The Crown sezon 6 część 2 już wkrótce

The Crown sezon 6 część 2 już wkrótce

16.11.2023

The Crown to jeden z najpopularniejszych seriali w serwisie Netflix i wciąż nie jesteśmy gotowi na jego zakończenie. Niestety, pozostało jeszcze tylko kilka odcinków, zanim serial na dobre zniknie z anteny.


Sezon 6 jest ostatnim z serii. Pierwotnie serial był zaplanowany na sześć odcinków, ale był czas, kiedy twórca Peter Morgan uważał, że powinien zakończyć się wraz z piątym sezonem. Później Netflix ogłosił, że serial będzie kontynuowany, co oczywiście ucieszyło fanów.


Jeśli jesteś na bieżąco z historycznym dramatem, to wiesz, że pierwsze cztery odcinki 6. sezonu są teraz transmitowane na Netflix, od czwartku, 16 listopada. Ale nie martw się! To nie wszystko, co otrzymamy od finałowego sezonu. Na szczęście w drodze jest druga część. Fani mogą spodziewać się premiery 6. części 2. sezonu The Crown w czwartek, 14 grudnia 2023 roku. Te ostatnie odcinki zakończą nagradzaną serię.Alexandria Ingham, Bryce Olin, Cody Schultz i Natalie Zamora z FanSided Entertainment przyczynili się do powstania tej historii. Najnowsza aktualizacja została wprowadzona 16 listopada 2023 roku.


 


The Crown sezon 6 część 2 liczba odcinków i czego się spodziewać


 


Sezon 6 serialu The Crown został podzielony niemal dokładnie na dwie części. Część 1 składa się z czterech odcinków, a część 2 z sześciu. Oznacza to, że pełny sezon liczy łącznie 10 odcinków, co jest zgodne z poprzednimi sezonami. Jest to pierwszy raz, kiedy Netflix rozbija sezon The Crown, ale wydaje się, że podział został podyktowany fabułą, którą będzie opowiadał sezon.


Widzowie mogą spodziewać się premiery części 2 sezonu 6 w czwartek, 14 grudnia o godzinie 12:00.


Pierwsze cztery odcinki sezonu koncentrują się na kwitnącym związku księżnej Diany i Dodiego Fayeda przed tragiczną śmiercią pary:Pierwsze cztery odcinki (część 1) przedstawiają rozkwitający związek księżnej Diany i Dodiego Fayeda, zanim fatalna podróż samochodem ma katastrofalne konsekwencje.Teraz, gdy część 1 jest już dostępna, wiemy, że przedwczesne odejście Diany nastąpi w trzecim odcinku, a czwarty obejmie początek następstw.


Jeśli chodzi o część 2, ostatnie sześć odcinków będzie dalej badać skutki śmierci Diany, koncentrując się na księciu Williamie i jego bajkowym romansie z Kate Middleton. Zobaczymy również złoty jubileusz królowej oraz ślub Karola i Camilli:Ostatni rozdział (część 2) został opowiedziany w sześciu odcinkach. Książę William próbuje ponownie zintegrować się z życiem w Eton po śmierci matki, podczas gdy monarchia musi radzić sobie z falą opinii publicznej. W miarę zbliżania się do swojego złotego jubileuszu, królowa zastanawia się nad przyszłością monarchii wraz ze ślubem Karola i Camilli oraz początkami nowej królewskiej bajki Williama i Kate.W 5. sezonie The Crown doszło do poważnych zmian w obsadzie, ale większość obsady pozostanie w 6. sezonie. Netflix potwierdził również kilku nowych członków obsady wcielających się w postacie królewskie i inne postacie historyczne.


Poniżej przedstawiamy potwierdzoną obsadę 6. sezonu The Crown: • Imelda Staunton jako królowa Elżbieta II

 • Jonathan Pryce jako książę Filip, książę Edynburga

 • Lesley Manville jako księżniczka Małgorzata

 • Dominic West jako książę Karol

 • Meg Bellamy jako Catherine, księżna Cambridge

 • Elizabeth Debicki jako księżna Diana

 • Khalid Abdalla jako Dobi Fayed

 • Salim Daw jako Mohamed Al-Fayed

 • Bertie Carvel jako Tony Blair

 • Lydia Leonard jako Cherie Blair

 • Olivia Williams jako Camila Parker Bowles

 • Rufus Kampa jako książę William

 • Fflyn Edwards jako książę Harry

 • Ed McVey jako książę William

 • Meg Bellamy jako Kate Middleton

 • Luther Ford jako książę HarryPrzed premierą sezonu spekulowano, że finałowy sezon obejmie późne lata 90. i wczesne lata 2000. Od tego czasu zostało to potwierdzone przez Netflix, który ujawnia, że finałowy sezon obejmuje wydarzenia od 1997 do 2005 roku.


W rozmowie z serwisem Deadline, producentka wykonawcza Suzanne Mackie poruszyła kwestię tego, jak w 6. sezonie serialu zostanie przedstawiona śmierć księżnej Diany. Mówiąc, że nakręcili to z "ogromną wrażliwością", wyjaśniła:"Być może serial jest duży i hałaśliwy, ale my tacy nie jesteśmy. Jesteśmy rozważnymi i wrażliwymi ludźmi. Przeprowadziliśmy bardzo staranne, długie rozmowy na temat tego, jak zamierzamy to zrobić. Widzowie ocenią to na końcu, ale myślę, że zostało to delikatnie, przemyślanie odtworzone. Elizabeth Debicki jest niezwykłą aktorką i była tak troskliwa i rozważna. Kochała Dianę. Wszyscy darzymy ją ogromnym szacunkiem, mam nadzieję, że to widać".Chociaż historia księcia Williama i Kate została włączona do 6. sezonu, wydaje się, że serial skupia się tylko na bardzo wczesnych dniach ich związku. Para poznała się w 2001 roku na Uniwersytecie St. Andrews w Szkocji, ale zaręczyli się dopiero w 2010 roku. Ponieważ Netflix potwierdził, że ostatni sezon serialu będzie obejmował tylko wydarzenia do 2005 roku, nie powinniśmy spodziewać się, że związek Williama i Kate będzie rozgrywał się poza ich wczesnymi latami randkowania, co oznacza, że nie zobaczymy ich zaręczyn ani ślubu w serialu.


Niestety, oznacza to również, że fani nie zobaczą związku Meghan Markle i księcia Harry'ego przedstawionego w 6. sezonie The Crown.


"Meghan i Harry są w połowie swojej podróży i nie wiem, jaka jest ich podróż ani jak się zakończy. Można życzyć im szczęścia, ale ja czuję się o wiele bardziej komfortowo pisząc o rzeczach, które wydarzyły się co najmniej 20 lat temu" - powiedział Morgan w rozmowie z The Hollywood Reporter.


W tym momencie nie mamy jeszcze zwiastuna części 2, ale można obejrzeć zapowiedź części 1 tutaj: 


Dlaczego The Crown kończy się na 6. sezonie


 


7. sezon The Crown na razie nie powstanie. Peter Morgan i Netflix ogłosili, że serial zakończy się po 6. sezonie. Pierwotnie planowano sześć sezonów, a następnie zmieniono go na pięć, ale potem wrócono do sześciu sezonów.


Jeśli chodzi o powód, dla którego serial kończy się teraz, Morgan ujawnił The Hollywood Reporter w 2020 roku, że nie lubi zbytnio zbliżać się do przedstawiania wydarzeń historycznych bez czekania kilka dekad, aby spojrzeć wstecz:"Mam w głowie zasadę 20 lat. To wystarczająco dużo czasu i wystarczająco dużo dystansu, aby naprawdę coś zrozumieć, zrozumieć jego rolę, zrozumieć jego pozycję, zrozumieć jego znaczenie. Często rzeczy, które dziś wydają się absolutnie szalenie ważne, są natychmiast zapominane, a inne mają zwyczaj pozostawania w pobliżu i udowadniania, że są historycznie bardzo istotne i długotrwałe".The Crown znajduje się na naszej liście najlepszych programów Netflix do obejrzenia w tej chwili i jesteśmy smutni, że dobiega końca! Ale oczywiście mamy jeszcze sześć odcinków przed zakończeniem serialu. Nie przegap części 2, która ukaże się 14 grudnia.

Artur
Redaktor
facebook twitter instagram
MUSIC & FESTIVALS LOVER! - Web & App #UI / #UX designer - Graphic Design is my passion

Najnowsze wpisy na blogu

24.02.2024
Wikingowie: Valhalla sezon 3 - pierwsze zdjęcia, obsada i wszystko, co wiemy do tej pory

Netflix udostępnił nowe zdjęcia zapowiadające trzeci i ostatni sezon serialu Wikingowie: Valhalla, który ukaże się jeszcze w tym roku.

24.02.2024
Awatar: Ostatni władca wiatru - status przedłużenia 2. sezonu i wszystko, co wiemy do tej pory

Oto wszystko, co wiemy o potencjalnym 2. sezonie Awatar: Ostatni władca wiatru na Netflix.

24.02.2024
Zakończenie 1. sezonu Netflix Awatar: Ostatni władca wiatru: Co dalej z Drużyną Awatara?

Co wydarzyło się w finale 1. sezonu Awatar: Ostatni władca wiatru? Dowiedz się tutaj!

24.02.2024
Czas trwania odcinków serialu Netflix Awatar: Ostatni władca wiatru była idealna dla pierwszego sezonu

Ile jest odcinków w serialu Awatar: Ostatni władca wiatru?