"Wierne przyjaciółki" na Netflix: Tajemnice, nieszczęście i przewrotna historia relacji w nowym thrillerze od Andre Van Durena.

"Wierne przyjaciółki" na Netflix: Tajemnice, nieszczęście i przewrotna historia relacji w nowym thrillerze od Andre Van Durena.

18.05.2023

Film "Wierne przyjaciółki" na platformie Netflix, wyreżyserowany przez Andre Van Durena, opowiada historię, która paradoksalnie odbiega od tytułu. W filmie śledzimy losy dwóch kobiet, które prześladują tajemnice i nieszczęście, burzące ich spokojne życie i wywracające świat do góry nogami.


Thriller jest także głębokim komentarzem na temat ewoluujących wzorców relacji w dzisiejszym społeczeństwie, podkreślając potrzebę osobistej niezależności i odrzucając przymus, który może mieć negatywne skutki przez długi czas.


 


Fabuła Wierne przyjaciółki:


 


W drodze na weekendowy wypad Bodil i jej towarzyszka Isabel żegnają swoich partnerów, Milana Sabera i Luuka Luijtena.


Wycieczki dwóch przyjaciółek są często mile widzianą odmianą od ich zabieganego życia codziennego. Jednak gdy usiadają na swoich miejscach w pociągu, ukryte oszustwo wychodzi na jaw, ujawniając, że ich rzekomy "weekendowy wypad" jest przykrywką dla znacznie bardziej wątpliwych intencji.


Isabel, wyposażona w zastępczy telefon, przekazuje swojego głównego telefonu Bodil, ponieważ Luuk próbuje ją potajemnie zlokalizować. Już w pierwszych momentach "Wierne przyjaciółki" zdrada obu kobiet staje się jasna.


Podczas gdy mąż Bodil, Milan, wydaje się nie wiedzieć nic (fakada, którą później odkryjemy), Luuk z jego wyostrzonym instynktem zainstalował lokalizator - ostre przeciwieństwo do błogiego zaufania Milana.


Starannie zaplanowana podróż to pomysł Isabel. Ona instruuje Bodil, aby regularnie robiła zdjęcia swoich miejsc pobytu i przesyłała je do Luuka, aby utrzymać iluzję.


Bodil trzyma się planu i kontynuuje podróż zgodnie z planem. Jednakże, gdy dotarła do swojego domu w Ostendzie, została zaskoczona nieoczekiwaną obecnością swojej siostry Yary.


Biorąc pod uwagę napięte relacje między nimi i trwającą urazę, zwłaszcza z powodu postrzeganego faworyzowania Bodil przez ich wspólnych rodziców, jej pojawienie się było ostatnią rzeczą, jakiej Bodil się spodziewała.


Podczas swojej podróży uczestniczy również w wykładzie Michaela Samulesa, filozofa, który ostatnio przyciąga wiele uwagi.


Po tym wydarzeniu Bodil i Michael mają namiętne spotkanie, które kończy się wspólną nocą.


Ale następnego dnia Bodil wyjaśnia swoje granice - jej pozamałżeńskie przygody nie mają na celu zniszczenia jej małżeństwa, a jedynie być rozrywką dla przyjemności.


Wyznaje swoją obojętność wobec niego, prawdopodobnie obrażając Michaela, który mógł rozwinąć uczucia do Bodil.


 Zakończenie Wierne przyjaciółki wyjaśnione:


Co stanie się z Isabel?


 


Bodil wraca do domu po kąpieli. Na powitanie spotyka ją makabryczny widok - rozbryzgi krwi w całym mieszkaniu, pochodzące z gorącej kłótni z Michaelem, jej sekretnym kochankiem. Złowieszczy wydaje się także fakt, że bagaż Isabel stoi przy wejściu, ale nie ma jej w pobliżu. Isabel, która związała się z Luukiem, staje się podejrzaną, gdy śledczy odkrywają, że krew na podłodze pasuje do niej. Odkrycie zdjęcia przedstawiającego martwe ciało Isabel z naciętym gardłem struną fortepianową potęguje grozę. Ta makabryczna scena wydaje się być zainscenizowana przez mordercę. Dodatkowo, na Dark Web pojawia się tajemnicza wiadomość od użytkownika Zadkin 1337, która brzmi: "Misja zakończona". Podczas przesłuchania przez władze, Michael zaprzecza jakimkolwiek powiązaniom z Bodil, rzucając podejrzenia na nią. Jednak tylko wykonuje instrukcje Bodil, która poprosiła go, aby nie ujawniał niczego na temat ich romansu.


 


Z kim Isabel była w zażyłości?


 


Historia nabiera nowego obrotu, gdy nagrania z monitoringu hotelowego ukazują intymny moment między Isabel i inną kobietą na korytarzu. Okazuje się, że tajemniczą kobietą jest siostra Bodil, Yara. Duet, Yara i Isabel, planował ucieczkę i nowe życie z dala od Luuka. Niestety, ich plan okazał się nieudany. W trakcie intrygi okazuje się, że Milan zainstalował ukrytą kamerę w mieszkaniu Bodil. Aby potwierdzić swoje podejrzenia, dziewczyna natrafia na nagranie z ich sekretnego romansu. Przekonana, że Milan, teraz świadomy ich sekretnego romansu, ma wystarczającą motywację, by ją skrzywdzić, Bodil powstrzymuje się od przeszukiwania archiwum w poszukiwaniu możliwych dowodów na morderstwo Isabel. Zamiast tego rusza na poszukiwanie Michaela.


 Kogo Bodil podejrzewa jako kolejnego?


 


 


Podczas swojej wizyty w domu Michaela, Bodil odkrywa fortepian. Kiedy dotyka klawiszy, zauważa brak jednej struny, co prowadzi ją do niepokojącego wniosku, że Michael mógł być mordercą Isabel. Szybko opuszcza dom, podczas gdy Milan przypadkowo wyznaje jej, że wie o jej związku z Michaelem. Czuje ulgę, że nie ma emocjonalnego uwikłania i ostrzega ją przed ucieczką. Bodil zauważa Luuka, który zostaje znaleziony nieprzytomny, co prawdopodobnie jest wynikiem nadmiernej konsumpcji narkotyków i alkoholu. Milan, profesjonalny lekarz, zapewnia Bodil, że Luuk jest zdrowy, ale podejrzenie dręczy ją, więc przemyśla swoje pierwotne założenie, że Michael jest mordercą, i skupia swoją uwagę na Milanie. Z impetu, Bodil obezwładnia Milana tasakiem elektrycznym, przywiązuje go kablami i zostawia w salonie. Kiedy Milan odzyskuje przytomność, ujawnia swoje nietypowe upodobanie seksualne: lubi, gdy jego żona go zdradza. Sam nie interesuje się innymi kobietami i zaprzecza jakimkolwiek intencjom zabójczym.Kto jest mordercą Isabel? I co oznacza Zadkin?


 


W trakcie historii okazuje się, że Zadkin jest właściwie imieniem głównej postaci Luuka w jego najnowszej powieści - szczegół, który wcześniej został krótko wspomniany w filmie. Bodil ma olśnienie i rozpoznaje, że Luuk jest prawdziwym sprawcą. W momencie archetypicznej odkrycia złoczyńcy Luuk ujawnia Bodil swoje mroczne plany. Przyznaje, że wynajął płatnego zabójcę, aby ją zlikwidować, ale zabójca pomylił Isabel z Bodil i ostatecznie zamordował Isabel przy użyciu strun od pianina. Tajemnicza wiadomość na Dark Web została wysłana z pseudonimem jego książki. Luuk, wściekły na ingerencję Bodil, obwinia ją o problemy w jego małżeństwie i ironicznie nazywa ją swoją "duszą towarzyszącą". Wierząc, że Bodil zasługuje na karę, Luuk sięga po paralizator i traci ją z oczu, a Bodil korzysta z okazji i ucieka. Kiedy odkrywa, że jej samochód został zmanipulowany, nie pozostaje jej nic innego, jak uciekać na odległą plażę. Luuk, uzbrojony w siekierę, ściga ją i bezcelowo rąbie w wodzie. W ostatnim, zaskakującym zwrocie akcji, Bodil zaskakuje Luuka, obezwładnia go i ostatecznie topi w wodzie, zabijając swojego napastnika.


 


Jak kończy się film? Isabel wciąż żyje?


 


W wciągającej rozwiązaniu "Wierne przyjaciółki" organy ścigania rozplątują skomplikowaną sieć oszustw, analizując zawartość komputera Luuka. Doszli do wniosku, że Bodil była zamierzonym celem od samego początku, a Luuk zaplanował spisek i wynajął płatnego zabójcę, którego pomyłka doprowadziła do śmierci Isabel. Policja usprawiedliwia działania Bodil jako samoobronę i mimo jej roli zabójcy i zdradzającej żony, uniewinnia ją od wszelkich zarzutów. Wierzą również, że płatny zabójca szybko opuścił kraj i sprawa zostanie zamknięta bez dalszego śledztwa. Kiedy sprawa zostaje rozwiązana, Bodil spieszy na odległe lotnisko w Ostendzie, skąd Yara ma odlecieć. Tam odkrywa z przerażeniem, że Isabel żyje i jest w porządku. Bodil konfrontuje Isabel i musi stwierdzić, że cała ta drama była inscenizacją od samego początku. Isabel manipulowała Luuka, ponieważ przejrzała jego mroczne zamiary i przewyższyła zabójcę, aby oszczędzić swoje życie. Widząc w tym okazję do zerwania z Luukiem, z Yarą pomogła sfabrykować swoje morderstwo. Dodatkowo umieściła książkę Luuka w taki sposób, że Bodil stopniowo odkrywała prawdę. Podczas gdy Yara i Isabel wyruszają razem, Bodil musi stawić czoła swojej rzeczywistości samotnie. Decyduje, że będzie żyć tak, jak na początku filmu - w sieci kłamstw.


 "Obejrzyj film 'Wierne przyjaciółki' na Netflix i przekonaj się, co o nim myślę!"

Artur
Redaktor
facebook twitter instagram
MUSIC & FESTIVALS LOVER! - Web & App #UI / #UX designer - Graphic Design is my passion

Najnowsze wpisy na blogu

31.05.2023
Co pojawi się na Netflix w czerwcu 2023 roku?

Jakie filmy i seriale pojawią się na Netflix w czerwcu? Przed nami wiele świetnych premier, w tym nowe sezony "Czarnego lustra", "Wiedźmina", "Turbulencji" i "Szpitalu Nowy Amsterdam", film "Tyler Rake 2" oraz dokument "Nasza planeta 2".

27.05.2023
O czym jest FUBAR? Czy warto obejrzeć serial na Netflix?

FUBAR. Czy warto poświęcić czas na jego obejrzenie? Jeśli szukacie produkcji z dużą dawką akcji i humoru, to zdecydowanie tak! Ośmioczęściowy oryginalny serial Netflix zapewni Wam nie tylko wspaniałą rozrywkę, ale także niezapomniane wrażenia. Znakomicie

27.05.2023
Czy "Mała Syrenka" (2023) jest dostępna na Netflix?

Dzisiaj skupimy się na jednym z najbardziej oczekiwanych filmów tego roku - "Mała Syrenka". Ta klasyczna historia o syrence, która marzy o życiu na lądzie, powraca w nowej, animowanej wersji. Film ten nie tylko przynosi nostalgiczne wspomnienia, ale także

27.05.2023
Obsada Dnia Matki: Kto zagra w nowym polskim filmie akcji?

Dziś chcielibyśmy porozmawiać z Wami o nowym polskim filmie akcji, który pojawił się na platformie Netflix 24 maja. "Dzień Matki" to produkcja wyreżyserowana przez utalentowanego Mateusza Rakowicza, która oferuje widzom ekscytujące i napięte wrażenia z wy