Awatar: Ostatni władca wiatru - status przedłużenia 2. sezonu i wszystko, co wiemy do tej pory

Awatar: Ostatni władca wiatru - status przedłużenia 2. sezonu i wszystko, co wiemy do tej pory

24.02.2024

Awatar: Ostatni władca wiatru to bez wątpienia najlepszy nowy oryginalny serial Netflixa, który pojawi się w 2024 roku. W tej chwili jest to rozmowa o mieście, ale tak naprawdę nas to nie dziwi, ponieważ mnóstwo ludzi cierpliwie czekało na jego wydanie. Teraz, gdy pierwszy sezon wreszcie się ukazał, ludzie nie tracą czasu na rozpoczęcie sesji binge.


Pierwszy sezon może składać się tylko z ośmiu odcinków, ale każdy z nich trwa od 40 do 60 minut. Mimo to ludzie szybko przechodzą przez cały sezon, ponieważ jest po prostu tak dobry. A po zakończeniu wybuchowego finału sezonu 1, jestem pewien, że będziesz się zastanawiać nad Awatar: Ostatni władca wiatru sezon 2.


Niestety, Netflix nie ogłosił, czy pojawi się druga część serialu akcji na żywo. Nie jest to jednak zaskakujące, ponieważ właśnie ukazał się pierwszy sezon. Netflix zazwyczaj nie odnawia/anuluje nowego serialu tak szybko po premierze pierwszego sezonu. Zamiast tego czeka, aby zobaczyć, ile osób dostroi się i obejrzy program w określonych ramach czasowych, zanim podejmie decyzję o jego losie.


Jeśli Netflix podliczy łączną liczbę godzin oglądania pierwszego sezonu, a liczba ta będzie wystarczająco wysoka dla jego standardów, streamer może dać zielone światło na kolejny sezon. Oczywiście istnieją inne czynniki, które odgrywają rolę w procesie odnawiania Netflix, takie jak uznanie krytyków, koszty produkcji i wskaźnik ukończenia. Najważniejsze są jednak godziny oglądania i wskaźnik ukończenia.


 (L to R) Gordon Cormier jako Ang, Kiawentiio jako Katara, Ian Ousley jako Sokka w 1. sezonie Awatar: Ostatni władca wiatru. Cr. Netflix © 2024 /
Co to jest wskaźnik ukończenia? Cóż, jest to w zasadzie odsetek osób, które w pełni obejrzały wszystkie odcinki jednego sezonu serialu. Tak więc, chociaż może być dobrą rzeczą, że wiele osób ogląda Awatar: Ostatni władca wiatru sezon 1, ważne jest, aby obejrzeli go do końca. Im wyższy wskaźnik ukończenia, tym większa szansa na przedłużenie serialu. W przeszłości widzieliśmy, że programy Netflix ze wskaźnikiem ukończenia powyżej 50% były odnawiane, a programy ze wskaźnikiem ukończenia poniżej 50% były anulowane. Biorąc pod uwagę te informacje, zdecydowanie strzelamy, że wskaźnik ukończenia Awatar: Ostatni władca wiatru będzie wyższy niż 50%.


Pojawiły się wczesne recenzje krytyków i powiedzielibyśmy, że są mieszane. Będziemy musieli poczekać, aby zobaczyć, co więcej osób myśli o serialu. Jeśli chodzi o koszty produkcji, Awatar: Ostatni władca wiatru jest droższy. Nakręcenie pierwszego sezonu kosztowało podobno około 120 milionów dolarów, a każdy odcinek kosztował 15 milionów dolarów. Jest to serial bardzo bogaty w efekty specjalne, więc nie jest to wcale szokujące. Jednak Netflix zazwyczaj utrzymuje swoje drogie programy na wyższym poziomie niż inne programy. Jest więc jeszcze bardziej konieczne, aby ludzie naprawdę dostroili się i obejrzeli sezon 1.


Dobrą wiadomością jest to, że pierwszy sezon kończy się w sposób, w którym można opowiedzieć więcej historii w potencjalnym Awatar: Ostatni władca wiatru sezon 2. Podczas gdy pierwszy sezon serialu na żywo pomija niektóre rzeczy z pierwszego sezonu serialu animowanego, obejmuje większość tego, co się wydarzyło, a nawet zawiera niektóre rzeczy z drugiego sezonu. Jeśli Awatar: Ostatni władca wiatru doczekałby się 2. sezonu na Netflix, to prawdopodobnie obejmowałby on wydarzenia z drugiego sezonu serialu animowanego. Oznacza to, że Aang skupiłby się głównie na opanowaniu zakrzywiania ziemi. Ale kto wie, może twórca serialu zdecyduje się bardziej odejść od materiału źródłowego w potencjalnym drugim sezonie. Nie poznamy jego planów, dopóki serial nie zostanie przedłużony na drugi sezon.


Status odnowienia: TBD


Będziemy na bieżąco informować o statusie odnowienia Awatar: Ostatni władca wiatru, więc bądź na bieżąco z VodFlix.

Artur
Redaktor
facebook twitter instagram
MUSIC & FESTIVALS LOVER! - Web & App #UI / #UX designer - Graphic Design is my passion

Najnowsze wpisy na blogu

15.03.2024
Recenzja "Irlandzkie życzenie": Lindsay Lohan na Netflixie ma mnóstwo uroku

Zapraszamy na emocjonującą recenzję filmu "Irlandzkie życzenie" z udziałem Lindsay Lohan, dostępnego na platformie Netflix. Odkryj historię Maddie, która wędruje do Irlandii i spełnia magiczne życzenie przy starożytnym kamieniu.

15.03.2024
7. sezon Black Mirror pojawi się w 2025 roku: Oto, co wiemy do tej pory

Zaplanuj swoje oczekiwania na 7. sezon 'Czarne lustro', który pojawi się w 2025 roku. Zobacz, co do tej pory już wiemy.

14.03.2024
15 najlepszych westernów o wyjętych spod prawa, ranking

Zanurz się w świat westernów wyjętych spod prawa z rankingiem 15 najlepszych filmów pełnych napięcia i nieprzewidywalnych zwrotów akcji. Przekonaj się, dlaczego te produkcje zachwycają widzów i zaskakują nietypowymi bohaterami.

14.03.2024
Gdzie obejrzeć "Biedne istoty": Czy zdobywca Oscara jest dostępny w streamingu?

Uznany przez krytyków film Yorgosa Lanthimosa Biedne istoty jest wreszcie dostępny w streamingu. Czarna komedia fantasy jest adaptacją powieści Alasdaira Graya z 1992 roku o tym samym tytule, która zdobyła nagrodę Guardian Fiction Prize i Costa Book Award