'Squid Game' przebija 'Bridgerton' jako największy serial Netflixa

'Squid Game' przebija 'Bridgerton' jako największy serial Netflixa

17.10.2021

Squid Game osiągnęło już 111 milionów widzów w ciągu pierwszych 25 dni streamingu, według wewnętrznych ocen Netflixa, co czyni go największym serialem startującym w serwisie streamingowym do tej pory. Koreański dramat o przetrwaniu, który wystartował 17 września, przebija poprzedniego rekordzistę Bridgerton, który zadebiutował z 82 milionami widzów po premierze w grudniu zeszłego roku.


Jednak ta liczba nie mówi o tym, ile osób skończyło serial lub przeszło przez pierwszy odcinek. Wewnętrzna metryka stosowana przez Netflix opiera się na liczbie kont, które wybrały i streamowały dany tytuł przez co najmniej 2 minuty. Mimo to, Squid Game spoczywa na pozycji nr 1 na liście Top 10 Netflixa w 92 krajach, wspierając jego szybką popularność.


Squid Game, intensywny i trzymający w napięciu dramat, skupia się na 456 uczestnikach, z których każdy desperacko potrzebuje pieniędzy, aby rywalizować w śmiertelnie niebezpiecznych wersjach klasycznych gier dla dzieci o nagrodę pieniężną. W krótkim czasie od swojego debiutu program stał się popkulturowym fenomenem, zdobywając 91% punktów na Rotten Tomatoes, a takie marki jak Walmart już ogłosiły plany produkcji towarów. Szum wokół serialu zaskoczył nawet Teda Sarandosa, dyrektora generalnego Netflixa i szefa działu treści. W zeszłym miesiącu, podczas konferencji Vox Media's Code Conference, Sarandos przewidział wzrost popularności Squid Game, stwierdzając: "Nie spodziewaliśmy się tego, jeśli chodzi o globalną popularność".Twórca serii i reżyser Hwang Dong-hyuk opracował koncepcję Squid Game w 2008 roku jako film, ale został odrzucony przez wiele koreańskich studiów produkcyjnych, które uważały, że pomysł jest zbyt brutalny i nierealistyczny. Dong-hyuk stworzył kilka udanych filmów, takich jak "The Fortress" i "Silenced". Powrócił do pomysłu, gdy Netflix zainwestował w serial w 2019 roku, starając się zwiększyć liczbę swoich zagranicznych produkcji.


Squid Game stoi jako świadectwo zdolności Netflixa do dotarcia do publiczności na skalę globalną. Jego popularność działa jako kamień milowy dla innych zagranicznych seriali i filmów, aby przebić się do zachodnich mediów i wprowadzić nowych i pomysłowych fabularzystów. Netflix opublikował krótki filmik za pośrednictwem Twittera, dziękując swoim widzom, który możecie obejrzeć poniżej. Sezon 1 Squid Game jest obecnie dostępny do streamingu.


 

Artur
Redaktor
facebook twitter instagram
MUSIC & FESTIVALS LOVER! - Web & App #UI / #UX designer - Graphic Design is my passion

Najnowsze wpisy na blogu

24.11.2021
"Euforia" Sezon 2 Trailer pokazuje nieodpowiedzialną Zendayę i ujawnia datę premiery

W końcu Euforia powraca! Data rozpoczęcia drugiego sezonu została oficjalnie ogłoszona w krótkim zwiastunie teaserowym wydanym dziś przez HBO. Serial powróci na swój ośmioodcinkowy drugi sezon 10 stycznia na HBO GO.

16.11.2021
Zobacz zwiastun z filmu Netflixa "Nie patrz w górę".

Netflix zaprezentował ładne, ponad dwuminutowe spojrzenie na jeden z najbardziej ekscytujących nadchodzących filmów: Nie patrz w górę.

15.11.2021
Narcos: Mexico Sezon 3 Soundtrack: Wszystkie utwory z opisami scen

Sonudtrack Narcos: Mexico sezon 3 zawiera muzykę Mano Negra, Los Dug Dug's i Atahualpa Yupanqui. To info zawiera spoilery do serialu Netflixa o meksykańskiej przestępczości zorganizowanej.

15.11.2021
Wyjaśnienie końca pierwszego sezonu „Koszmar minionego lata”

Co dzieje się w pierwszym sezonie serialu „Koszmar minionego lata”? Tutaj znajdziesz podsumowanie, które odpowiada na wszystkie otwarte pytania dotyczące zakończenia pierwszego sezonu.