Purpurowe serca: wyjaśnienie fabuły i zakończenia

Purpurowe serca: wyjaśnienie fabuły i zakończenia

31.07.2022

Nowy film Netflixa Purpurowe Serca z Sofią Carson i Nicholasem Galitzine'em w rolach głównych oparty jest na książce o tym samym tytule autorstwa Tess Wakefield. Romantyczny film opowiada o ambitnym muzyku i długo cierpiącym żołnierzu, którzy przeżywają niesamowitą historię miłosną.


Ci, którzy są fanami Nicholasa Sparksa i Jojo Moyes, pokochają Purpurowe serca. Czeka Cię emocjonalna podróż z tym romantycznym dramatem. Będziecie się śmiać i płakać jednocześnie.


 


Streszczenie fabuły filmu "Purpurowe serca"


  


Cassie jest muzykiem, który pracuje w barze. Oprócz swojej głównej pracy, udziela również lekcji gry na fortepianie i dostarcza paczki, aby opłacić czynsz. Nie stać jej już na cukrzycę i wydatki na pilnie potrzebną insulinę. Ale ona potrzebuje insuliny, żeby przeżyć.
Małżeństwo z żołnierzem dałoby jej zabezpieczenie finansowe potrzebne do przeżycia. Ubezpieczenie zapłaciłoby wtedy za insulinę.


Cassie niedługo potem spotyka Luke'a. Właśnie zaciągnął się do wojska i przygotowuje się do swojego pierwszego zagranicznego wyjazdu. Jest zadłużony u dilera narkotyków, a jego rodzina nie chce mieć z nim nic więcej wspólnego. Luke zatem również skorzystałby z małżeństwa. W końcu oboje biorą ślub.


Luke i Cassie wydają się być idealną parą, ale są dwiema zupełnie przeciwnymi osobami i dlatego często się kłócą. Kiedy Luke wyjeżdża na swoją zagraniczną misję, ich relacje rozluźniają się i rozwija się prawdziwa przyjaźń.


Kiedy Luke wraca z Iraku z kontuzją, okazuje się, czy naprawdę są dla siebie stworzeni.


Ta dwójka musi teraz kontynuować swój związek, aby ich sekret nie został zdemaskowany i aby nie zostali oskarżeni o przestępstwo.


 


Zakończenie "Purpurowe Serca": Czy Cassie i Luke zostaną razem?


  


Dla Cassie i Luke'a małżeństwo było początkowo małżeństwem z rozsądku, aby zapewnić sobie przetrwanie. Nawet gdy lepiej się rozumieli i rozwijali zrozumienie dla siebie, ich wspólna przyszłość nie wyglądała różowo.
Mimo to, oboje dbali o siebie. Cassie wspiera Luke'a w dochodzeniu do siebie po urazach, podczas gdy Luke opiekuje się nią po tym, jak prawie mdleje z powodu cukrzycy.


Dogadują się tak dobrze, że przekonują wszystkich, że mają prawdziwe małżeństwo. Ale wtedy przeszłość Luke'a wbija między nich klin.


  


Pojawia się jego diler narkotyków Johnno i chce odzyskać swoje pieniądze. Luke po stracie matki zwrócił się w stronę narkotyków. W końcu okradł garaż ojca i zabrał wysokiej klasy samochód, który skończył jako wrak. Luke następnie pożyczył od Johnno pieniądze, aby zapłacić ojcu.


Gdy oboje biorą ślub, Luke dostaje dodatkowe pieniądze, które przeznaczył na opłacenie Johnno. Jednak po wojennej kontuzji nie może już spłacać swoich długów.


Johnno włamuje się do domu matki Cassie, która przypomina mu o długu. Luke następnie spłaca swój dług, ale bije Johnno. W ramach zemsty Johnno wyjawia matce Cassie prawdę o fałszywym małżeństwie. Zgłasza też Luke do swojego przełożonego. Luke zostaje następnie aresztowany.


Wszystkie te doświadczenia wzmocniły ich związek. Kiedy Cassie pierwszy raz spotkała Luke'a, nie sądziła, że to możliwe, ale rozwinęła w sobie uczucia do niego.


Śpiewa o nim, a jej zespół cieszy się coraz większą popularnością, bo piosenki przekazują prawdziwe emocje. Do niedawna rodzina Luke'a dystansowała się od niego z powodu jego nadużywania substancji, ale Cassie stała się dla niego źródłem inspiracji. Choć wydaje się, że chce zakończyć małżeństwo, to tak naprawdę zależy jej na jego dobru i robi wszystko, by mu pomóc. W prezencie od niej dostaje również szczeniaka.


W końcu Luke rezygnuje z całej swojej kariery, by zabezpieczyć karierę Cassie. Jej kariera muzyczna w końcu nabrała rozpędu. Nie chce, by straciła wszystko, o co tak długo walczyła, jeśli teraz trafi do więzienia.


Aby uchronić Cassie przed procesem cywilnym, na rozprawie bierze pełną odpowiedzialność za fikcyjne małżeństwo. Pół roku więzienia, a następnie zwolnienie z wojska to ostatecznie jego wyrok.


  


Cassie ma występ w Hollywood Bowl, gdy Luke przygotowuje się do pójścia do więzienia. Wykonując piosenkę, którą napisała dla Luke'a, uświadamia sobie, że kocha Luke'a pomimo wszystkiego, co się między nimi wydarzyło. Po spektaklu wyrusza, by po raz ostatni zobaczyć Luke'a, zanim ten trafi na pół roku do więzienia.


Udaje jej się dotrzeć do niego w ostatniej sekundzie i wyznaje mu miłość. Choć oboje zamierzali wystąpić o rozwód, uzgodnili, że tego nie zrobią. Dochodzą do wniosku, że choć tylko udają małżeństwo, to od tego czasu zapałali do siebie szczerym uczuciem.


Odkryli wspólną płaszczyznę, na której mogą dawać sobie nawzajem wsparcie i opiekę, i z tego nie zrezygnują, mimo że mają wiele różnych przekonań i ideologii.


Kiedy Luke w końcu wraca z więzienia, oficjalnie rozpoczynają wspólne życie małżeńskie. Na końcu "Purpurowych serca" dowiadujemy się, że historia Cassie, Luke'a i ich szczeniaka ma szczęśliwe zakończenie.


 


Film Purpurowe serca jest dostepny do oglądniecia na Netflix.

Artur
Redaktor
facebook twitter instagram
MUSIC & FESTIVALS LOVER! - Web & App #UI / #UX designer - Graphic Design is my passion

Najnowsze wpisy na blogu

13.08.2022
O czym jest film "Dwa życia" z Lili Reinhart w roli głównej na Netflix?

Odliczamy dni, aż Dwa życia (eng. Look Both Ways) trafi na Netflix i jesteśmy bardzo blisko daty premiery filmu!

13.08.2022
Dzienna zmiana 2: czy będzie sequel?

Ci, którzy już obejrzeli film, mogą się zastanawiać, czy Dzienna zmiana 2 jest w planach.

13.08.2022
Soundtrack Dzienna zmian: Pełna lista utworów z filmu Netflixa

Dzienna zmiana jest nie tylko przerażająco zabawny, ale ma też niesamowitą ścieżkę dźwiękową z mnóstwem oldschoolowych utworów ikonicznych raperów.

13.08.2022
"Dzienna zmiana" zakończenie wyjaśnione: Co się dzieje na końcu filmu?

Wampiryczny film akcji Dzienna zmiana w reżyserii Jamie Foxx jest już dostępny na Netflixie. Ten przezabawny i rozrywkowy film to idealne letnie kino.