Zakończenie 'Nocny Agent' wyjaśnione: Kto stał za spiskiem dotyczącym zamachu w metrze?

Zakończenie 'Nocny Agent' wyjaśnione: Kto stał za spiskiem dotyczącym zamachu w metrze?

Fani thrillerów mogą oglądać nowy, pełen akcji serial Netflixa, który z pewnością przypadnie im do gustu. Oparty na książce o tym samym tytule autorstwa Matthew Quirka, Nocny Agent pojawił się w marcu 2023 roku z wysokooktanowym pierwszym sezonem.


Gabriel Basso gra w serialu rolę niskiego agenta FBI Petera Sutherlanda, który ma za zadanie odebrać telefon Nocnego Agenta w piwnicy Białego Domu. Kiedy w końcu odbiera telefon, nagle zostaje wciągnięty w skomplikowany spisek z osobistymi powiązaniami.


Przez cały czas trwania serialu widzowie zastanawiają się, komu Peter może zaufać i kto tak naprawdę stoi za politycznym spiskiem. Kto był celem zamachu bombowego w metrze i czy Peter powstrzyma kolejny atak? Oto wszystko, co należy wiedzieć o zakończeniu Nocny Agent.


 


UWAGA: Przed nami poważne spoilery z serialu Nocny Agent na Netflixie!


 


Co się dzieje na końcu serialu Nocny Agent?


 


Po odnalezieniu Maddie (Sarah Desjardins) w stoczni transportowej ich następnym planem działania jest powstrzymanie kolejnego ataku, który zaplanowali Farr (Hong Chau), Redfield (Christopher Shyer) i Wick (Ben Cotton). Chelsea (Fola Evans-Akingbola) i Maddie trzymają się razem, podczas gdy Peter i Rose (Luciane Buchanan) przybijają solidne dowody łączące Farra i Redfielda z zamachem.


Peter, Rose, Chelsea i Maddie zdają sobie sprawę, że kolejny atak będzie miał miejsce w Camp David, ale celem nie jest tym razem tylko Zadara (Adam Tsekhman). Redfield skierował swoją uwagę na zlikwidowanie Zadara i prezydent Travers (Kari Matchett). Farr został wyłączony z tego planu, co prowadzi Petera i Rose do wykorzystania jej, aby dostać się do Camp David.


Peter, Rose i Chelsea z powodzeniem pracują razem, aby zatrzymać pierwszy atak i utrzymanie prezydenta bezpieczne, ale nadal jest plan awaryjny w miejscu. Zanim prezydent może być odprowadzony na helikopterze, Peter wchodzi, aby trzymać ją na muszce i zmusza swoich agentów do sprawdzenia helikoptera pod kątem materiałów wybuchowych. Tak jak ich ostrzegał, helikopter wybucha.


Ponieważ w pewnym momencie podejrzewano go o zamach bombowy w metrze i wykorzystano jako kozła ofiarnego Farra do porwania Maddie, publiczna reputacja Petera została nadszarpnięta - mimo że udaremnił nie jeden, nie dwa, ale TRZY ataki terrorystyczne zaplanowane przez wiceprezydenta. Travers szanuje Petera i dziękuje mu, mówiąc mu prawdę o jego ojcu i oferując mu stanowisko Nocnego Agenta


 


Kim był zamachowiec w metrze w serialu Nocny Agent?


 


Podczas gdy tożsamość osoby, która fizycznie umieściła bombę w pociągu to Matteo/Colin Worley (Andre Anthony), został on jedynie wynajęty przez Wicka i Redfielda, aby uruchomić ich plan.


Faktyczną osobą, która stała za atakiem bombowym na metro był wiceprezydent Redfield, który zaplanował atak jako sposób na zamordowanie Omara Zadara, ale upozorowanie go na atak terrorystyczny. Zanim Peter zlokalizował bombę i zatrzymał wagon kolejowy, plan zakładał, że bomba pochłonie wiele przecznic miasta i w ten sposób zakończy wiele istnień, a Zadara będzie jednym z nich.


 


Kim jest Osprey w serialu Nocny Agent?


 


W pierwszym odcinku Rose słyszy, jak jej ciotka i wujek wspominają o czymś, co nazywa się Osprey, zanim zostaną zabici, i jest to jedna z głównych tajemnic sezonu. Jest jasne, że jest to kryptonim kogoś ważnego, ale Peter i Rose nie dowiadują się aż do końca serialu, że Omar Zadar był określany kryptonimem Osprey.


 


Kto ginie w serialu Nocny Agent?


 


Seria zaczyna się od śmierci ciotki i wujka Rose, a kończy się wieloma postaciami, które poznaliśmy po drodze, umierając w wyniku krętego spisku bombowego w metrze. Peter i Rose nie umierają w serialu pomimo wielokrotnych doświadczeń bliskich śmierci, a widzowie martwiący się o Maddie podczas jej porwania powinni spać spokojnie wiedząc, że ona również nie umiera.


Oto lista wszystkich śmierci głównych bohaterów w Nocny Agent:  • Emma Campbell

  • Henry Campbell

  • Dale (męski zabójca)

  • Cisco

  • Paulo

  • Matteo/Colin Worley

  • Erik Monks

  • Ellen (kobieta zabójca)

  • Ben AlmoraCzy Peter i Rose skończą razem w "Nocny Agent"?


 


Jeśli spędziłeś większość sezonu mając nadzieję, że Peter i Rose będą razem, dostałeś dokładnie to, czego chciałeś pod koniec sezonu. Para ma oczywiste połączenie ze sobą od ich pierwszej rozmowy telefonicznej i spotkania. Ona czuje się przy nim bezpiecznie, a on jej ufa. Przez cały sezon, Peter i Rose naprawdę mają tylko siebie.


W końcu całują się w odcinku 7, co pogłębia ich połączenie i związek - mimo że znają się zaledwie od kilku dni. Po wszystkim, co razem przeszli, Peter i Rose kończą sezon w związku. Kiedy on wyrusza w swoją nową podróż jako oficjalny Nocny Agent, dzielą się pocałunkiem i nie mogą się doczekać, kiedy wróci do domu.


 


Jak brzmi piosenka na końcu odcinka 10 Nocny Agent?


 


Kiedy Peter wyjeżdża na swoją pierwszą oficjalną misję jako Nocny Agent, piosenka "Heroes" Gang of Youths gra w końcowej scenie. Oczywiście piosenka jest coverem kultowej piosenki Davida Bowiego o tym samym tytule, która pierwotnie została wydana w 1977 roku na albumie "Heroes".


 


Czy Nocny Agent na Netflixie jest dobry? (recenzje)


 


W dniu premiery 23 marca, Nocny Agent utrzymuje 71% wynik krytyków na Rotten Tomatoes, co sprawia, że serial Netflixa jest "świeży". W międzyczasie wynik widowni nieznacznie spada do 61% i może nadal się wahać, gdy więcej widzów dostroi się do niego. Na Metacritic, serial ma ocenę 70 na 100, co jest liczbą opartą na dziewięciu recenzjach. Jeśli nie jesteś osobą, która słucha ocen i recenzji, oto czy Nocny Agent jest wart obejrzenia.


Serial powinni obejrzeć ci, którym podobała się powieść i często oglądają seriale typu thriller akcji. Prawdopodobnie nie wyląduje na żadnej liście top 10 krytyków na koniec roku, ale to solidny serial, który będzie trzymał w napięciu, nawet jeśli w niektórych momentach można przewidzieć, co się stanie za chwilę. Będziesz się dobrze bawić, oglądając ten serial, jeśli oglądałeś seriale Netflixa House of Cards, Zwerbowany i Prawnik z Lincolna oraz inne tytuły, takie jak The Americans i Tożsamość Bourne'a.


Gabriel Basso kradnie show niesamowitym emocjonalnym i fizycznym występem jako Peter Sutherland. Nie sposób oderwać od niego wzroku, naprawdę sprawia, że zależy nam na Peterze i ma niesamowitą chemię z jego najczęstszymi partnerami scenicznymi Buchananem i Chau. Podczas gdy on i serial mają mocne strony i dostępność, aby bawić widzów, którzy nie są częstymi widzami akcja-thrillerów, nie stawiajcie na ten serial oczekując czegoś w stylu Bridgertonowie czy Virgin River.


Co sądziliście o serialu Nocny Agent na Netflixie? Podziel się swoimi przemyśleniami w komentarzach i bądź na bieżąco z kolejnymi wiadomościami i aktualizacjami z VodFlix!

Artur
Redaktor
facebook twitter instagram
MUSIC & FESTIVALS LOVER! - Web & App #UI / #UX designer - Graphic Design is my passion

Najnowsze wpisy na blogu

31.05.2023
Co pojawi się na Netflix w czerwcu 2023 roku?

Jakie filmy i seriale pojawią się na Netflix w czerwcu? Przed nami wiele świetnych premier, w tym nowe sezony "Czarnego lustra", "Wiedźmina", "Turbulencji" i "Szpitalu Nowy Amsterdam", film "Tyler Rake 2" oraz dokument "Nasza planeta 2".

27.05.2023
O czym jest FUBAR? Czy warto obejrzeć serial na Netflix?

FUBAR. Czy warto poświęcić czas na jego obejrzenie? Jeśli szukacie produkcji z dużą dawką akcji i humoru, to zdecydowanie tak! Ośmioczęściowy oryginalny serial Netflix zapewni Wam nie tylko wspaniałą rozrywkę, ale także niezapomniane wrażenia. Znakomicie

27.05.2023
Czy "Mała Syrenka" (2023) jest dostępna na Netflix?

Dzisiaj skupimy się na jednym z najbardziej oczekiwanych filmów tego roku - "Mała Syrenka". Ta klasyczna historia o syrence, która marzy o życiu na lądzie, powraca w nowej, animowanej wersji. Film ten nie tylko przynosi nostalgiczne wspomnienia, ale także

27.05.2023
Obsada Dnia Matki: Kto zagra w nowym polskim filmie akcji?

Dziś chcielibyśmy porozmawiać z Wami o nowym polskim filmie akcji, który pojawił się na platformie Netflix 24 maja. "Dzień Matki" to produkcja wyreżyserowana przez utalentowanego Mateusza Rakowicza, która oferuje widzom ekscytujące i napięte wrażenia z wy