Wikingowie: Valhalla sezon 3 - pierwsze zdjęcia, obsada i wszystko, co wiemy do tej pory

Wikingowie: Valhalla sezon 3 - pierwsze zdjęcia, obsada i wszystko, co wiemy do tej pory

24.02.2024

Netflix w końcu podzielił się z nami nowymi zdjęciami z trzeciego i ostatniego sezonu Wikingów: Valhalla, który ukaże się jeszcze w tym roku. Nowe obrazy pokazują, co czeka takie postacie jak Freydís Eiríksdóttir (Frida Gustavsson) i Harald Sigurdsson (Leo Suter), a także przedstawiają nam dwie nowe postacie, bizantyjskiego generała o imieniu Maniakes (Florian Munteanu) i Leifa (Sam Corlett) oraz ojca Freydís, Eryka Czerwonego (Goran Višnjić).


Drugi sezon serialu zadebiutował w styczniu 2023 roku i od tego czasu nie słyszeliśmy zbyt wiele o finałowym sezonie, choć produkcja zakończyła się w 2022 roku. Kiedy serial został pierwotnie zamówiony, składał się z 24 odcinków, więc możemy spodziewać się, że trzeci sezon zakończy się kolejnymi ośmioma odcinkami, podobnie jak pierwsze dwa sezony.


Jak dotąd nie ma oficjalnej daty premiery Wikingowie: Valhalla sezon 3, ale przewidujemy, że ukaże się on w pierwszej połowie 2024 roku.


Podzieliliśmy się wszystkim, co do tej pory wiemy o Wikingowie: Valhalla sezon 3 i zaktualizujemy tę historię, gdy dowiemy się więcej informacji o nowym sezonie. Najnowsza aktualizacja miała miejsce w środę, 21 lutego 2024 roku.


 Vikings Valhalla. Frida Gustavsson jako Freydis Eriksdotter w odcinku 308 Vikings Valhalla. Cr. Bernard Walsh/Netflix © 2023 /.
O czym będzie 3. sezon Wikingowie: Valhalla sezon 3?


 


Drugi sezon śledził następstwa bitwy o Kattegat, która zniweczyła nadzieje i zmieniła ścieżki trójki bohaterów serialu. Są oni teraz zbiegami w Skandynawii, gdzie muszą zmierzyć się z tym, jak daleko są gotowi się posunąć, by osiągnąć to, co ich czeka.


Sezon 3 rozpocznie się po krwawej masakrze z sezonu 2, w wyniku której trójka głównych bohaterów, Harald, Freydís i Leif, została od siebie oddzielona i wprowadziła nowy wątek, w którym dwóch z naszych bohaterów udaje się do Konstantynopola.


Mówiąc o nadchodzącym zakończeniu serialu, współtwórca i producent wykonawczy Jeb Stuart powiedział Tudum, że jest "wdzięczny, że miał trzy sezony na opowiedzenie historii Leifa, Haralda i Freydís".


"Od samego początku wiedziałem, że chcę pokazać ewolucję tego, jak trzej najsłynniejsi wikingowie stali się ikonami, które znamy dzisiaj, i właśnie to zrobiliśmy. Mam nadzieję, że kiedy widzowie zobaczą nowy sezon, będą podekscytowani wszystkimi nowymi szczytami, na które wynieśliśmy tych bohaterów".


Wspomniał, że chociaż oczywiście zawsze będzie więcej historii do opowiedzenia o legendarnych postaciach, takich jak te, jest zadowolony z tego, co udało im się osiągnąć w serialu i nie może się doczekać, aż fani zobaczą zakończenie.


 Vikings Valhalla. Sam Corlett jako Leif Eriksson w odcinku 308 Vikings Valhalla. Cr. Bernard Walsh/Netflix © 2023 /.
Wikingowie: Valhalla sezon 3 obsada


 


Nie znamy jeszcze pełnej obsady 3. sezonu Wikingowie: Valhalla 3, ale podzieliliśmy się wszystkimi, którzy zostali potwierdzeni i którzy powrócą w 3. sezonie. • Sam Corlett jako Leif Eriksson

 • Leo Suter jako Harald Sigurdsson

 • Frida Gustavsson jako Freydis Eiriksdottir

 • Bradley Freegard jako król Kanut

 • Laura Berlin jako królowa Emma z Normandii

 • David Oakes jako hrabia Godwin

 • Bradley James jako Lord Harekr

 • Marcin Dorociński jako Wielki Książę Jarosław Mądry

 • Sofya Lebedeva jako Elena

 • Nikolai Kinski jako cesarz Romanos

 • Florian Munteanu jako George Maniakes

 • Tolga Safer jako Kurya

 • Joakim Nätterqvist jako Birkir

 • Goran Visnjic jako Eryk Czerwony


Interesujące będzie, czy i jak przywrócą postacie zabite w 2. sezonie, w tym Jóhannesa Haukura Jóhannessona jako Jarla Olafa Haraldssona, Hayat Kamille jako Mariam i innych.


Jeśli jeszcze nie słyszeliście, Netflix ujawnił w czerwcu 2022 roku, że weteran ER i Timeless Goran Visnjic dołączył do Wikingowie Valhalla sezon 3 jako Leif Eriksson i ojciec Freydís Eiríksdóttir, Erik Czerwony.


Kiedy spotkamy się z Erikiem Czerwonym w 3. sezonie, będzie on żył na wygnaniu na Grenlandii za zbrodnie, które wcześniej popełnił na Islandii i w Norwegii. Fani będą musieli obejrzeć sezon 2, aby zobaczyć, czy jego rychłe przybycie jest zapowiadane i co nadchodzące spotkanie rodzinne może oznaczać dla Leifa i Freydís.


 Wikingowie: Walhalla. (L to R) Leo Suter jako Harald Sigurdsson, Florian Munteanu jako generał Maniakes w odcinku 303 serialu Wikingowie: Walhalla. Cr. Bernard Walsh/Netflix © 2023 /
Kolejną nową postacią dodaną do obsady jest bizantyjski generał Maniakes, w którego wcieli się niemiecki aktor i bokser Florian Munteanu, którego wcześniejsze osiągnięcia obejmują Shang-Chi i Legendę Dziesięciu Pierścieni, Creed II i Creed III oraz nadchodzący film Borderlands.


 


Sezon 3 będzie ostatnim sezonem


 


Pomimo tego, że współtwórca Jeb Stuart wcześniej omawiał możliwość dodatkowych trzech sezonów w Netflix, tak się już nie dzieje i Vikings: Valhalla sezon 3 został potwierdzony jako ostatni rozdział tej epickiej sagi.


Przed powrotem serialu, Netflix zamierza również dodać wszystkie sześć sezonów serialu macierzystego Vikings, z udziałem Travisa Fimmela i Katheryn Winnick. Wszystkie odcinki zostaną dodane do serwisu streamingowego począwszy od 30 marca 2024 roku.


 


Więcej informacji na temat Wikingowie: Valhalla sezon 3 i aktualności z VodFlix.

Artur
Redaktor
facebook twitter instagram
MUSIC & FESTIVALS LOVER! - Web & App #UI / #UX designer - Graphic Design is my passion

Najnowsze wpisy na blogu

15.03.2024
Recenzja "Irlandzkie życzenie": Lindsay Lohan na Netflixie ma mnóstwo uroku

Zapraszamy na emocjonującą recenzję filmu "Irlandzkie życzenie" z udziałem Lindsay Lohan, dostępnego na platformie Netflix. Odkryj historię Maddie, która wędruje do Irlandii i spełnia magiczne życzenie przy starożytnym kamieniu.

15.03.2024
7. sezon Black Mirror pojawi się w 2025 roku: Oto, co wiemy do tej pory

Zaplanuj swoje oczekiwania na 7. sezon 'Czarne lustro', który pojawi się w 2025 roku. Zobacz, co do tej pory już wiemy.

14.03.2024
15 najlepszych westernów o wyjętych spod prawa, ranking

Zanurz się w świat westernów wyjętych spod prawa z rankingiem 15 najlepszych filmów pełnych napięcia i nieprzewidywalnych zwrotów akcji. Przekonaj się, dlaczego te produkcje zachwycają widzów i zaskakują nietypowymi bohaterami.

14.03.2024
Gdzie obejrzeć "Biedne istoty": Czy zdobywca Oscara jest dostępny w streamingu?

Uznany przez krytyków film Yorgosa Lanthimosa Biedne istoty jest wreszcie dostępny w streamingu. Czarna komedia fantasy jest adaptacją powieści Alasdaira Graya z 1992 roku o tym samym tytule, która zdobyła nagrodę Guardian Fiction Prize i Costa Book Award