O czym jest film Netflixa "Narvik"?

O czym jest film Netflixa "Narvik"?

Jeśli chodzi o filmy wojenne Netflixa, najwięcej uwagi poświęca się obecnie niemieckiej adaptacji klasycznej powieści antywojennej Na Zachodzie bez zmian. Ten uznany film otrzymał dziewięć nominacji do 95. nagrody Akademii, w tym nagrodę za najlepszy film. Na Netflixie furorę robi jednak inny film wojenny: norweski dramat z czasów II wojny światowej Narvik, który zajmuje obecnie pierwsze miejsce w Top 10.


Narvik śledzi losy rodziny Tofte, a konkretnie jednego żołnierza, który wraca do domu po bitwach o Narvik w 1940 roku, by poznać szokujący sekret dotyczący jego żony. Film oparty jest na prawdziwej bitwie, która miała miejsce w 1940 roku i jest uważana za pierwszą porażkę militarną nazistowskich Niemiec.


Wydany 23 stycznia, Narvik pozornie przyszedł znikąd, aby wziąć Netflix Top 10 przez burzę. Teraz wszyscy mówią tylko o tym nowym filmie, który budzi emocje. Oto, co musisz wiedzieć o filmie.


 


Fabuła filmu Narvik: O czym jest Narvik?


Bitwa o Narvik toczyła się od 9 kwietnia do 8 czerwca 1940 roku i miała miejsce w norweskim mieście Narvik, jak sugeruje tytuł.


Chociaż bitwa została uznana za pierwszą prawdziwą porażkę Hitlera, zwycięstwo nie trwało długo, ponieważ Hitler przegrupował się i zaatakował Francję, co ostatecznie doprowadziło do wycofania się Francuzów z Norwegii i pozostawienia norweskich wojsk w stanie spoczynku. Mimo to, bitwa o Narvik jest uważana za największą bitwę, jaka kiedykolwiek została stoczona na norweskiej ziemi.


W filmie widzowie mogą zobaczyć zarówno cywilną, jak i wojskową perspektywę bitwy. Skupienie się na jednej konkretnej rodzinie pozwala na stworzenie intymnej sagi.


 


Czy Narvik jest oparty na prawdziwej historii?


Tak, Narvik jest historyczną fikcją, ale opiera się na prawdziwej bitwie, która miała miejsce w 1940 roku w Norwegii. Jednak rodzina Tofte w centrum opowieści nie jest oparta na żadnych prawdziwych osobach, chociaż było wiele podobnych rodzin, które doświadczyły tego, co Tofte'owie w tym czasie.


Oglądaliście już Narvik na Netflixie? Co sądzisz o filmie z gatunku dramatu wojennego? Dodaj film do swojej listy obserwacyjnej Netflix już teraz.

Artur
Redaktor
facebook twitter instagram
MUSIC & FESTIVALS LOVER! - Web & App #UI / #UX designer - Graphic Design is my passion

Najnowsze wpisy na blogu

24.03.2023
Nocny Agent sezon 2: czy będzie kolejny sezon na Netflix?

Na scenie Netflixa pojawił się nowy serial sensacyjny, który może znaleźć się tuż obok takich hitów jak Zwerbowany, Echa czy Zdrada. 23 marca 2023 roku Netflix wypuści Nocny Agent, serial akcji oparty na książce o tym samym tytule autorstwa Matthew Quirka

24.03.2023
Zakończenie 'Nocny Agent' wyjaśnione: Kto stał za spiskiem dotyczącym zamachu w metrze?

Fani thrillerów mogą oglądać nowy, pełen akcji serial Netflixa, który z pewnością przypadnie im do gustu. Oparty na książce o tym samym tytule autorstwa Matthew Quirka, Nocny Agent pojawił się w marcu 2023 roku z wysokooktanowym pierwszym sezonem.

24.03.2023
Czy John Wick: Chapter 4 jest dostępny na Netflix?

Kto jest gotowy na powrót do wypełnionego akcją, przestępczego podziemia uniwersum Johna Wicka? My na pewno! John Wick: Chapter 4 został wydany dzisiaj, 24 marca 2023 roku. Czy można więc streamować film na Netflix?

18.03.2023
Triada sezon 2: czy będzie kolejny sezon na Netflixie?

Triada została udostępniona na Netflixie 22 lutego, więc jest już na streamerze od dłuższego czasu. Większość ludzi obejrzała już kompletny pierwszy sezon i pozostaje zastanawiać się, czy nowe odcinki pojawią się wkrótce. Na szczęście macie nas, aby podzi