Wyjaśnienie zakończenia sezonu 2 Cień i Kości

Wyjaśnienie zakończenia sezonu 2 Cień i Kości

18.03.2023

Po prawie dwuletnim oczekiwaniu, Cień i kość sezon 2 ma wreszcie premierę na Netflixie! Od kwietnia 2021 roku fani hitowego serialu oryginalnego Netflixa byli niespokojni o to, co stanie się dalej po tym szokującym ujawnieniu kończącym sezon.


Nie ma wątpliwości, że z siłą fanów Cień i kość, drugi sezon będzie jednym z największych seriali Netflixa w tym roku. Jest to zdecydowanie wśród najbardziej oczekiwanych nowych premier roku i z pewnością znajdzie się wśród najlepszych programów Netflixa w 2023 roku.


W miarę postępu ekscytującego sezonu, jest tak wiele zmian i ekscytujących wydarzeń dla Aliny, gdy poszukuje wzmacniaczy i szuka, aby zdjąć The Darkling i Shadow Fold. Zanurzmy się w tym, co stanie się pod koniec sezonu 2 dla Aliny, Mal, Wron i wszystkich naszych ulubionych bohaterów.


 


OSTRZEŻENIE: Czekają nas poważne spoilery z 2 sezonu Cień i kość?


 


Cień i kość sezon 2 zakończenie wyjaśnione


 


Zakończenie 2 sezonu Cień i kość zawiera wiele rozlewu krwi, wiele odpowiedzi i wiele nowych pytań. Mimo, że drugi sezon obejmuje większość największych wydarzeń z drugiej i trzeciej książki z serii Cień i kość, finał sezonu otwiera drzwi do nowej, potencjalnie zmieniającej grę historii dla Aliny i Cienia.


Poniżej przedstawiamy cztery najbardziej palące pytania, jakie widzowie mogą mieć po obejrzeniu 2. sezonu Cień i kość oraz jego finału, zaczynając od niesamowitego i opadającego szczęki ujawnienia tożsamości Ognistego Ptaka.


 


Czy Mal jest Ognistym Ptakiem w Cień i kość sezon 2?


 


Po znalezieniu bicza morskiego na początku sezonu 2, Alina ustawia swoje cele na śledzenie trzeciego wzmacniacza Morozova, znanego jako Firebird. Mal, jako jej zaufany tropiciel, chce poprowadzić poszukiwania Ognistego Ptaka, ale Baghra ujawnia kilka zaskakujących rewelacji, zanim poszukiwania naprawdę się rozpoczną.


Otwierając się przed Aliną i Malem o jej pochodzeniu, które obejmuje Morozova jest jej ojciec i ma siostrę, którą jest odpowiedzialny za zabicie i jej ojciec używa Merzost ożywić swoją siostrę. Dochodzą do wniosku, że Mal jest dalekim krewnym siostry Baghry, która przekazała swoją moc jako trzeci wzmacniacz przez pokolenia do Mal. Nie tylko jest on dalekim kuzynem The Darkling, ale Mal był trzecim wzmacniaczem Morozova, Firebird.


Ponieważ jest Ognistym Ptakiem, to jest powód, dla którego zawsze był w stanie znaleźć Alinę, dlaczego zawsze ciągnęło ich do siebie. Miał w sobie tę moc, o której nigdy nie wiedział, i choć nie czyni go to Griszą, to czyni go większym elementem tej układanki i kluczem do obalenia Fałdy.


 


Czy Alina jest teraz Shadow Summoner w 2 sezonie Cień i kość?


 


Ponieważ Mal jest Ognistym Ptakiem, częścią przepowiedni jest to, że musi umrzeć z ręki Aliny, aby mogła ona przejąć moc trzeciego wzmacniacza. Podczas gdy Alina wcześniej zmagała się ze śmiercią jelenia i bicza morskiego, teraz 10 razy bardziej zmaga się z perspektywą zabicia miłości swojego życia, aby uratować Ravkę.


Naturalnie, kiedy już wypełnią całą drużynę na rewelacji Firebird, pojawia się nowy plan: Tamar, heartrender, zatrzyma serce Mala na dwie minuty, pozwalając Alinie sprowadzić Fold. Wcześniej David połączy fragment kości Mala z kością Aliny, aby zaoszczędzić czas, a także dać Alinie moc Firebirda po tym, jak Tamar zatrzyma jego serce. Ale wiecie, co mówią, gdy się planuje.


Darkling rozszerza Fałdę i jego Grisza zasadzają się zanim mają okazję wprowadzić w życie swój alternatywny plan. Nawet jeśli Alina łączy się z mocą Firebird tylko przez Mal dotykając jej nadgarstek podczas gdy w Fold, The Darkling przerwanie zmusza Alinę do korzystania z cięcia, a Mal dostaje hit w procesie. Aby zakończyć jego cierpienie, Alina napędza nóż w jego sercu. Jak on umiera, Alina wchłania jego moc i niszczy Fold.


Nina, heartrender, pędzi, aby pomóc Alina zapisać Mal, ale jej próby ożywienia go są nieudane. Po zabiciu The Darkling, Alina wraca do strony Mala, aby pomóc Ninie dać mu "przypomnienie", aby wrócić, ale okazuje się, że Alina używa merzost ożywić Mal. Ciemne cienie wypełniają żyły jej rąk, gdy Mal wraca do życia. W końcówce finału, jak Alina walczy z narkotykami w Grisza, ona wydaje się tworzyć cień, a nie światło. To wskazuje, że koszt merzost było to, że ona jest teraz Summoner cieniu.


 


Czy Alina i Mal rozstaną się w 2. sezonie "Cień i kość"?


 


Bycie przywróconym do życia z martwych mogłoby wstrząsnąć każdym, a dla Mala to nie jest piknik. Mal musi zmierzyć się z rzeczywistością, w której to, co czyniło go wyjątkowym, jego cel, nie jest już jego częścią. Co zrobi teraz, gdy już spełnił swój życiowy cel? Był Firebirdem... co teraz? Mal jest zbyt skromny, by cieszyć się z bycia bohaterem.


Gdy Alina zmierza do kolejnego rozdziału, w którym będzie służyć Ravce, Mal szuka odpowiedzi na pytanie, co ma ze sobą zrobić, a to nie wiąże się z byciem przywódcą jej straży. Ona oferuje mu rolę jako prywatny oficer, i choć ta nowa ścieżka zabiera ich od siebie, Mal przysięga, że jeśli ten wybór doprowadzi ich z powrotem do siebie, będą wiedzieć, że ich miłość była ich, a nie jakaś przepowiednia.


Tak, Alina i Mal rozpadają się i idą swoją drogą, ale nie wcześniej niż Mal mógł błysnąć jednym ostatnim uśmiechem, aby rozbić wszystkie nasze serca na milion kawałków. Nikolai daje Malowi swój kompas i nazywa go nowym Sturmhondem, jak Tamar, Tolya i Inej dołączają do niego na pokładzie Volkvolny/Hummingbird w poszukiwaniu rodziny Inej na wskazówce od Kaza. Kiedy ostatnio ich widzieliśmy, śledzili statek niewolników na oceanie.


 


Co się dzieje z Nikolaiem pod koniec 2 sezonu Cień i kość?


 


Wygląda na to, że Alina nie jest jedyną osobą, w której wnętrzu czai się mroczny sekret. Po wizycie The Apparat przed jego ceremonią koronacyjną, w której kapłan drwi z przyszłego króla o tym, że nie jest tam, gdzie jest bez Aliny, czuje on nagły ból w ramieniu. Jest on w tym samym miejscu, co rana Nichevo'ya, którą otrzymał podczas walki z Griszą z Darkling.


Nikolai zdejmuje marynarkę i koszulę by spojrzeć na swoje ramię, ale dopiero gdy się odwraca widzimy jak ciemność ogarnia jego ciało na widok zagojonej rany. Kiedy Nikolai ponownie spogląda w lustro, widzi w nim swoje odbicie Nichevo'ya, co wprawia go w niemałe przerażenie. Czy to oznacza, że król Ravki został zainfekowany przez potwory Darklinga i może teraz władać czarną magią?


 


Czym jest narkotyk jurda parem, który Wrony próbują zatrzymać?


 


W tym samym czasie, co koronacja Nikolaja i Aliny, Kaz łączy się ze swoimi Wronami - Jesperem, Niną i Wylanem - z ważną informacją o nowej możliwości, którą określa jako "najbardziej lukratywną pracę, jaką kiedykolwiek podjęliśmy". Ostrzega ich przed nowym zagrożeniem, uzależniającym narkotykiem zwanym jurda parem, który wzmacnia moce Griszy do ponad 1000 razy.


Jak wyjaśnia Kaz, chemik odpowiedzialny za stworzenie jurda parem uciekł z Kerczu po tym, jak zdał sobie sprawę z mocy narkotyku, choć teraz czeka na proces po schwytaniu przez Fjerdanów. Istnieje obawa, że Fjerda może bronić jurda parem, i to najwyraźniej do wron, aby zatrzymać jego rozprzestrzenianie.


Jednak Fjerdanie wydają się być już jeden krok przed nimi, jak Fjerdan kobieta bierze jurda parem podczas koronacji Nikolai i Alina i zadaje ból na wszystkich gości, powodując ich drgawki i kaszel krwi. To właśnie wtedy Alina pokonuje ból, by użyć cięcia na kobiecie, ale jej magia wychodzi raczej ciemna niż jasna.


 


Co sądzicie o zakończeniu 2 sezonu Cień i kość? Czy macie nadzieję zobaczyć kontynuację tej historii w 3 sezonie Cień i kość? Podzielcie się swoimi przemyśleniami w komentarzach!


 


Gdzie oglądać Cień i kość


 


Ta sekcja może zawierać linki partnerskie do naszych partnerów.
 

Artur
Redaktor
facebook twitter instagram
MUSIC & FESTIVALS LOVER! - Web & App #UI / #UX designer - Graphic Design is my passion

Najnowsze wpisy na blogu

24.03.2023
Nocny Agent sezon 2: czy będzie kolejny sezon na Netflix?

Na scenie Netflixa pojawił się nowy serial sensacyjny, który może znaleźć się tuż obok takich hitów jak Zwerbowany, Echa czy Zdrada. 23 marca 2023 roku Netflix wypuści Nocny Agent, serial akcji oparty na książce o tym samym tytule autorstwa Matthew Quirka

24.03.2023
Zakończenie 'Nocny Agent' wyjaśnione: Kto stał za spiskiem dotyczącym zamachu w metrze?

Fani thrillerów mogą oglądać nowy, pełen akcji serial Netflixa, który z pewnością przypadnie im do gustu. Oparty na książce o tym samym tytule autorstwa Matthew Quirka, Nocny Agent pojawił się w marcu 2023 roku z wysokooktanowym pierwszym sezonem.

24.03.2023
Czy John Wick: Chapter 4 jest dostępny na Netflix?

Kto jest gotowy na powrót do wypełnionego akcją, przestępczego podziemia uniwersum Johna Wicka? My na pewno! John Wick: Chapter 4 został wydany dzisiaj, 24 marca 2023 roku. Czy można więc streamować film na Netflix?

18.03.2023
Triada sezon 2: czy będzie kolejny sezon na Netflixie?

Triada została udostępniona na Netflixie 22 lutego, więc jest już na streamerze od dłuższego czasu. Większość ludzi obejrzała już kompletny pierwszy sezon i pozostaje zastanawiać się, czy nowe odcinki pojawią się wkrótce. Na szczęście macie nas, aby podzi