Gran Turismo: fabuła i zakończenie wyjaśnione

Gran Turismo: fabuła i zakończenie wyjaśnione

Film akcji Gran Turismo szybko podbił serca fanów i sprawił, że wielu było ciekawych zakończenia. Choć film jest oparty na prawdziwej historii, możesz nie znać wszystkich szczegółów uniwersum Gran Turismo.


Poznaj losy Jana, Jacka i Danny'ego podczas ich ambitnej próby udowodnienia, że gracze GT mogą konkurować z profesjonalnymi kierowcami wyścigowymi.


 


Fabuła "Gran Turismo":


  


Archie Madekwe wciela się w rolę Janna Mardenborough, zapalonego fana gier wyścigowych, który szczególnie upodobał sobie Gran Turismo. Z drugiej strony, jego ojciec postrzega to jako odwrócenie uwagi od jego prawdziwych celów.
Wszystko zmienia się jednak, gdy Danny Moore (Orlando Bloom) zgłasza się do Janna w sprawie wyjątkowych zawodów. Podczas tego wydarzenia najlepsi gracze Gran Turismo na świecie rywalizują ze sobą na prawdziwym torze wyścigowym. Ta wyjątkowa okazja wabi Janna do prawdziwego świata wyścigów.


Najważniejsza atrakcja? Rywalizacja z elitą wyścigów. Stawka jest wysoka, a jej profesjonalnym trenerem jest Jack Salter, grany przez Davida Harboura. Ponieważ Jann nie ma doświadczenia w wyścigach, jego umiejętności gry stają się jego najważniejszym atutem w tym wyścigu, w którym stawka jest wysoka.


Film może upiększać historię Janna Mardenborough, ale odzwierciedla jego prawdziwą podróż. Jego wejście w świat wyścigów rozpoczęło się praktycznie na PlayStation od Gran Turismo. W niezwykły sposób przeszedł od wirtualnych do rzeczywistych wyścigów, udowadniając przy tym swoje umiejętności. W Gran Turismo Academy pokonał 90 000 konkurentów i został najmłodszym trzykrotnym mistrzem. To osiągnięcie katapultowało go do świata prawdziwych wyścigów.


Zakończenie "Gran Turismo" wyjaśnione:


  


W kulminacyjnym momencie Gran Turismo Jann bierze udział w 24-godzinnym wyścigu Le Mans, gdzie zajmuje godne pochwały trzecie miejsce i przezwycięża strach przed wcześniejszym wypadkiem.
Wstrząsający wypadek Janna, w którym zginął jeden z widzów, staje się głównym tematem ostatnich rozdziałów Gran Turismo. Ciężar tragedii obciąża go ogromnym poczuciem winy.


Na tym wrażliwym etapie Danny i Jack spotykają się z nim ponownie i uspokajają go, że katastrofa była nieprzewidywalna i że oficjalnie nie może być pociągnięty do odpowiedzialności.


Danny ujawnia jednak niepokojącą informację: inni zawodnicy lobbują za odebraniem Jannowi licencji i uniemożliwieniem mu udziału w przyszłych wyścigach.


Ponieważ wizja GT Academy w dużej mierze zależy od sukcesów Janna na torze, Danny obmyśla strategię zadośćuczynienia.


Aby wzmocnić wiarygodność Akademii i rzucić wyzwanie sceptykom w społeczności wyścigowej, Danny przekonuje Janna do wzięcia udziału w wyczerpującym 24-godzinnym wyścigu Le Mans, wyczerpującym maratonie, w którym kierowcy są na torze przez cały dzień bez przerwy.


Jack początkowo niechętnie zgadza się na udział Janna w tym wymagającym wyścigu, ponieważ wie, jak trudna jest trasa. Jednak pewność siebie Janna, w połączeniu z jego prośbą o pomoc, przekonuje go. Jack angażuje się w wyścig i wspiera Janna w jego rygorystycznym treningu.


Ponieważ wyścig jest bardzo długi, Jack sprowadza innych członków GT Academy, w tym byłego nemezis Janna, Matty'ego, aby podzielili się ciężarem wyścigu.


Na torze wyścigowym Le Mans pada cios za ciosem. Aby rozładować napięcie, Jann ucieka do swojej przyczepy kempingowej i zanurza się w muzyce.


Niespodziewanie dołącza do niego ojciec. Ich spotkanie jest pełne emocji; ojciec wyznaje, że jest dumny z Janna i podziela cele syna. Ich ciepły uścisk jest oznaką nowego porozumienia między nimi.


W tym samym czasie Audrey, dziewczyna Janna, trafia do salonu VIP GT. Dołączają do niej byli uczestnicy GT Academy, w tym rodzina Janna, i potwierdza, że wszyscy bliscy Jannowi zebrali się, by być świadkami najważniejszego wyścigu w jego karierze.


 


Czy Jann wygra 24-godzinny wyścig Le Mans?


  


Gdy rozpoczyna się wyścig, Jann i jego zespół ścigają się nieprzerwanie przez cały dzień i noc, podczas gdy Jack i Danny z niepokojem obserwują wszystko. Niespodziewany deszcz komplikuje wyścig i sprawia, że tor staje się śliski i niebezpieczny, ale zespół radzi sobie z każdą sytuacją śpiewająco.
Pomimo stałych postępów, jeden z kolegów Janna wykazuje oznaki wyczerpania, gdy wschodzi słońce, co wpływa na tempo grupy. Jann przejmuje dowodzenie i stosuje unikalną strategię wyścigową, która przypomina mu techniki gry i pozwala mu nadrobić kilka miejsc. Ostatecznie zapewnia sobie trzecie miejsce i miejsce na podium dla zwycięzcy.


Po wyścigu triumfujące trio unosi trofeum w górę i oblewa się szampanem, symbolizując nie tylko ich indywidualny sukces, ale także kamień milowy dla całej inicjatywy GT.


Film kończy się spojrzeniem na prawdziwego Janna Mardenborough, pokazując, jak wykonał wszystkie swoje własne akrobacje na potrzeby filmu.


 


Zwiastun "Gran Turismo"


 


Artur
Redaktor
facebook twitter instagram
MUSIC & FESTIVALS LOVER! - Web & App #UI / #UX designer - Graphic Design is my passion

Najnowsze wpisy na blogu

02.10.2023
Czy Pokolenie V jest dostępne na Netflix?

Spin-off serialu The Boys z college'u wreszcie jest dostępny. Cóż, pierwsze trzy odcinki już są. Gdzie można streamować Pokolenie V (eng. Gen V) online? Czy jest na Netflix?

02.10.2023
Czy Piła X jest na Netflix?

Wracamy do świata Jigsawa i wszystkich skomplikowanych pułapek, które zmuszają ludzi do dokonywania trudnych wyborów. Gdzie można streamować Piła X online?

02.10.2023
Miłość w przestworzach obsada: Kto zagra w komedii romantycznej Netflixa?

Gdzie są wszyscy moi fani komedii romantycznych? Netflix udostępnił nową australijską komedię romantyczną zatytułowaną Miłość w przestworzach i jest to dobry film, który polecamy każdemu.

02.10.2023
Trucizna obsada: Kto występuje w krótkometrażowym filmie Netflixa o Roaldzie Dahlu?

Jeśli chcesz dowiedzieć się, kto ożywił urzekające postacie na ekranie, jesteś we właściwym miejscu! Dołącz do nas, gdy ujawnimy pełną listę obsady w tym artykule!