Cień i kość sezon 2 dostaje marcową datę premiery i nowe zdjęcia!

Cień i kość sezon 2 dostaje marcową datę premiery i nowe zdjęcia!

13.12.2022

Cień i kość był jedną z największych nowości Netflixa w 2021 roku, ale od tego czasu droga do 2 sezonu była długa i stosunkowo spokojna. Oparty na powieściach Leigh Bardugo, Cień i kość śledzi Alinę Starkov (Jessie Mei Li), specjalny rodzaj magii zwany przywoływaczem słońca, który jest przedstawiany jako zbawca dla jej zniszczonego wojną ludu. Podąża również za grupą złodziei nieszczęśliwych znany jako Wrony, które funkcje w Szósta wrona duology. Sezon 1 zakończył się, gdy Alina i jej ukochany Mal (Archie Renaux) wyruszyli w podróż do odległych krain, a Wrony wróciły do miasta Ketterdam, by się przegrupować. Jakie przygody czekają w sezonie 2?


 


Cień i kość - data premiery 2 sezonu ogłoszona!


Może nie znamy wszystkich odpowiedzi na to pytanie w tej sekundzie (chociaż książki Bardugo są tam, jeśli jesteś tak skłonny), ale przynajmniej wiemy, kiedy się dowiemy. Oficjalne konto Cienia i kości na Twitterze potwierdziło, że 2 sezon serialu trafi na Netflix 16 marca 2023 roku. Przygotujcie się na powrót do Ravki!


Choć serial powędruje też w inne miejsca. W książce będącej sequelem Cień i kości, Morzu i burzy, znajdziemy sporo morskiej akcji. Znacznie lepiej poznamy dalsze rejony tego świata.


Netflix wypuścił mnóstwo nowych zdjęć towarzyszących zapowiedzi. Po pierwsze, mamy kilka ujęć Aliny i Mala na statkach:


 
Mamy też powrót Bena Barnesa w roli Darklinga/Generała Kirigana:Kiedy ostatni raz widzieliśmy Kirigana, został pozostawiony na pastwę losu w Fałdzie Cienia, kilometrowym pasie ziemi pochłoniętym przez ciemność i rojącym się od potworów. Ostatnia scena 1 sezonu ujawniła, że Kirigan przeżył, ale wygląda gorzej.


 


Nowe zdjęcia Cień i kości sezon 2W następnej części widzimy:Od lewej do prawej, mamy Ninę Zenik (Danielle Galligan), Kaza Brekkera (Freddy Carter), Inej Ghafę (Amita Suman), Jespera Fahey'a (Kit Young) oraz nowicjusza Wylana, granego przez Jacka Wolfe'a. Sezon 1 Cień i kości był swego rodzaju prequelem dla Cienia, pokazując jak ich grupa zebrała się przed wydarzeniami z pierwszej książki, w której występują: Six of Crows. Uważa się, że sezon 2 będzie dotyczył wydarzeń z książki właściwej.


Kolejne spojrzenie na Kaza Brekkera i Inej:Jak również Jesper i Wylan:Sezon 1 zakończył się tym, że Nina Zenik i Matthias (Calahan Skogman) spotkali resztę Kruków na pokładzie łodzi do Ketterdamu. W sezonie 2, będą właściwą częścią zespołu. Oto nowe ujęcie Matthiasa, bez koszuli i wyglądającego na gotowego do walki z kimś:Wreszcie, dostajemy nasze pierwsze dobre spojrzenie na niektóre z nowych postaci pojawiających się w sezonie 2. Po pierwsze mamy bliźniaków Tolya i Tamar, granych odpowiednio przez Lewisa Tana i Annę Leong Brophy:Tamar i Tolya to para renegatów Grisza Heartrenders, co oznacza, że mogą używać swojej magii do zadawania wszelkiego rodzaju obrażeń organom wewnętrznym swoich wrogów. Jednak jak widzimy na powyższym obrazku, nie polegają wyłącznie na tych mocach. Walczą również za pomocą broni.


 


Pierwsze zdjęcie Patricka Gibso jako Sturmhonda w 2. sezonie Cień i kości


 


Tamar i Tolya służą pod tajemniczym Sturmhondem, notorycznym kapitanem piratów. I oto mamy pierwsze spojrzenie na samego mężczyznę:W rolę Strumhonda wcielił się Patrick Gibson. Czytelnicy książek będą zapewne nieźle podekscytowani; Sturmhond to szczególnie ukochana postać w Grishaverse z... powodów.


Sezon 2 Cień i kości pojawi się na Netflixie 16 marca 2023 roku!

Artur
Redaktor
facebook twitter instagram
MUSIC & FESTIVALS LOVER! - Web & App #UI / #UX designer - Graphic Design is my passion

Najnowsze wpisy na blogu

27.01.2023
Zakończenie "Śnieżna dziewczyna" wyjaśnione: Co się stało z Amayą?

Dowiedz się, co dzieje się na końcu nowego serialu sensacyjnego Netflixa Śnieżna dziewczyna. Co się stanie z Amayą i Miren?

26.01.2023
The Umbrella Academy sezon 4 nie pojawi się na Netflixie w lutym 2023 roku

Wchodzimy w kolejny miesiąc, a to oznacza, że jesteśmy na tropie niektórych z naszych ulubionych seriali Netflixa. The Umbrella Academy sezon 4 jest jednym z tych seriali, na które zwracamy uwagę.

26.01.2023
Wikingowie: Valhalla sezon 3: Kiedy mogą pojawić się nowe odcinki?

Jeśli dostroiłeś się do ostatnich bitew i zdrad, prawdopodobnie będziesz chciał więcej dramatu, na szczęście Vikings: Valhalla sezon 3 został już, z gigantem streamingowym potwierdzającym, że nakręcił również nowe odcinki. Kiedy więc nowy sezon może pojaw

26.01.2023
O czym jest film Netflixa "Narvik"?

Narvik śledzi losy rodziny Tofte, a konkretnie jednego żołnierza, który wraca do domu po bitwach o Narvik w 1940 roku, by poznać szokujący sekret dotyczący jego żony.