Kiedyś byłem sławny: wyjaśnienie fabuły i zakończenia

Kiedyś byłem sławny: wyjaśnienie fabuły i zakończenia

Były członek boysbandu Vinne i jego nowy autystyczny kumpel Stevie tworzą niezwykłą przyjaźń w dramacie muzycznym Kiedyś byłem sławny.


Film Netflixa pokazuje, jak Vinnie i Stevie tworzą niezwykłą relację i odkrywają w tym procesie moc muzyki. Jednak realia biznesu muzycznego zmuszają ich do podjęcia decyzji, które będą miały długofalowe konsekwencje dla ich przyjaźni.


W tym artykule znajdziecie streszczenie fabuły filmu i dowiecie się, czy ta dwójka zostanie muzykami odnoszącymi sukcesy.


 


Streszczenie fabuły filmu "Kiedyś byłem sławny":


  


Na początku filmu Netflixa dowiadujemy się, że Vinnie z powodzeniem koncertował po kraju z brytyjskim zespołem dla nastolatków Stereo Dreams. Vinnie był skazany na muzyczną wielkość, ale po kilku latach w biznesie sprawy potoczyły się dla niego stromo w dół. Nie ma pracy i raczej kiepsko żyje ze swojej muzyki.
Pewnego dnia Vinnie poznaje autystyczną nastolatkę Stevie. Kiedy Stevie traci matkę w tłumie, zaburzenia lękowe przejmują nad nim kontrolę. Stevie gra jednak miękkie rytmy perkusyjne, które uzupełniają muzykę Vinniego. Vinnie jest pod wrażeniem umiejętności Steviego i jest zdecydowany dowiedzieć się więcej o młodym człowieku.


W domu kultury Vinnie spotyka Steviego, który uczęszcza na zajęcia z gry na bongo. Po zajęciach Vinnie i Stevie krótko grają razem muzykę.


  


Vinnie czuje sympatię do nastolatka i obaj szybko się zaprzyjaźniają. Stevie lubi spędzać czas z Vinniem, mimo zastrzeżeń matki Steviego - Amber.


Kiedy dwa występy jako buskers i wideo z nich idzie wirusowo, Vinnie organizuje koncert dla nich.


Vinnie planuje koncert dla siebie i Stevie po wideo z nich busking idzie wirusowo. Vinnie zaczyna widzieć w Stevie nową szansę na muzyczny sukces.


  


Wszyscy na koncercie są zachwyceni uroczym duetem. Jednak kiedy mężczyzna znęca się nad Stevie, Vinnie traci panowanie nad sobą i wdaje się w bójkę w obronie przyjaciela.


Obawy Amber, że Stevie powinien być ostrożny podczas występów przed dużą publicznością, potwierdziły się w tym incydencie. Później zabrania kontaktów między Vinnie i Stevie.


Niedługo później Austin, były członek zespołu Vinniego, dostrzega potencjał Steviego i zaprasza go na kolejną trasę z zespołem.


Jednak z powodu jego niepokoju wytwórnia płytowa odmawia przyjęcia Steviego. Teraz to Vinnie musi zdecydować, czy priorytetem będzie jego przyjaźń ze Stevie'm, czy ambicja zostania odnoszącym sukcesy artystą.


 


Koniec "Kiedyś byłem sławny" wyjaśnia:


  


Pod koniec filmu Vinnie jest o krok od osiągnięcia swojego celu, jakim jest zostanie gwiazdą muzyki. Była wytwórnia Vinnie'ego kontaktuje się z nim po tym, jak jego muzyka ze Stevie'm stawia go z powrotem na mapie.
Na ostatniej trasie Austina, Vinnie ma grać jako opening act. Vinnie jest gotów wykorzystać swoją drugą szansę jako gwiazda pop. Pytanie, czy zostawić Stevie za sobą, ciąży na nim. Dzięki wspólnej pasji do muzyki, Vinnie i Stevie szybko stają się dobrymi przyjaciółmi. Vinnie widzi w Stevie paralele z jego zmarłym młodszym bratem Tedem. W związku z tym rozwinął silne uczucia do nastolatka i waha się, czy nie zrezygnować z niego na rzecz swojej kariery muzycznej.


Stevie wie, jak ważny może być ten koncert dla przyszłej kariery Vinniego i zachęca go do udziału w trasie. Amber nalega też, by Vinnie wyznaczył wyraźną granicę pod życiem jej syna.


Tymczasem Stevie odnosi sukces w aplikacji do college'u muzycznego i rozpoczyna nowy kurs. Pod koniec filmu Amber świętuje urodziny Steviego, zabierając go na kolację. Chwilę później zostają zabrani do domu kultury, gdzie Stevie i Vinnie spotkali się po raz pierwszy.


Vinnie sugeruje, że Stevie nie dołączył do nich w trasie, planując występ z okazji jego urodzin. Vinnie postanowił raczej wspierać Steviego, będąc przy nim, gdy ten będzie potrzebował pomocy.


Vinnie zaplanował występ z okazji urodzin Steviego. Odwołał więc swoją trasę i postanowił zostać i wspierać Steviego.


Zaczynają razem tworzyć muzykę i oboje cieszą się czasem spędzonym w świetle reflektorów.


 


Dlaczego Vinnie wybrał Steviego zamiast kariery muzycznej?


 


Vinnie złamał obietnicę daną swojemu bratu Tedowi już dawno temu. Vinnie powiedział, że wróci z trasy koncertowej na czas przed swoimi urodzinami. Nie dotrzymał jednak słowa i Ted w końcu zmarł z powodu choroby. Kiedy Vinnie dostaje drugą szansę, wybiera Steviego ponad muzykę, wzmacniając ich relację jako braci.
Finał nie mówi, co stanie się z zespołem Vinnie'ego i Stevie'go Tin Men, ale sugeruje, że będą oni niezależnie realizować swoje własne kariery muzyczne. Vinnie ma szersze spojrzenie na muzykę dzięki czasowi, który spędził ze Stevie'm. Muzyka to zabawa i szerzenie radości, a Tin Men chcą to robić poprzez swoją muzykę, kiedy tylko mogą.


 


Dlaczego Vinnie odszedł z boysbandu?


  


Pod koniec filmu dowiadujemy się, że Ted był chory i nie zostało mu wiele czasu na życie. Vinnie i jego zespół byli w trasie. Ze względu na popularność zespołu, poproszono ich o dodatkowe koncerty. Szef Vinniego podpowiada, że wyrzuci go z zespołu, jeśli nie będzie występował.
W końcu Vinnie dowiaduje się, że jego brat nie żyje. Vinnie prawdopodobnie musiał przerwać swoją trasę muzyczną, aby uczestniczyć w pogrzebie Teda. Strata Teda pewnie wiele z niego wyniosła. To dlatego Vinnie został wyrzucony z boysbandu.


Z czasem Vinnie odnajduje spokój ze śmiercią brata i nawiązuje bliską przyjaźń ze Stevie. Dzięki przyjaźni Vinnie uczy się także doceniać muzykę i na nowo odnajduje odwagę w swoim życiu.


 


Zwiastun filmu "Kiedyś byłem sławny":


 


Artur
Redaktor
facebook twitter instagram
MUSIC & FESTIVALS LOVER! - Web & App #UI / #UX designer - Graphic Design is my passion

Najnowsze wpisy na blogu

24.09.2022
Czy Nie martw się, kochanie jest na Netflixie?

Wokół filmu Olivii Wilde Nie martw się, kochanie jest wiele szumu, a wielu abonentów Netflixa zastanawia się zapewne, czy będą mogli cieszyć się intrygującym obrazem z udziałem aktorki Florence Pugh.

24.09.2022
Soundtrack do filmu Blues jazzmana: Wszystkie utwory występujące w filmie

Pełna lista oryginalnych utworów występujących w filmie dostępna jest w tym artykule. Muzyka orkiestrowa w Bluesie jazzmana została skomponowana przez klasycznie wykształconego kompozytora Aarona Zigmana, który współpracował z Perrym przy kilku innych jeg

24.09.2022
Data premiery Wednesday potwierdzona na listopad 2022 r.

Wiedzieliśmy już, że Wednesday Tima Burtona nie będzie miało premiery na Netflixie w czasie Halloween, ale nie będziemy musieli czekać zbyt długo, aby dostać nowy serial.