Czy "Zabiłem swojego ojca" opiera się na prawdziwej historii?

Czy "Zabiłem swojego ojca" opiera się na prawdziwej historii?

11.08.2022

Netflix dostarcza nam mnóstwo treści opartych na prawdziwych wydarzeniach. A co z Zabiłem swojego ojca? Czy film Netflix jest oparty na prawdziwych wydarzeniach?


Istnieje wiele opowieści o mrocznych tajemnicach w rodzinach na całym świecie. Niektóre z nich wiążą się z nadużyciami, inne z morderstwem. Wiele z nich zostało przekształconych w seriale dokumentalne i filmy. Czy z tytułem takim jak Zabiłem swojego ojca jest możliwe, że jest to kolejna historia oparta na prawdziwych wydarzeniach?


Rodzaj wydania, które to jest, wiele zdradzi. Zabiłem swojego ojca to serial dokumentalny, który jasno pokazuje, że jest to prawdziwa historia. Nie jest to też udramatyzowana wersja wydarzeń. Będzie to obejmować materiały domowe, wywiady i inne informacje o wydarzeniach, które miały miejsce.


 


Jaka jest prawdziwa historia Zabiłem swojego ojca?Zwiastun dokumentu daje małą wskazówkę na temat historii kryjącej się za wydarzeniami. To tylko małe spojrzenie i obiecuje o wiele więcej tajemnic do rozwikłania w dokumencie.


Jak sugeruje tytuł, opowiada o dziecku, które zabiło swojego ojca. W tym przypadku chodzi o Anthony'ego Templeta, który w wieku 17 lat zastrzelił swojego ojca. Mówi, że działał w samoobronie. Obaj skończyli w bójce, a Anthony w końcu pobiegł do pokoju ojca, wziął broń ojca i zastrzelił mężczyznę.


Gdyby tylko rzeczy były tak proste, jak się wydawało. Okazuje się, że rodzina Anthony'ego nie miała pojęcia, czy chłopiec w ogóle żyje. Ojciec Anthony'ego, Burt, porwał chłopca, a rodzina nie słyszała od nich od ponad 10 lat. Nawet siostra Anthony'ego nie miała pojęcia i podzieliła się tym, że Anthony był maltretowany przez ojca od dzieciństwa.


Głównym tematem opowieści jest Anthony i sposób, w jaki poradził sobie z nadużyciami, zgodnie z Entertainment Weekly. Skupi się na oskarżeniach przeciwko Burtowi, a nie na następstwach. Anthony został skazany za zabicie swojego ojca, ale była pewna pobłażliwość, ponieważ istniały pewne dowody na obelżywą naturę Burta.


 


Zabiłem swojego ojca - zwiastun


  


Zabiłem swojego ojca pojawił się na Netflixie we wtorek, 9 sierpnia.

Artur
Redaktor
facebook twitter instagram
MUSIC & FESTIVALS LOVER! - Web & App #UI / #UX designer - Graphic Design is my passion

Najnowsze wpisy na blogu

24.09.2022
Czy Nie martw się, kochanie jest na Netflixie?

Wokół filmu Olivii Wilde Nie martw się, kochanie jest wiele szumu, a wielu abonentów Netflixa zastanawia się zapewne, czy będą mogli cieszyć się intrygującym obrazem z udziałem aktorki Florence Pugh.

24.09.2022
Soundtrack do filmu Blues jazzmana: Wszystkie utwory występujące w filmie

Pełna lista oryginalnych utworów występujących w filmie dostępna jest w tym artykule. Muzyka orkiestrowa w Bluesie jazzmana została skomponowana przez klasycznie wykształconego kompozytora Aarona Zigmana, który współpracował z Perrym przy kilku innych jeg

24.09.2022
Data premiery Wednesday potwierdzona na listopad 2022 r.

Wiedzieliśmy już, że Wednesday Tima Burtona nie będzie miało premiery na Netflixie w czasie Halloween, ale nie będziemy musieli czekać zbyt długo, aby dostać nowy serial.