Czy serial 'Dni' są oparte na prawdziwej historii?

Czy serial 'Dni' są oparte na prawdziwej historii?

02.06.2023

Mając nadzieję na naśladowanie uznanego sukcesu HBO z miniserialem Czarnobyl, Netflix właśnie wypuścił nowy serial o innej katastrofie nuklearnej, tym razem mającej miejsce w Japonii. Dni (eng. The Days) śledzi wydarzenia związane z katastrofą nuklearną w Fukushimie w 2011 roku.

W tej wciągającej dramaturgii widzowie będą mogli przyjrzeć się temu, co wydarzyło się podczas tego niszczycielskiego wydarzenia. Jeśli byłeś fanem niedawnego serialu dokumentalnego Netflix Three Mile Island: O krok od katastrofy nuklearnej, będziesz chciał obejrzeć ten serial. W przeciwieństwie do Three Mile Island: O krok od katastrofy nuklearnej, jest to program oparty na scenariuszu, a nie dokument, ale nadal powinien być bardzo pouczający.


 


Czy Dni na Netflix są oparte na prawdziwej historii?


 


Tak, Dni oparte są na prawdziwej historii katastrofy w Fukushimie, która miała miejsce 11 marca 2011 roku. Fukushima jest uważana za najgorszy wypadek nuklearny od czasów Czarnobyla. W wyniku zdarzenia rannych zostało kilka osób. Z powodu rozprzestrzeniającego się promieniowania ewakuowano ponad 160 000 osób. Podobnie jak Czarnobyl, Fukushima została sklasyfikowana na siódmym poziomie w Międzynarodowej Skali Zdarzeń Jądrowych (INES), co oznacza poważną awarię.

Wypadek nuklearny był wystarczająco poważny, ale to trzęsienie ziemi i tsunami w Tōhoku były katalizatorem i zapoczątkowały łańcuch zniszczeń, w wyniku którego zginęło ponad 19 750 osób, ponad 6 000 zostało rannych, a niezliczona liczba osób zaginęła. Zdewastowało to cały region. Tsunami wyłączyło zasilanie elektrowni, powodując stopienie się trzech rdzeni reaktorów w Fukushimie.


 


Trwa usuwanie skutków katastrofy w Fukushimie


 


Oczyszczanie trwa, a według raportu AP News opublikowanego w 2022 r., rząd nie przewiduje jego zakończenia przez co najmniej kolejne 29 lat.

W momencie publikacji artykułu wewnątrz uszkodzonych reaktorów pozostawało prawie 900 ton stopionego paliwa jądrowego. Wiosną tego roku pracownicy mieli powoli zacząć przenosić oczyszczoną radioaktywną wodę, ale agencja AP poinformowała, że Japonia "nie ma ostatecznych planów przechowywania nawet wysoce radioaktywnych odpadów, które wydostają się z normalnych reaktorów".


 


Serial Dni (eng. The Days) jest już dostępny na platformie Netflix.

Artur
Redaktor
facebook twitter instagram
MUSIC & FESTIVALS LOVER! - Web & App #UI / #UX designer - Graphic Design is my passion

Najnowsze wpisy na blogu

02.10.2023
Czy Pokolenie V jest dostępne na Netflix?

Spin-off serialu The Boys z college'u wreszcie jest dostępny. Cóż, pierwsze trzy odcinki już są. Gdzie można streamować Pokolenie V (eng. Gen V) online? Czy jest na Netflix?

02.10.2023
Czy Piła X jest na Netflix?

Wracamy do świata Jigsawa i wszystkich skomplikowanych pułapek, które zmuszają ludzi do dokonywania trudnych wyborów. Gdzie można streamować Piła X online?

02.10.2023
Miłość w przestworzach obsada: Kto zagra w komedii romantycznej Netflixa?

Gdzie są wszyscy moi fani komedii romantycznych? Netflix udostępnił nową australijską komedię romantyczną zatytułowaną Miłość w przestworzach i jest to dobry film, który polecamy każdemu.

02.10.2023
Trucizna obsada: Kto występuje w krótkometrażowym filmie Netflixa o Roaldzie Dahlu?

Jeśli chcesz dowiedzieć się, kto ożywił urzekające postacie na ekranie, jesteś we właściwym miejscu! Dołącz do nas, gdy ujawnimy pełną listę obsady w tym artykule!