu do celu, myśląc, że Izzy jest w niebezpieczeństwie, Glenn zaatakował Mickeya, co nie wróżyło mu dobrze. Jednak Mickey postawił na dobrą walkę i był w stanie odeprzeć Glenna... który spadł z klifu po tym, jak stracił równowagę podczas wymiany zdań z Mickeyem.


Griggs i policjanci przyjeżdżają i zapewniają Mickey'a, że Izzy jest bezpieczna, będąc przez cały czas na spotkaniu AA, co potwierdza, że nigdy nie była w niebezpieczeństwie, ale raczej użyta jako przynęta, by Mickey został sam.


 Czy Trevor umrze w filmie Prawnik z Lincolna?


Po zamachu Mickey jest przekonany, że Trevor za tym stoi i nie traci czasu na konfrontację z nim w tej sprawie. Mickey uważa, że Trevor próbował go zabić, by chronić swój sekret - fakt, że w rzeczywistości zamordował żonę i jej kochanka - ale Trevor jest przekonany, że nie miał z tym nic wspólnego.


Po zignorowaniu Mickeya Trevor wychodzi na zewnątrz, gdzie zbiera się tłum, który chce usłyszeć o fuzji jego firmy. W szokującym momencie Trevor zostaje zastrzelony przez Carol DuBois, kobietę blisko związaną z instruktorką jogi, którą Trevor zabił.


Nie wiadomo, czy Trevor przeżył, ale później dowiadujemy się, że rzeczywiście zmarł w wyniku ataku.


 


Czy Lankford jest brudnym gliną w "Prawnik z Lincolna"?


Gdy sezon dobiega końca, mamy wreszcie okazję poznać Glory Days, która przyjeżdża do miasta w samą porę, by zeznawać w sprawie Jesusa Menendeza. Choć początkowo była sceptyczna, Lorna jest w stanie przekonać ją do złożenia zeznań. Wtedy właśnie ujawnia, że uciekła z miasta przed pierwotnym procesem tylko dlatego, że groziła jej detektyw Linda Perez.


Podczas pierwszego procesu detektyw Perez powiedziała Glory Days, że jeśli będzie zeznawać, oskarży ją o posiadanie narkotyków. Kiedy Mickey dowiaduje się o tym, jest przekonany, że ktoś musiał wywierać presję na detektyw Perez, aby zastraszyła Glory Days, ponieważ Perez nie miała powodu, aby tak bardzo się angażować.


Właśnie wtedy Mickey i jego zespół nabierają podejrzeń, że ktoś inny zmusił Pereza do konfrontacji z Glory Days. Choć początkowo sądziliśmy, że tą osobą był detektyw Kyle Winters, okazało się, że był to jego przełożony: Detektyw Lankford! W zamian za pomoc w zniknięciu Glory Days, zanim zdążyła złożyć zeznania w pierwotnym procesie, Lankford dał Perezowi awans na detektywa, na który od dawna czekał.