Ragnarok sezon 3: fabuła i zakończenie wyjaśnione

Ragnarok sezon 3: fabuła i zakończenie wyjaśnione

W trzecim sezonie Ragnarok widzowie otrzymują historię, która zaciera granicę między legendarnymi opowieściami a prawdziwymi wydarzeniami. Finał jest zawiły i oferuje dwa wyniki: jeden, którego się spodziewano, i jeden, który miał miejsce. Sednem serialu jest odróżnienie faktów od wymyślnych fabrykacji rozchwianej psychiki Maga.


 


Fabuła 3. sezonu "Ragnarok":


  


Nasz główny bohater Magne jest uwikłany w moralny dylemat. Podczas gdy w starożytności bogowie okiełznali chaos, eksterminując gigantów, w obecnym świecie Magne prawo jest zadeklarowanym strażnikiem pokoju. Czy ten system jest doskonały? Wiara Maga w sprawiedliwość słabnie, ponieważ policja nie odkryła prawdy o śmierci Isolde Eidsvoll. Wierzy, że Vidar Jutul, potężna postać w mieście, jest odpowiedzialny za śmierć Isolde. Jednak oficjalna wersja przypisuje jej śmierć wypadkowi na paralotni, zamykając rozdział Isolde.


Magne z trudem akceptuje tę historię i próbuje rozwikłać tajemnicę otaczającą los Izoldy. W rozległym polu ludzkiej kreatywności mógł wymyślić na nowo całą mitologię nordycką, aby poradzić sobie z wewnętrznym niepokojem.


 


Koniec 3. sezonu Ragnarok wyjaśnia: 


Jak Magne zmienił swoje przeznaczenie?


Ragnarok sezon 3 zajmuje się arogancją Magne, która sprawia, że myśli, że jest niepowstrzymany. Przyjmuje rolę zadufanego w sobie boga i grozi Jutulom swoim młotem. Wydaje się zazdrosny o luksusy Jutulów i chce je mieć dla siebie.


Jego rozwijający się związek z Saxą, pozornie tylko dla korzyści finansowych, zraża Signy, która z trudem dostrzega w nim niegdyś szanowanego Thora. Odyn interweniuje, wskazując, że władza młota nad Magne nie jest właściwa; powinien mu pomagać, a nie kontrolować go. Odyn podkreśla, że prawowity użytkownik powinien służyć większemu celowi i opierać się osobistej chciwości. Przypomina Magne o jego głównym celu: pomszczeniu Izoldy i ostrzega go przed chwilowymi rozproszeniami.


Po tym spostrzeżeniu Magne przyjmuje kluczową rolę i prowadzi atak na gigantów. Organizuje starcie z pozostałymi gigantami Ran, Fjor i Saxa w opuszczonym magazynie. Chociaż bogowie mają przewagę liczebną nad gigantami, giganci mają imponującą starożytną broń. Wszystko to wydaje się jednak nieistotne, ponieważ oczekiwany Ragnarok nigdy nie ma miejsca w świecie Maga.


Gdy napięcie rośnie, Magne odrzuca swój młot, a inni robią to samo. Wraca myślami do niezamierzonego zabójstwa Vidara w poprzednim sezonie i skupia się raczej na pojednaniu niż konflikcie. Zamiast trzymać się tradycyjnych nordyckich historii, Magne zachęca ich do napisania własnych. Giganci dostrzegają wzajemne wyzwania i wybierają harmonię zamiast wrogości.


W tym zmieniającym się scenariuszu Saxa staje na czele firmy, co oznacza zmianę w dynamice gigantów. Po odejściu Gry, Fjor rozpoczyna romantyczny związek ze swoją sekretarką i wydaje się być oderwany od biznesu, podczas gdy Saxa opowiada się za przyjaznymi dla środowiska praktykami w swojej firmie.


Po tragicznym końcu Vidara, Ran znajduje ukojenie i prawdopodobnie rozważa związek ze szkolnym terapeutą, Sindre. W tym samym czasie młodsi bogowie, zwłaszcza studenci, koncentrują się na nauce i wyobrażają sobie lepszą przyszłość.


 


Czy Ragnarok wydarzył się w Eddzie?


  


Wydaje się, że Magne osiągnął upragniony pokój bez rozlewu krwi. Ale ten wynik nie daje mu zamknięcia, którego tak desperacko pragnie. Chociaż bogowie i giganci złożyli broń, ich moc pozostała. Magne wciąż niepokoi się swoją mocą. Pragnie porzucić tę podwójną rolę i zanurzyć się w normalnym szkolnym życiu.


W tradycyjnej sadze Ragnarok oznacza ostateczny koniec, ale w rzeczywistości Magne jest to wciąż niejasna koncepcja. Dlatego Magne wymyśla wyimaginowaną bitwę między bogami a gigantami ze swojego królestwa. Podczas szkolnego balu w jego głowie pojawiają się wizje tragicznego losu Baldra, prekursora Ragnarök. W rezultacie zostaje uwikłany w zaciekłą bitwę z bogami i gigantami, która prowadzi do upadku bogów. W kulminacyjnym momencie tej bitwy Magne walczy z groźnym wężem Midgardu. Udaje mu się pokonać stworzenie swoim młotem, ale jego śmiertelna trucizna dotyka go. Podobnie jak w opowieściach z mitologii nordyckiej lub w dobrze znanych komiksach, Thor robi dziewięć kroków do przodu, a następnie pada martwy.


Wydaje się, że Magne przezwyciężył trwający konflikt między bogami a gigantami. Po śmierci Thora, Magne doświadcza poczucia odrodzenia w nowym świecie. Ze szczerym zamiarem pogodzenia się z Signy, próbuje ożywić ich związek.


Kiedy Magne pozbywa się swoich komiksów po tych wydarzeniach, oznacza to, że jest gotowy porzucić historię Thora i Ragnaroku i skupić się na przyszłości pełnej nadziei.


 


Czy to wszystko działo się w głowie Magnesa?


  


A co jeśli to wszystko było w głowie Magnesa? Jego spotkanie z Eddą w pierwszym sezonie Ragnarok mogło być wyzwalaczem tej mentalnej sagi. Jego matka Turid podkreśliła jego wahanie przed ponownym odwiedzeniem Eddy, wahanie, które wynikało z rozdzierającej serce śmierci jego ojca. W swojej żałobie młody Magne znalazł ukojenie w komiksach o superbohaterach, które powoli zacierały granice między fantazją a rzeczywistością.


Kiedy Magne przybył do Eddy, spotkał starszą kobietę, Wenche. W jego narracji odzwierciedlała ona czarodziejkę, która dała mu upragnione moce, co było bardzo podobne do sceny z komiksu. Czy to możliwe, że ten incydent był tylko wytworem jego wyobraźni?


Integracja Magne z nowym środowiskiem szkolnym jest wyzwaniem. Izolda, jedyna osoba, która oferuje mu swoją przyjaźń, staje się jego kotwicą. Ale jej tajemnicza śmierć wstrząsa Magne. Aby sobie z tym poradzić, wysuwa teorię, że za jej śmiercią stoi Vidar Jutul, przemysłowiec zanieczyszczający miasto. Jako nastolatkowie często postrzegamy siebie jako bohaterów naszych historii, walczących z postrzeganą niesprawiedliwością. Być może intencją Magne jest pomszczenie Izoldy, nawet jeśli jej śmierć była wypadkiem.


Po tych wydarzeniach trudno jest odróżnić fakty od wymysłów Magne. Śmierć Vidara może być naturalna, być może atak serca lub zwykła konfrontacja z Magne, która nie ma elementów fantasy.


Ponieważ Magne jest jedyną osobą, która daje nam wgląd w ten świat, a jego opisy stają się coraz bardziej podejrzane, granica między rzeczywistością a iluzją pozostaje zamazana.


 


Dlaczego Magne stał się Thorem? 


Przez całą serię dychotomia Magnesa staje się jasna. Z jednej strony jest on studentem z moralnym kompasem, który chce walczyć z potężnymi gigantami przemysłowymi rządzącymi Eddą. Z drugiej strony czuje się bezsilny w obliczu tak wpływowych przeciwników. Ta postrzegana nieadekwatność daje początek alternatywnej wersji Magne, przypominającej bogów z legend. Świat literatury fantasy, w tym komiksów i powieści, często zapewnia ucieczkę, tworząc rzeczywistość, w której człowiek czuje się potężny. Dla Magne ucieczka ta oznacza wyobrażanie sobie siebie jako nastoletniego Thora, wzorowanego na superbohaterach z jego komiksów.


Gdy fiksacja Magne'a na punkcie śmierci Izoldy staje się coraz silniejsza, Turid szuka dla niego pomocy psychiatrycznej. Diagnoza? Schizofrenia. Podczas sesji Magne wyraża przytłaczającą odpowiedzialność za zapobieżenie końcowi świata. Pomimo zaleceń lekarza dotyczących przyjmowania leków, Magne powstrzymuje się, dając nam fantastyczną historię "Ragnarok" Netflixa.


Jednak teoria, że to wszystko jest w głowie Magne, napotyka wyzwanie: jego okulary. Magne nie polega już na nich po przeniesieniu mocy, co sugeruje, że jego nowo odkryte zdolności poprawiają jego wzrok. Jednak w połowie sezonu 2, kiedy jego moce zostają odebrane, zakłada je z powrotem. Brak okularów wydaje się być oznaką jego siły. Ale pod koniec sezonu 3 okulary zniknęły. Czy to możliwe, że Magne przerzucił się na soczewki kontaktowe bez wiedzy widzów? A może twórcy serialu celowo kultywowali dwuznaczność, aby widzowie się zastanawiali?


 


Czy Magne jest wyleczony?


 


W finale Ragnarok, Magne widzi wizję Izoldy obok Saxy podczas spotkania z kolegami ze szkoły w kawiarni. Ci, którzy mają dobrą pamięć, mogą pamiętać oczywiste podkochiwanie się Izoldy w Saxie.


Czy flirt Magnesa z Saxą w trzecim sezonie może być próbą spełnienia niewypowiedzianego życzenia Izoldy? Niezależnie od tego, iluzja Izoldy podkreśla nierozwiązany żal Magne. To sugestywne zakończenie sugeruje, że pokonywanie wyzwań psychologicznych jest ciągłym przedsięwzięciem.


 


Przyszłość głównych bohaterów?


  


Po opuszczeniu rodzicielskiego gniazda Laurits wydaje się być gotowa na spełnione życie z Jensem. Ich wspólna przyszłość to zapewne piękne wspomnienia i głębokie więzi. Romantyczny los Turida splata się z losem Erika, nauczyciela historii Magnesa. Obaj byli kiedyś dotknięci smutkiem, ale razem znaleźli pocieszenie. Niewykluczone, że ich drogi połączą się na zawsze.


Magne pozostaje w domu Turida, ale jego rozwijający się związek z Signy sugeruje przyszłe plany małżeńskie. Ich wspólna odporność sugeruje, że będą razem walczyć o sprawiedliwość.


W międzyczasie Jutulowie zmieniają swoje życie: Harry i Iman dążą odpowiednio do sukcesu sportowego i udanej kariery jako Influcener.


Los Węża Midgardu pozostaje niejasny. Jeśli żyje w rzeczywistości Magne, być może szuka schronienia w głębinach oceanu, z dala od ludzkiego wzroku. Morski świat Ziemi skrywa niezliczone tajemnice, które pozwalają wężowi żyć dyskretnie. Jeśli jednak to stworzenie jest tylko kolejną manifestacją psychiki Magne, jego zniknięcie może być oznaką jego trwającego powrotu do zdrowia psychicznego. Il ruolo di leader dei leader è quello di far emergere i propri pregiudizi e le proprie sofferenze. Ich wspólna podróż może doprowadzić do zadowolenia, którego wszyscy dla niego pragniemy.

Artur
Redaktor
facebook twitter instagram
MUSIC & FESTIVALS LOVER! - Web & App #UI / #UX designer - Graphic Design is my passion

Najnowsze wpisy na blogu

02.10.2023
Czy Pokolenie V jest dostępne na Netflix?

Spin-off serialu The Boys z college'u wreszcie jest dostępny. Cóż, pierwsze trzy odcinki już są. Gdzie można streamować Pokolenie V (eng. Gen V) online? Czy jest na Netflix?

02.10.2023
Czy Piła X jest na Netflix?

Wracamy do świata Jigsawa i wszystkich skomplikowanych pułapek, które zmuszają ludzi do dokonywania trudnych wyborów. Gdzie można streamować Piła X online?

02.10.2023
Miłość w przestworzach obsada: Kto zagra w komedii romantycznej Netflixa?

Gdzie są wszyscy moi fani komedii romantycznych? Netflix udostępnił nową australijską komedię romantyczną zatytułowaną Miłość w przestworzach i jest to dobry film, który polecamy każdemu.

02.10.2023
Trucizna obsada: Kto występuje w krótkometrażowym filmie Netflixa o Roaldzie Dahlu?

Jeśli chcesz dowiedzieć się, kto ożywił urzekające postacie na ekranie, jesteś we właściwym miejscu! Dołącz do nas, gdy ujawnimy pełną listę obsady w tym artykule!