Zakończenie 1. sezonu Netflix Awatar: Ostatni władca wiatru: Co dalej z Drużyną Awatara?

Zakończenie 1. sezonu Netflix Awatar: Ostatni władca wiatru: Co dalej z Drużyną Awatara?

24.02.2024

Pierwszy sezon serialu aktorskiego Awatar: Ostatni władca wiatru jest już dostępny w serwisie Netflix, a o nowym serialu mówi się już bardzo dużo. Ale tak naprawdę nie jest to zaskoczeniem, ponieważ jest on oparty na popularnym serialu animowanym Nickelodeon o tej samej nazwie. Ludzie chcą zobaczyć, czy adaptacja na żywo oddaje sprawiedliwość oryginalnej serii i nie winię ich za to!


Po obejrzeniu wszystkich ośmiu odcinków pierwszego sezonu powiedziałbym, że Netflix i zespół twórców serialu wykonali niesamowitą robotę, trzymając się blisko materiału źródłowego. Ale to tylko moja opinia. W pierwszym sezonie było mnóstwo scen pełnych akcji, emocjonalnych momentów, a także chwil śmiechu. A po tym wybuchowym finale jestem bardziej niż gotowy, aby zobaczyć, dokąd zmierza Aang i reszta Drużyny Awatara w potencjalnym 2. sezonie Awatar: Ostatni władca wiatru.


W finale sezonu 1 wiele się dzieje, więc mogłeś przegapić niektóre rzeczy. Bez obaw! Poniżej przedstawiamy podsumowanie tego, co wydarzyło się w finale 1. sezonu Awatar: Ostatni władca wiatru.


Przed nami spoilery z Awatar: Ostatni władca wiatru sezon 1


 (L to R) Kiawentiio jako Katara, Gordon Cormier jako Aang, Ian Ousley jako Sokka w 1. sezonie Awatar: Ostatni władca wiatru. Robert Falconer/Netflix © 2023 /
Czy Aang i Drużyna Awatara pokonają Naród Ognia w 1. sezonie Awatar: Ostatni władca wiatru?


 


Tak i nie. Finał sezonu 1 rozpoczyna się, gdy Aang, Katara, Sokka i Północne Plemię Wody starają się jak najlepiej bronić Agna Qel'a przed militarystycznym Narodem Ognia. W międzyczasie książę Zuko szuka drogi do Agna Qel'a, aby móc schwytać Aanga. Gdzie indziej admirał Zhao pokazuje generałowi Irohowi jeden z nowych wynalazków Narodu Ognia, który jest w zasadzie balonem na ogrzane powietrze z dołączonym statkiem Narodu Ognia. Wynalazek ten ułatwia Narodowi Ognia ominięcie obrony Północnego Plemienia Wody. Jego zadaniem jest przetransportowanie małej grupy Zaklinaczy Ognia do Agna Qel'a, aby mogli zaatakować Zaklinaczy Wody.


Po powrocie do Agna Qel'a, Katarze udaje się przekonać mistrza zaklinania wody Pakku, aby pozwolił jej i innym kobietom zaklinaczom wody dołączyć do walki. Tymczasem wódz Arnook powierza Sokce zadanie zaopiekowania się księżniczką Yue.


Gdy admirał Zhao i generał Iroh podróżują balonem wojennym do Agna Qel'a, Iroh informuje Zhao, że Zaklinacze Wody czerpią swoją siłę z księżyca. Mówi mu również, że moce Wodnych Zaklinaczy są w tej chwili u szczytu, co oznacza, że są bardzo potężni. Próbuje nakłonić Zhao do wstrzymania ataku do rana, ale Zhao mu odmawia. Następnie Zhao wyjaśnia Irohowi swój plan.


Tej nocy ma miejsce Lodowy Księżyc, który jest rzadkim kosmicznym wydarzeniem, w którym bariery między światem fizycznym i duchowym stają się cienkie. Zhao dowiedział się wcześniej od Wielkiego Mędrca, że życie Waterbenderów pochodzi od ducha oceanu, podczas gdy ich moce pochodzą od ducha księżyca. Duchy oceanu i księżyca rezygnują ze swojej nieśmiertelności na jedną noc każdego roku, aby znaleźć się wśród Wodnych Zaklinaczy. Przyjmują fizyczną formę i stają się częścią świata śmiertelników.


Zhao wyjawia, że jego plan polega na zabiciu ducha księżyca, aby wodni bohaterowie nie mogli walczyć ze swoimi zdolnościami. W ten sposób Naród Ognia może z łatwością przejąć Północne Plemię Wody. Tymczasem Aang zostaje ostrzeżony o planie Zhao przez ducha Awatara Kuruka. Gdzie indziej w Agna Qel'a, księżniczka Yue zabiera Sokkę do najświętszego miejsca na biegunie północnym (Oaza Duchów), aby uleczyć ranną Momo. Książę Zuko również w końcu znajduje drogę do Agna Qel'a. Znajduje Aanga i Katarę i angażuje się w walkę z Katarą, podczas gdy Aang idzie powstrzymać Zhao.


 Ken Leung jako Zhao w 1. sezonie Awatar: Ostatni władca wiatru. Dzięki uprzejmości Netflix © 2024 /
Zhao i Iroh w końcu docierają do Agna Qel'a i znajdują Oazę Duchów. Gdy Zhao przygląda się dwóm nieśmiałym rybom w wodzie, zdaje sobie sprawę, że jedna z nich to Duch Księżyca, a druga to Duch Oceanu w swoich fizycznych postaciach. Iroh próbuje ostrzec Zhao, mówiąc mu, że zabicie Ducha Księżyca wytrąci świat z równowagi, ale Zhao go ignoruje. Łapie Księżycowego Ducha w torbę, a Lodowy Księżyc na niebie natychmiast zmienia kolor na czerwony. Następnie przebija torbę nożem Kuruka, zabijając Księżycowego Ducha.


Teraz Lodowy Księżyc całkowicie zniknął z nieba, a Zaklinacze Wody stali się słabi, ponieważ nie mają już swoich mocy zaklinania wody. Firebenders zaczynają obezwładniać Waterbenders, ale Aang ma plan. Aktywuje Stan Awatara i zanurza się w Oazie Duchów, aby połączyć się z Duchem Oceanu, tworząc ogromną postać przypominającą rybę. W tej postaci Aang zaczyna zabijać wszystkich członków Narodu Ognia na lądzie i w wodzie.


Zhao próbuje uciec, ale książę Zuko zauważa go i angażuje się w bitwę. Bitwa kończy się, gdy książę Zuko używa swoich ognistych zdolności, by wrzucić Zhao do wody. On i Iroh patrzą, jak płonące ciało Zhao unosi się w oceanie. Teraz, gdy Aang całkowicie zniszczył wszystkich członków Narodu Ognia w Agna Qel'a, Katara próbuje obudzić Aanga ze Stanu Awatara. Ale księżniczka Yue mówi jej, że Aang jest zagubiony i że Duch Oceanu przejął kontrolę, ponieważ jest zły, że stracił swojego partnera (Ducha Księżyca).


Wie jednak, jak ożywić Księżycowego Ducha, ale niestety oznacza to poświęcenie jej życia. Po tym, jak księżniczka Yue poświęca się, by oddać życie, które dał jej Duch Księżyca, Duch Oceanu oddziela się od Aanga, a Aang wpada do oceanu. Wciąż w stanie Awatara, Aang wystrzeliwuje z oceanu w kuli wody do nieba. On żyje! Strażnicy Wody również odzyskują swoje moce.


Tak więc, chociaż Drużyna Awatara nie pokonała całego Narodu Ognia w Awatar: Ostatni władca wiatru sezon 1, pokonała jednego z jego przywódców (Admirała Zhao) i wielu jego członków. Do pokonania pozostało jeszcze wielu innych, w tym Władca Ognia Ozai.


 


Czy Sokka i księżniczka Yue skończą razem?


 


Niestety, nie kończą razem. Kiedy Drużyna Awatara przybyła do Agna Qel'a, Sokka natychmiast został zauroczony księżniczką Yue i jej urodą. Łączy ich podobna odpowiedzialność za służenie swoim społecznościom. Księżniczka Yue zbliżyła się nawet do Sokki na tyle, by zdradzić mu swój sekret. Dzieli się z nim, że jest po części człowiekiem, po części duchem i może podróżować zarówno między światem fizycznym, jak i duchowym. Sokka opowiada jej o swoim wspomnieniu z przeszłości, które wciąż ma na niego wpływ. Księżniczka Yue w końcu wyznaje Sokce swoje uczucia i dzielą się słodkim pocałunkiem.


Podczas gdy między nimi wszystko układa się dobrze, wszystko się wali, gdy Duch Księżyca w swojej fizycznej postaci zostaje zamordowany przez Zhao. Bez Ducha Księżyca cały świat straciłby równowagę. Aby uratować sytuację, księżniczka Yue poświęca się, oddając swoje życie, by ocalić Ducha Księżyca.


 


Jak kończy się 1. sezon Awatar: Ostatni władca wiatru?


 


Po pokonaniu członków Narodu Ognia, którzy zaatakowali Agna Qel'a, Aang wciąż nie może pogodzić się z faktem, że w bitwie zginęło tak wiele niewinnych istnień. Czuje, że nie wykonał dobrej roboty jako Awatar. Katara i Sokka wyjaśniają mu, że na wojnie będą straty i ból, ale to nie znaczy, że to wszystko jego wina. Katara kontynuuje, mówiąc, że Naród Ognia nie zamierza się poddać, więc muszą przygotować się na wszystko, co rzucą na nich w następnej kolejności.


Aang wyrywa się z przygnębienia, a Katara mówi mu o ich następnych planach. Mówi mu, że najpierw nauczy się zginania wody, a następnie zginania ziemi w Omashu. Wygląda więc na to, że Drużyna Avatara wkrótce wróci do miasta Królestwa Ziemi. Ale nie spodoba im się to, co tam zastaną...


W międzyczasie książę Zuko i Iroh odpływają kajakiem z Agna Qel'a. Zuko wciąż nie może się pozbierać po tym, jak dowiedział się od Zhao, że Władca Ognia tak naprawdę nie planuje cofnąć swojego wygnania. Dowiaduje się również, że jego młodsza siostra, księżniczka Azula, jest w to zamieszana. Wygląda na to, że Zuko może nieco zmienić swoje nastawienie w przyszłości.


Gdzie indziej w stolicy, Wielki Mędrzec wyjaśnia Władcy Ognia Ozaiowi, co wydarzyło się w Agna Qel'a, w tym wiele ofiar Narodu Ognia. Mówi mu, że Awatar wciąż żyje, co szokuje Władcę Ognia. Jednak Władca Ognia nie wydaje się zły, że Naród Ognia nie mógł podbić Północy.


Ujawnia Wielkiemu Mędrcowi, że atak na Północ został wykorzystany jako odwrócenie uwagi, aby Naród Ognia mógł podbić Omashu bez żadnych kłopotów. Następna scena pokazuje strażników Narodu Ognia zrzucających skutego kajdankami króla Bumi na ziemię w Omashu. Następnie strażnik Narodu Ognia podchodzi do Bumiego i zdejmuje hełm. To księżniczka Azula! Schwytała Bumiego i przejęła Omashu. Władca Ognia Ozai ujawnia następny plan Narodu Ognia, którym jest podbicie drugiego miasta Królestwa Ziemskiego, Ba Sing Se. Gdy to się stanie, Naród Ognia całkowicie podbije Królestwo Ziemskie.


Wielki Mędrzec chwali Władcę Ognia za wymyślenie tak sprytnej strategii, ale następnie informuje go, że książę Zuko był jednym z Firebenderów, którzy byli w Agna Qel'a podczas ataku. Chociaż Władca Ognia początkowo wydaje się być zszokowany tą wiadomością, ostatecznie okazuje bezduszne lekceważenie dla losu Zuko.


 Daniel Dae Kim jako Ozai w 1. sezonie Awatar: Ostatni władca wiatru. Robert Falconer/Netflix © 2023 /
Czy jest scena w napisach końcowych?


 


Tak! Tuż przed napisami końcowymi pojawia się krótka scena z udziałem Wielkiego Maga i Władcy Ognia Ozaia. Wielki Mag kręci kołem przymocowanym do wielkiej kuli ziemskiej. Kręcenie kołem przesuwa fałszywą kometę na kuli ziemskiej. Wielki Mag mówi następnie Władcy Ognia Ozaiowi, że "coś" zajęło 100 lat, ale wkrótce się wydarzy. Mówi Władcy Ognia, że Naród Ognia wkrótce zobaczy powrót Komety Sozina. A więc tym "czymś" była Kometa Sozina.


Jeśli oglądałeś serial animowany, wiesz, że Kometa Sozina to obiekt niebieski, który przechodzi w pobliżu Ziemi co 100 lat. Kiedy przechodzi w pobliżu Ziemi, zapewnia Firebenderom wzrost mocy, czyniąc ich praktycznie niemożliwymi do pokonania. Jeśli Kometa Sozina ma wkrótce powrócić, nie będzie to dobre dla Aanga i reszty Drużyny Avatara. Miejmy nadzieję, że Aang zdoła opanować wszystkie cztery żywioły, zanim nadejdzie ten dzień.

Artur
Redaktor
facebook twitter instagram
MUSIC & FESTIVALS LOVER! - Web & App #UI / #UX designer - Graphic Design is my passion

Najnowsze wpisy na blogu

15.03.2024
Recenzja "Irlandzkie życzenie": Lindsay Lohan na Netflixie ma mnóstwo uroku

Zapraszamy na emocjonującą recenzję filmu "Irlandzkie życzenie" z udziałem Lindsay Lohan, dostępnego na platformie Netflix. Odkryj historię Maddie, która wędruje do Irlandii i spełnia magiczne życzenie przy starożytnym kamieniu.

15.03.2024
7. sezon Black Mirror pojawi się w 2025 roku: Oto, co wiemy do tej pory

Zaplanuj swoje oczekiwania na 7. sezon 'Czarne lustro', który pojawi się w 2025 roku. Zobacz, co do tej pory już wiemy.

14.03.2024
15 najlepszych westernów o wyjętych spod prawa, ranking

Zanurz się w świat westernów wyjętych spod prawa z rankingiem 15 najlepszych filmów pełnych napięcia i nieprzewidywalnych zwrotów akcji. Przekonaj się, dlaczego te produkcje zachwycają widzów i zaskakują nietypowymi bohaterami.

14.03.2024
Gdzie obejrzeć "Biedne istoty": Czy zdobywca Oscara jest dostępny w streamingu?

Uznany przez krytyków film Yorgosa Lanthimosa Biedne istoty jest wreszcie dostępny w streamingu. Czarna komedia fantasy jest adaptacją powieści Alasdaira Graya z 1992 roku o tym samym tytule, która zdobyła nagrodę Guardian Fiction Prize i Costa Book Award