Trucizna obsada: Kto występuje w krótkometrażowym filmie Netflixa o Roaldzie Dahlu?

Trucizna obsada: Kto występuje w krótkometrażowym filmie Netflixa o Roaldzie Dahlu?

02.10.2023

Netflix opublikował serię krótkometrażowych filmów Roalda Dahla, ożywiając na platformie streamingowej ponadczasowe opowieści tego ukochanego autora dla dzieci. Wyreżyserowane przez wizjonera Wesa Andersona adaptacje oferują świeże spojrzenie na czarujące historie Dahla. Trucizna to tylko jeden z tych prowokujących do myślenia i kapryśnych filmów krótkometrażowych z gwiazdorską obsadą!


Film Trucizna, wydana 30 września 2023 roku, opowiada urzekającą historię Anglika, który podczas pobytu w Indiach odkrywa, że jadowity wąż wślizgnął się do jego łóżka. Oficjalne streszczenie, zgodnie z IMDb, brzmi następująco:"Kiedy jadowity wąż wślizguje się do żołądka Anglika w Indiach, jego współpracownik i lekarz ścigają się, by go uratować".Trwająca zaledwie 17 minut Trucizna może wydawać się zwodniczo prosta. Jednak unikalny styl filmowy Wesa Andersona przekształca tę adaptację w głęboką eksplorację poważnych kwestii, takich jak rasizm.


Jeśli chcesz dowiedzieć się, kto ożywił urzekające postacie na ekranie, jesteś we właściwym miejscu! Dołącz do nas, gdy ujawnimy pełną listę obsady poniżej!


 


Trucizna obsada: Kto występuje w krótkometrażowym filmie Netflixa o Roaldzie Dahlu?


 


Podobnie jak w przypadku wszystkich filmów krótkometrażowych Roalda Dahla Netflixa, które obejmują również Zdumiewająca historia Henry’ego Sugara, Łabędź i Szczurołap, Trucizna zawiera gwiazdorską obsadę znanych twarzy. Pełna lista obsady, według IMDb, przedstawia się następująco:


Benedict Cumberbatch jako Harry


Benedict Cumberbatch wciela się w postać Harry'ego, "Brytyjczyka przebywającego w Indiach, który zostaje zamrożony w łóżku, gdy śmiertelny wąż wślizguje się na jego brzuch podczas czytania. Harry musi pozostać tak nieruchomo, jak to tylko możliwe, aby nie obudzić jadowitego gada pod pościelą".


Angielski aktor jest prawdopodobnie najbardziej znany jako Doktor Strange w Marvel Cinematic Universe, znany jest również z roli w dramacie BBC Sherlock, jako tytułowy detektyw konsultant. Inne filmy, z których jest znany, to Gra Tajemnic (2014), Star Trek: W Ciemność (2013) i Psie Pazury (2021).

Dev Patel jako Woods


Dev Patel wciela się w Woodsa, narratora oryginalnej historii Roalda Dahla i przyjaciela głównego bohatera, Harry'ego. Kiedy Woods odkrywa Harry'ego leżącego nieruchomo w łóżku z jadowitym wężem śpiącym na jego brzuchu, dzwoni do doktora Ganderbaia, aby pomógł usunąć węża. Woods odgrywa kluczową rolę w tej historii, pomagając Harry'emu i doktorowi Ganderbaiowi w ich próbach uratowania Harry'ego przed śmiercionośnym wężem.


Brytyjski aktor zyskał sławę dzięki roli Jamala w uznanym przez krytyków filmie Slumdog. Milioner z ulicy z 2008 roku. Najbardziej znany jest z filmów Lion (2016), Zielony Rycerz (2021) i Chappie (2015).
 


Ben Kingsley jako dr Ganderbai


Ben Kingsley wciela się w postać doktora Ganderbaia, który zostaje wezwany przez Woodsa, aby pomóc uratować Harry'ego przed jadowitym wężem. Jednak kiedy Harry źle reaguje na żart dr Ganderbaia i rozpoczyna tyradę rasistowskich obelg pod jego adresem, prawdziwa "trucizna" w tej historii: Ujawnia się toksyczna bigoteria Harry'ego. Postać doktora Ganderbaia służy jako katalizator do ujawnienia podstawowego tematu rasizmu w tej historii, czyniąc jego rolę znaczącą w dostarczaniu przesłania filmu.


Ben Kingsley to nagrodzony Oscarem aktor, który jest najbardziej znany z roli w filmie Ghandi z 1982 roku. Od niedawna aktora można znać z takich filmów jak Jules (2023), Dailand (2022), Pająk w sieci (2019) i Operacja bracia (2019).
 


Ralph Fiennes jako Roald Dahl


Ralph Fiennes wcielił się w postać Roalda Dahla w filmie krótkometrażowym. Chociaż nie był on postacią w oryginalnej historii, w filmie pełni rolę drugiego narratora, często zastępując w razie potrzeby Woodsa Deva Patela.


Ralph Fiennes jest najbardziej znany z roli Lorda Voldemorta w Harry Potter, M. Gustave'a w Grand Budapest Hotel i szefa kuchni Slowika w Menu. Niektóre z jego innych filmów to Lista Schindlera (1993), Wierny ogrodnik (2005), Koriolan (2011) i King’s Man: Pierwsza misja (2021).

Artur
Redaktor
facebook twitter instagram
MUSIC & FESTIVALS LOVER! - Web & App #UI / #UX designer - Graphic Design is my passion

Najnowsze wpisy na blogu

16.11.2023
Najlepsze święta w życiu soundtrack: Lista utworów

Sądząc po sukcesie zeszłorocznych nowości Niezapomniane święta i Dziennik Noel, Netflix będzie miał w zanadrzu kolejny ulubiony przez fanów hit. Poza przezabawną fabułą filmu, na uwagę zasługuje również znakomita ścieżka dźwiękowa.

16.11.2023
365 Dni 4 - plotki i wszystko, co zostało powiedziane o potencjalnym czwartym filmie

Od premiery trzeciego filmu w sierpniu 2022 roku widzowie nie mogą się doczekać kolejnych części i wygląda na to, że nie są jedyni!

16.11.2023
The Crown sezon 6 część 2 już wkrótce

Jeśli jesteś na bieżąco z historycznym dramatem, to wiesz, że pierwsze cztery odcinki 6. sezonu są teraz transmitowane na Netflix, od czwartku, 16 listopada. Ale nie martw się! To nie wszystko, co otrzymamy od finałowego sezonu. Na szczęście w drodze jest

16.11.2023
Czy Morderstwo na końcu świata jest dostępne na Netflix?

Gdzie więc można obejrzeć serial? Jak jeszcze można wesprzeć Corrin i ich projekty? Mamy dla ciebie odpowiedź w tym artykule!