Wszystko wszędzie naraz - obsada: Kto występuje w nagrodzonym Oscarem filmie?

Wszystko wszędzie naraz - obsada: Kto występuje w nagrodzonym Oscarem filmie?

24.02.2024

Mimo że jesteś trochę spóźniony na imprezę Wszystko wszędzie naraz, bardzo się cieszymy, że tu jesteś!


Niewątpliwie ten film z 2022 roku zmienił trajektorię przemysłu filmowego, zachęcając reżyserów i filmowców do przyjęcia absurdu i odrzucenia norm i zasad tego, co czyni film "idealnym". Ale przemysł filmowy nie jest jedyną rzeczą, którą ten tytuł wymyślił na nowo, ponieważ pobił on również wiele rekordów podczas rozdania Oscarów w 2023 roku.


Po raz pierwszy w historii azjatycka aktorka zdobyła Oscara dla najlepszej aktorki. To monumentalne osiągnięcie zostało zapewnione przez nikogo innego jak Michelle Yeoh, jedną z wielu osób, które wystąpiły w tym filmie przez całe życie. Obok Yeoh jest aktorka Halloween Jamie Lee Curtis, która zdobyła swojego pierwszego Oscara po zagraniu w tym filmie.


Ponieważ wszystkie te niezwykłe aktorki w końcu otrzymały swoje zaległe róże, możesz się zastanawiać, jakie role odegrały we Wszystko wszędzie naraz, aby zapewnić sobie Oscara. Oto, co warto wiedzieć!


Przede wszystkim główna bohaterka filmu Wszystko wszędzie naraz - Evelyn Quan Wang.


 


Michelle Yeoh jako Evelyn Quan Wang


 "Firebrand (Le Jeu De La Reine)" Czerwony dywan - 76. doroczny festiwal filmowy w Cannes / Mike Marsland/GettyImages
Evelyn jest przepracowaną, przytłoczoną i niedostymulowaną właścicielką pralni, żoną i matką. Przechodzi przez życie całkowicie nieszczęśliwa, ale niekoniecznie chce się o tym otworzyć. Raczej wyładowuje swoje frustracje na bliskich, którzy słusznie zmęczyli się byciem odbiorcą jej gniewu.


Pewnego fatalnego dnia Evelyn spotyka się ze swoim mężem, Waymondem Wangiem; tyle że nie jest to jej mąż z jej obecnego wszechświata, ale z Alphaverse, równoległego wszechświata, który rozpaczliwie potrzebuje pomocy Evelyn.


Po pogodzeniu się z faktem, że tylko ona ma moc do wykonania tej misji, Evelyn stawia sobie za cel zdobycie umiejętności alternatywnych wersji siebie, aby pokonać Jobu Tupaki, groźnego złoczyńcę, który chce siać spustoszenie w alternatywnych wszechświatach.


 


Ke Huy Quan jako Waymond Wang


 29. doroczna gala Critics Choice Awards - czerwony dywan / Matt Winkelmeyer/GettyImages
Waymond jest całkowitym przeciwieństwem Evelyn, ponieważ jest bardzo cierpliwym i opiekuńczym małżonkiem. Jak każdy pan domu, chce tylko tego, co najlepsze dla swojej małej rodziny. Jednak po latach zaniedbań ze strony żony zdaje sobie sprawę, że musi przede wszystkim stawiać swoje potrzeby na pierwszym miejscu, nawet jeśli oznacza to odejście od tego wszystkiego.


Współwłaściciel pralni Waymond jest u kresu sił. Ale Waymond z równoległego wszechświata, najlepiej znany jako Alpha-Waymond, walczy do ostatniego tchu, ponieważ musi zrobić wszystko, co w jego mocy, aby wyszkolić Evelyn na tyle silną, by mogła podróżować przez różne wszechświaty. Mając tak mało czasu, może zrobić tylko tyle. Mimo to Alpha-Waymond nie poddaje się, ponieważ Evelyn, którą poznajemy po raz pierwszy, jest ostatnią Evelyn, która ma szansę pokonać Jobu Tupaki.


 


Stephanie Hsu jako Joy Wang


 76. doroczna gala rozdania nagród Tony - przyjazdy / Bruce Glikas/GettyImages
Joy jest drugą ofiarą błędnej, zimnej natury Evelyn, ponieważ jest jedynym dzieckiem Evelyn i Waymonda.


W oczach Evelyn, Joy miała być idealnym dzieckiem. Jednak zanim Evelyn się zorientowała, Joy była inna. Zamiast próbować ponownie dowiedzieć się, kim stała się jej córka i zrozumieć, do czego dorosła, Evelyn zamknęła ją, zasadniczo blokując większość szans na prawdziwą i zdrową relację z córką.


W obecnym wszechświecie Joy jest na skraju odcięcia się od matki na dobre. Jednak w innym wszechświecie Joy zmieniła się w potwora, wściekłego na wszystko i wszystkich. Nikt nie może jej uspokoić, nikt nie może jej pokonać, a co najgorsze, nikt jej nie rozumie. To właśnie ona jest Jobu Tupaki.


 


Jamie Lee Curtis jako Deirdre Beaubeirdre


 95. ceremonia wręczenia Oscarów - przybycie / Mike Coppola/GettyImages
Deirdre jest agentką skarbówki, której zadaniem jest pociągnięcie Evelyn i Waymonda do odpowiedzialności za ich błędy finansowe. Ma dość krótki lont, ponieważ łatwo się frustruje, próbując zrozumieć, dlaczego jej klienci są tak nieodpowiedzialni fiskalnie. Mimo to, jak każda postać w tym filmie, jest bardzo złożona i jest w niej coś więcej niż tylko zły agent IRS.


W innych światach Deirdre jest żoną zranioną przez swojego zimnego małżonka lub żądną zabijania asystentką Jobu Tupaki. Ale w każdym innym świecie jest kimś, kto jak każdy potrzebuje trochę miłości.


 


James Hong jako Gong Gong


 95. ceremonia wręczenia Oscarów - przybycie / Kevin Mazur/GettyImages
Na pierwszy rzut oka Gong Gong wydaje się być niczego niepodejrzewającym dziadkiem z mnóstwem wiedzy i rad. I w większości przypadków jest taki sam we wszystkich wszechświatach. Jednak Gong Gong, w całej swojej starości, reprezentuje wielopokoleniową traumę Evelyn, ponieważ tak jak pozwolił odejść swojej córce, Evelyn, kiedy nie okazała się taka, jak się spodziewał, tak też chce, aby Evelyn zrobiła z Joy.


Powiedziawszy to, Gong Gong stoi na jednym ramieniu Evelyn, podczas gdy Joy (nie Jobu Tupaki) stoi na drugim ramieniu. Oboje domagają się czegoś, co wymaga od naszej bohaterki wielkiego namysłu. Ale to, co ostatecznie wybierze Evelyn, jest w jej rękach.


Oprócz tych wszystkich wspaniałych aktorów i aktorek jest jeszcze więcej hollywoodzkich gwiazd, które z pewnością uczyniły ten projekt jeszcze bardziej wyjątkowym. Oto pełna obsada filmu Wszystko wszędzie naraz!  • Jenny Slate jako Debbie, psia mama

  • Harry Shum Jr. jako Chad

  • Tallie Medel jako Becky Sregor

  • Bill Wiff jako Rick

  • Randy Newman jako Raccacoonie


Zobacz wszystkie te gwiazdy w oficjalnym zwiastunie Wszystko wszędzie naraz tutaj!


  


Teraz, gdy już wiesz, kto jest kim, wszystko, co pozostało do zrobienia, to teraz możesz obejrzeć na Prime Video

Artur
Redaktor
facebook twitter instagram
MUSIC & FESTIVALS LOVER! - Web & App #UI / #UX designer - Graphic Design is my passion

Najnowsze wpisy na blogu

15.03.2024
Recenzja "Irlandzkie życzenie": Lindsay Lohan na Netflixie ma mnóstwo uroku

Zapraszamy na emocjonującą recenzję filmu "Irlandzkie życzenie" z udziałem Lindsay Lohan, dostępnego na platformie Netflix. Odkryj historię Maddie, która wędruje do Irlandii i spełnia magiczne życzenie przy starożytnym kamieniu.

15.03.2024
7. sezon Black Mirror pojawi się w 2025 roku: Oto, co wiemy do tej pory

Zaplanuj swoje oczekiwania na 7. sezon 'Czarne lustro', który pojawi się w 2025 roku. Zobacz, co do tej pory już wiemy.

14.03.2024
15 najlepszych westernów o wyjętych spod prawa, ranking

Zanurz się w świat westernów wyjętych spod prawa z rankingiem 15 najlepszych filmów pełnych napięcia i nieprzewidywalnych zwrotów akcji. Przekonaj się, dlaczego te produkcje zachwycają widzów i zaskakują nietypowymi bohaterami.

14.03.2024
Gdzie obejrzeć "Biedne istoty": Czy zdobywca Oscara jest dostępny w streamingu?

Uznany przez krytyków film Yorgosa Lanthimosa Biedne istoty jest wreszcie dostępny w streamingu. Czarna komedia fantasy jest adaptacją powieści Alasdaira Graya z 1992 roku o tym samym tytule, która zdobyła nagrodę Guardian Fiction Prize i Costa Book Award