Gdzie obejrzeć "Biedne istoty": Czy zdobywca Oscara jest dostępny w streamingu?

Gdzie obejrzeć "Biedne istoty": Czy zdobywca Oscara jest dostępny w streamingu?

14.03.2024

Uznany przez krytyków film Yorgosa Lanthimosa Biedne istoty jest wreszcie dostępny w streamingu. Czarna komedia fantasy jest adaptacją powieści Alasdaira Graya z 1992 roku o tym samym tytule, która zdobyła nagrodę Guardian Fiction Prize i Costa Book Award (dawniej Whitbread Award), i nawiązuje do elementów Frankensteina Mary Shelley, ale patrzy na tę koncepcję z nowej i zupełnie innej perspektywy. Biedne istoty to fantastyczna opowieść o ewolucji młodej kobiety o imieniu Bella Baxter, która zostaje przywrócona do życia przez niekonwencjonalnego genialnego naukowca, dr Godwina Baxtera. Bella zaczyna ewoluować pod okiem i opieką doktora Baxtera, aż jej głód wiedzy i odkrywania świata bierze górę. Nawiązuje romans ze zręcznym i zdeprawowanym prawnikiem, Duncanem Wedderburnem, i ucieka z nim w wir przygody dookoła świata. Opowiedziana poprzez romans i odkrywanie siebie, Biedne istoty porusza tematy wolności, równości i wyzwolenia seksualnego.


Zdobywczyni Oscara Emma Stone wciela się w rolę Belli, a Willem Dafoe gra Goodwina, Mark Ruffalo Duncana, a Ramy Youssef Maxa McCandlesa. Biedne istoty to także ponowne spotkanie Stone i Lanthimosa w ich trzeciej współpracy. Duet pracował wcześniej razem nad filmem Faworytka, mrocznym komediodramatem z 2018 roku, który zdobył kilka nagród BAFTA, Oscara i Złotego Globu, a także nad filmem krótkometrażowym Bleat z 2022 roku. Dla wszystkich, którzy chcą być oczarowani genialnym występem Stone i zagubić się w fantastycznym świecie Lanthimosa, oto krótki przewodnik po tym, jak oglądać Biedne istoty.


 


Jaka była data premiery Biedne istoty?


 


Gdzie obejrzeć Biedne istoty?


 


Film Biedne istoty trafił do wybranych kin w Stanach Zjednoczonych 8 grudnia 2023 roku, a następnie do szerszej dystrybucji 22 grudnia 2023 roku. Czarna komedia miała swoją światową premierę na 80. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji we wrześniu 2023 roku, gdzie zdobyła Złotego Lwa, a także na Telluride Film Festival, New York Film Festival, BFI London Film Festival, Busan International Film Festival i Sitges Film Festival. Premiera filmu Biedne istoty była początkowo zaplanowana na wrzesień, ale została przełożona z powodu strajku SAG-AFTRA w 2023 roku.


 


Czy "Biedne istoty" nadal są w kinach?


 


Czy "Biedne istoty" nadal są w kinach?


 


Biedne istoty zostały ponownie wprowadzone do kin przed rozdaniem Oscarów. Obecnie film jest nadal wyświetlany w ograniczonej liczbie w kinach w całym kraju. Kliknij przycisk poniżej, aby znaleźć bilety w pobliżu.


Kup Bilet


 


Obejrzyj zwiastun filmu "Biedne istoty"


 


Searchlight Pictures opublikowało pierwszy oficjalny zwiastun filmu Biedne istoty w maju 2023 roku, a następnie kilka nowych zwiastunów i materiałów fabularnych, a najnowszy w listopadzie 2023 roku. Ze wszystkich filmów promocyjnych, jeśli jest jedna rzecz, która wyróżnia ten film, to charakterystyczny styl filmowania Lanthimosa. Zwiastuny pokazują kolorowy, ale dziwaczny i surrealistyczny świat, w którym Bella Baxter grana przez Stone odnajduje się w swoim zmartwychwstałym umyśle i ciele. Film, podobnie jak oryginalna powieść, przedstawiony jest jako zupełnie nowa interpretacja potwora Frankensteina, choć w fantastycznej scenerii. Wokół fabuły i jej bohaterów unosi się pewna aura tajemniczości, w której czujesz, że wiesz, co się dzieje, a jednak nie do końca. Najnowszy zwiastun, podobnie jak pozostałe, jest również pełen dziwnych i niesamowitych elementów, takich jak sposób, w jaki Bella tańczy, mówi lub je. Choć jest ona żywą istotą, to nie jest jeszcze w pełni wyewoluowana jak reszta społeczeństwa. Wszystkie klipy z Biedne istoty dają wgląd w zmartwychwstanie Belli i to, czego pragnie, ale aby dowiedzieć się, jak daleko posuwa się w stawaniu się własną osobą i w pełni wyewoluowaną istotą, trzeba obejrzeć resztę filmu.


 


Gdzie obejrzeć "Biedne istoty"?


 


Gdzie obejrzeć Biedne istoty?


 


Serial Biedne istoty jest dostępny w Stanach Zjednoczonych wyłącznie w serwisie Hulu.

Artur
Redaktor
facebook twitter instagram
MUSIC & FESTIVALS LOVER! - Web & App #UI / #UX designer - Graphic Design is my passion

Najnowsze wpisy na blogu

15.03.2024
Recenzja "Irlandzkie życzenie": Lindsay Lohan na Netflixie ma mnóstwo uroku

Zapraszamy na emocjonującą recenzję filmu "Irlandzkie życzenie" z udziałem Lindsay Lohan, dostępnego na platformie Netflix. Odkryj historię Maddie, która wędruje do Irlandii i spełnia magiczne życzenie przy starożytnym kamieniu.

15.03.2024
7. sezon Black Mirror pojawi się w 2025 roku: Oto, co wiemy do tej pory

Zaplanuj swoje oczekiwania na 7. sezon 'Czarne lustro', który pojawi się w 2025 roku. Zobacz, co do tej pory już wiemy.

14.03.2024
15 najlepszych westernów o wyjętych spod prawa, ranking

Zanurz się w świat westernów wyjętych spod prawa z rankingiem 15 najlepszych filmów pełnych napięcia i nieprzewidywalnych zwrotów akcji. Przekonaj się, dlaczego te produkcje zachwycają widzów i zaskakują nietypowymi bohaterami.

14.03.2024
Gdzie obejrzeć "Biedne istoty": Czy zdobywca Oscara jest dostępny w streamingu?

Uznany przez krytyków film Yorgosa Lanthimosa Biedne istoty jest wreszcie dostępny w streamingu. Czarna komedia fantasy jest adaptacją powieści Alasdaira Graya z 1992 roku o tym samym tytule, która zdobyła nagrodę Guardian Fiction Prize i Costa Book Award