'Euphoria' Sezon 2: Szczegóły kręcenia, obsada, fabuła i wszystko co wiemy do tej pory

'Euphoria' Sezon 2: Szczegóły kręcenia, obsada, fabuła i wszystko co wiemy do tej pory

20.09.2021

Uwaga! Treść zawiera spoiler lub zdradza kluczowe elementy fabuły.
Kliknij tutaj, aby ją wyświetlić.
Jest pewna nerwica, samotność i ból serca, które są nieodłącznym elementem bycia nastolatkiem. Choć tło kulturowe zmienia się, tworząc nowe smaki i komplikacje dla narracji o dojrzewaniu, istnieje rezonans, który wykracza poza konkretne momenty w czasie i sprawia, że te poszukiwania siebie są fascynujące dla widzów w każdym wieku. W Euforii twórca serialu, Sam Levinson, tworzy oszałamiający portret tych lęków, który zyskał zarówno powszechną uwagę, jak i uznanie krytyków za gęstą, mrocznie realistyczną fabułę. Levinson publicznie mówił o tym, że pisząc serial, czerpał z własnych zmagań z uzależnieniem jako nastolatek, co widać w autentycznej fabule i niekiedy frustrująco wielowymiarowych postaciach.


Pierwszy sezon Euphorii, luźno zaadaptowany z izraelskiego miniserialu o tej samej nazwie (stworzonego przez Rona Leshema i Daphnę Levin), opowiadał o siedemnastoletniej Rue Bennett (Zendaya), która po powrocie z odwyku natychmiast odwiedza swoją przyjaciółkę i dilerkę, by kupić narkotyki. Od tego momentu trwa przepychanka między życiem i śmiercią, uzdrowieniem i autodestrukcją. We wszystkich wątkach fabularnych Euphoria nie owija w bawełnę, zagłębiając się w doświadczalne wymiary dysforii płciowej, choroby psychicznej i napaści na tle seksualnym. Jego ton i tematyka przypominają Skins, kolejny dramat dla nastolatków, który zagłębił się w brutalne aspekty dorastania, ale spójrzmy prawdzie w oczy: Skins jest w tym momencie wręcz nostalgiczny. Euphoria przenosi transgresyjne doświadczenia nastolatków w czasy współczesne z charakterystycznymi akcentami, które wyróżniają ją na zatłoczonym rynku streamingowym.


Wszystko, począwszy od estetyki serialu, poprzez muzykę, aż po komentarz na temat trwającej epidemii opioidów, a skończywszy na zbiorowym, ogólnogeneracyjnym zniechęceniu i niezadowoleniu, brzmi niepokojąco prawdziwie. Jeśli jesteście ciekawi, jak ten wpływowy serial powróci, czytajcie dalej, by poznać wszystkie informacje, które posiadamy i pytania, nad którymi wciąż się zastanawiamy.


Gdzie zostawiliśmy Rue pod koniec pierwszego sezonu?


Wydaje się, że minęły wieki od zakończenia pierwszego sezonu. Był to stosunkowo szczupły tom, liczący zaledwie osiem odcinków. Ostatnia odsłona "And Salt the Earth Behind You" pokazała niespełnione życzenie. Rue i Jules (Hunter Shafer) mają nieprzejrzysty związek przez cały sezon, ponieważ oboje zmagają się z własnymi zestawami problemów związanych ze zdrowiem psychicznym i społecznością. Po serii zakłóceń i pojednań Jules wyznaje, że jest zakochany w Rue i tworzą plan opuszczenia miasta razem. W ostatniej chwili Rue postanawia nie. Sezon kończy się, a następnie, z Jules w pociągu kierując się z miasta i Rue snorting oxy sam.


Na szczęście, ten fragment fabuły nie został pozostawiony na pastwę losu na czas nieokreślony. Dwa specjalne odcinki, które wyemitowano 6 grudnia 2020 i 24 stycznia 2021, odpowiednio, dostarczają trochę kontynuacji na temat dwóch dziewczyn. Pierwszy z nich skupia się na Rue, jak ona konfrontuje się z jej nawrotu i sekwencji wydarzeń prowadzących do niego. Obwinia Jules za porzucenie jej, ale w końcu wychodzi na jaw kilka podstawowych traum i nacisków, które przyczyniły się do jej uzależnienia. Drugi odcinek zapewnia pewien kontekst dla tego, co stało się z Jules na koniec poprzedniego sezonu. Po wyjściu w pociągu Jules poszedł na terapię po raz pierwszy i mówi przez niektóre z uczuć, które starała się przetwarzać w odniesieniu do Rue: poczucie winy za opuszczenie jej, ale także przytłoczony odpowiedzialnością próbuje wspierać Rue w jej odzysku, a także sortowania własnych doświadczeń jako transgender nastolatek, którego mama była również odzyskanie uzależnienia. Kiedy Jules wraca do domu, jest witana przez Rue. Jules próbuje przeprosić, ale Rue ją ucisza.


Odcinki te dają nam pewność, że pomimo niejednoznacznego zakończenia pierwszego sezonu, historia Rue nie jest zakończona. Przetrwała nawrót choroby i nadal stara się nadać sens chaotycznej, szokującej sytuacji wokół niej. Podobnie, wyjazd Jules poza miasto nie oznacza, że jej postać odeszła. Ale chociaż w tych specjalnych odcinkach odpowiedziano na kilka pytań, nadal pozostaje wiele do wyjaśnienia, co będzie się działo, gdy te skomplikowane postacie będą nadal poruszać się po swoim życiu i związkach, szczególnie tych subplotach i postaciach, których próby nie zostały od razu poruszone w odcinkach specjalnych.


Kiedy pojawi się 2 sezon?Jak każda inna produkcja w Hollywood, tak i Euphoria została zakłócona przez COVID. Pierwotnie serial miał się ukazać w 2021 roku. Zamiast tego, produkcja została przesunięta i trwa już w tym roku. Tak więc, podczas gdy nie ma ostatecznej daty ustalonej dla wydania, światło jest na końcu tunelu dla fanów. Jeszcze w styczniu tego roku, Levinson był przekonany, że sezon 2 zostanie nakręcony i zadebiutuje w 2021 roku.


O czym będzie nowy sezon?Nie ma zbyt wielu potwierdzonych informacji na temat fabuły drugiego sezonu. Wiemy, że będzie on kontynuował wątki z pierwszego sezonu, opierając się na skomplikowanym życiu postaci, które widzowie już znają i na których im zależy.


Wiemy również, że będzie dość mroczny. W oddzielnych wywiadach, gwiazdy Zendaya i Jacob Elordi podkreślili, że nowy arc zmierza w brutalne, naprawdę zaskakujące miejsca, z Zendaya nazywając go "brutalnym" i stwierdzając, że Rue zasługuje na "opiekę, ponieważ jest wyjątkową postacią." Eldori powiedziała, że to "jak zupełnie inny serial".


Wydaje się prawdopodobne, że przytłaczający sukces pierwszego sezonu pomoże ekipie produkcyjnej zadomowić się w swojej niepokojącej, błyszczącej wizji młodej Ameryki z jeszcze większym zapałem i szczerością. Należy również wspomnieć, że świat, do którego trafia nowy sezon, jest dramatycznie różny od krajobrazu z pierwszego sezonu. Ponieważ serial porusza tak wiele gęstych, współczesnych traum społecznych, fascynujące będzie zobaczyć, jak to wszystko rozegra się na tle pandemii.


Czy obsada będzie taka sama?Opierając się na wywiadach i wątkach, które zostały rozszerzone w specjalnym, możemy zdecydowanie spodziewać się, zobaczyć Zendaya, Elordi i Shafer ponownie. Wydaje się również prawdopodobne, że powróci duża część wspaniałej obsady, w tym Lexi Howard (Maude Apatow), Cal Jacobs (Eric Dane), Maddy Perez (Alexa Demie), Gia Bennett (Storm Reid), McKay (Algee Smith), Cassie Howard (Sydney Sweeney) i Ali (Colman Domingo).


Dodatkowo, w sierpniu potwierdzono obecność trzech nowych osób w serialu: Minka Kelly, Demetrius "Lil Meech" Flenory Jr. oraz muzyk Dominic Fike. Nie wiadomo jeszcze, w jaki sposób nowe postacie zostaną wplecione w istniejącą narrację, ale jeśli pierwszy sezon jest jakimkolwiek wyznacznikiem, możemy się spodziewać, że między każdą parą lub grupą pojawi się trudna relacyjna dynamika.


Czy Labrinth powróci, by zrobić  Soundtrack?Szczerze mówiąc, nie da się oglądać Euforii bez zakochania się w muzycznych stylizacjach Labrintha, rapera, piosenkarza, autora tekstów i producenta muzycznego, który jest odpowiedzialny za niepokojąco płynną ścieżkę dźwiękową serialu. Muzyka idealnie pasuje do estetyki serialu, podkreślając wszystkie tekstury narracji, używając skomplikowanego elektronicznego popu, aby zawrzeć mieszane, warstwowe doświadczenie dorastania, które jest zarówno ekstrawaganckie, jak i wstrząsające. Na szczęście dla nas wszystkich, Labrinth będzie zaangażowany również w muzykę do drugiego sezonu. Trudno sobie wyobrazić serial bez Labrintha, więc jest to dla nas duże zapewnienie i wystarczający powód, aby włączyć "Mount Everest" na powtarzanie aż do premiery sezonu.

Artur
Redaktor
facebook twitter instagram
MUSIC & FESTIVALS LOVER! - Web & App #UI / #UX designer - Graphic Design is my passion

Najnowsze wpisy na blogu

19.10.2021
"Kłamstwa i Oszustwa": hiszpański serial thrillerowy pojawi się na Netflixie w listopadzie 2021 roku

Remake hiszpańskiego thrillera brytyjskiego serialu „Kłamca” pojawi się na całym świecie w serwisie Netflix w listopadzie 2021 r. Po raz pierwszy wydany w ATRESplayer Premium w kwietniu 2020 r. Wszystkie sześć odcinków pierwszego sezonu „Kłamstwa i oszust

17.10.2021
'Squid Game' przebija 'Bridgerton' jako największy serial Netflixa

Squid Game osiągnęło już 111 milionów widzów w ciągu pierwszych 25 dni streamingu, według wewnętrznych ocen Netflixa, co czyni go największym serialem startującym w serwisie streamingowym do tej pory. Koreański dramat o przetrwaniu, który wystartował 17 w

15.10.2021
"TY" Sezon 4: Netflix wznawia sezon przed premierą 3 sezonu

Niecałe 48 godzin przed wyczekiwaną premierą trzeciego sezonu "Ty" Netflix ujawnił, że po raz czwarty udostępnił Ci zielone światło.

15.10.2021
Zwiastun nowego filmu animowanego Netflixa "Dzika ekipa"

Netflix opublikował zwiastun nowej, uroczej animowanej przygody "Dzika ekipa". Nowy film śledzi losy grupy zwierząt — jadowitego węża, kolczastej diabelskiej jaszczurki, włochatego pająka i skorpiona — które marzą o opuszczeniu swoich wybiegów w zoo i roz