Czy serial "Pielęgniarka" jest oparty na prawdziwej historii?

Czy serial "Pielęgniarka" jest oparty na prawdziwej historii?

Netflix przedstawia nowy, trzymający w napięciu serial opowiadający historię pielęgniarki, która zaczyna wątpić w dobre intencje kolegi, gdy odkrywa straszny sekret.


Osadzony w Danii, trzymający w napięciu serial Netflix Pielęgniarka obraca się wokół aspirującej pielęgniarki, Pernille Kurzmann, która podejrzewa popularną pielęgniarkę o mordowanie swoich pacjentów podczas pracy w duńskim szpitalu.


W marcu 2015 r. pielęgniarka ze szpitala Nykøbing Falster zadzwoniła wcześnie rano na duńską policję, wyrażając podejrzenie, że inna pielęgniarka celowo zabija pacjentów i obawiając się, że to się powtórzyło.


Kiedy bezprecedensowa sprawa morderstwa została rozwiązana, po raz pierwszy w historii duńskiego prawa. Wielu kolegów zgłasza się, aby powiedzieć policji o swoich podejrzeniach, że Pielęgniarka podała pacjentom śmiertelną truciznę. Niektórzy przyznają, że podejrzewali to od lat.


W trzymającym w napięciu czteroodcinkowym serialu Josephine Park gra Christinę Aistrup Hansen, pielęgniarkę oskarżoną o zamordowanie swoich pacjentów, a Fanny Louise Bernth wciela się w Pielęgniarkę Kurzmann, spostrzegawczą pielęgniarkę, która dociera do sedna mrocznych machinacji.


 


Czy serial Netflixa "Pielęgniarka" jest oparty na prawdziwej historii?


  


Co zaskakujące, wstrząsające wydarzenia przedstawione w serialu Netflixa nie są czysto fikcyjne. "Pielęgniarka" oparta jest na prawdziwej historii, której kulminacją była bezprecedensowa sprawa morderstwa w Danii.
Wyreżyserowany przez Kaspera Barfoeda serial przedstawia wstrząsającą historię duńskiej pielęgniarki Christiny Pielęgniarki Aistrup Hansen. W maju 2017 r. została ona skazana na 12 lat więzienia po tym, jak uznano ją winną czterech zarzutów usiłowania zabójstwa.


Hansen została uznana za winną podawania śmiertelnych dawek diazepamu i morfiny pacjentom wymagającym szczególnego traktowania. Sąd stwierdził również, że podała ona swojej siedmioletniej córce silną pigułkę nasenną, która była potencjalnie śmiertelna dla dzieci.


Proces, który trwał prawie miesiąc i zaangażował ponad 70 świadków, ostatecznie doprowadził do utraty przez Hansen licencji pielęgniarki.


Sądowy raport psychologiczny przeprowadzony podczas procesu wykazał, że Hansen cierpiała na histrioniczne zaburzenie osobowości, które charakteryzuje się skrajnym poszukiwaniem uwagi.


"Pielęgniarka" bada kwestię tego, w jaki sposób Hansen była w stanie wytrwać w swoich zbrodniach pomimo wątpliwości innych. Reżyser Barfoed wyjaśnia:"Zaufanie [Duńczyków] jest większe niż w innych częściach świata. Jesteśmy skłonni ufać, że system chce dla nas jak najlepiej. Jesteśmy wrażliwi, gdy dzieją się takie rzeczy. Nikt nie chce być tym, który psuje dobry nastrój. 


Zwiastun serialu "Pielęgniarka":


 


Artur
Redaktor
facebook twitter instagram
MUSIC & FESTIVALS LOVER! - Web & App #UI / #UX designer - Graphic Design is my passion

Najnowsze wpisy na blogu

31.05.2023
Co pojawi się na Netflix w czerwcu 2023 roku?

Jakie filmy i seriale pojawią się na Netflix w czerwcu? Przed nami wiele świetnych premier, w tym nowe sezony "Czarnego lustra", "Wiedźmina", "Turbulencji" i "Szpitalu Nowy Amsterdam", film "Tyler Rake 2" oraz dokument "Nasza planeta 2".

27.05.2023
O czym jest FUBAR? Czy warto obejrzeć serial na Netflix?

FUBAR. Czy warto poświęcić czas na jego obejrzenie? Jeśli szukacie produkcji z dużą dawką akcji i humoru, to zdecydowanie tak! Ośmioczęściowy oryginalny serial Netflix zapewni Wam nie tylko wspaniałą rozrywkę, ale także niezapomniane wrażenia. Znakomicie

27.05.2023
Czy "Mała Syrenka" (2023) jest dostępna na Netflix?

Dzisiaj skupimy się na jednym z najbardziej oczekiwanych filmów tego roku - "Mała Syrenka". Ta klasyczna historia o syrence, która marzy o życiu na lądzie, powraca w nowej, animowanej wersji. Film ten nie tylko przynosi nostalgiczne wspomnienia, ale także

27.05.2023
Obsada Dnia Matki: Kto zagra w nowym polskim filmie akcji?

Dziś chcielibyśmy porozmawiać z Wami o nowym polskim filmie akcji, który pojawił się na platformie Netflix 24 maja. "Dzień Matki" to produkcja wyreżyserowana przez utalentowanego Mateusza Rakowicza, która oferuje widzom ekscytujące i napięte wrażenia z wy