7. sezon Black Mirror pojawi się w 2025 roku: Oto, co wiemy do tej pory

7. sezon Black Mirror pojawi się w 2025 roku: Oto, co wiemy do tej pory

15.03.2024

Sezon 6 Czarne lustro trafił na Netflix w 2023 roku, ale biorąc pod uwagę długi czas oczekiwania między sezonem 5 a sezonem 6, wielu sądziło, że będziemy musieli długo czekać na sezon 7. Na szczęście tak nie jest! Serwis streamingowy ujawnił, że 7. sezon Czarne lustro powróci w 2025 roku z sześcioodcinkowym sezonem podczas niedawnego wydarzenia Next on Netflix w Londynie.


Bądźmy szczerzy, Czarne lustro ma znacznie mniejszą siłę rażenia niż kiedyś, zwłaszcza teraz, gdy tak wiele rzeczy, które wydarzyły się w serialu, wydarzyło się w prawdziwym życiu - lub przynajmniej w jakiejś jego wersji.


Wraz z rozwojem sztucznej inteligencji nasza przyszłość wygląda wystarczająco ponuro i dystopijnie. Nic dziwnego, że twórca Charlie Brooker w 6. sezonie przestawił się na straszenie mniej skoncentrowane na technologii. Mimo to, Czarne lustro jest w tym momencie swego rodzaju podstawą dla Netflixa, więc nie wyobrażam sobie, by streamer całkowicie anulował serial w tym momencie. Myślę, że skończy się dopiero wtedy, gdy Brooker skończy. W przeciwnym razie prawdopodobnie otrzymamy tylko niewielką partię odcinków co kilka lat, tak jak to było do tej pory.


 


7. sezon Czarne lustro


 


7. sezon Czarne lustro z sequelem "USS Callister"


 


Przygotujcie się do skakania z radości, fani Czarne lustro! 21 listopada Netflix ogłosił, że popularny serial antologiczny powróci w przyszłości z siódmym sezonem. Mieliśmy przeczucie, że serial zostanie odnowiony, ale czekaliśmy tylko na to potwierdzenie.


Charlie Brooker, Annabel Jones i Jessica Rhodes prawdopodobnie ponownie zajmą się produkcją wykonawczą, a siódmy sezon będzie składał się z sześciu odcinków. The Hollywood Reporter twierdzi, że jednym z nich będzie długo oczekiwana kontynuacja hitowego odcinka "USS Callister", który był przerywnikiem od czwartego sezonu serialu.


Od dłuższego czasu w planach był swego rodzaju serial spinoff, ale teraz wygląda na to, że zamiast tego zostanie on przekształcony w nowy odcinek.


Oto, co Netflix drażnił na temat sequela:


"Robert Daly nie żyje, ale dla załogi USS Callister ich problemy dopiero się zaczynają".


 

Czarne lustro. (od lewej) Kate Mara jako Lana, Aaron Paul jako Cliff w Czarnym lustrze. Kr. © 2023. / 


Droga do 6. sezonu serialu Czarne lustro była skomplikowana


 


Czarne lustro miało już kilka długich okresów oczekiwania między sezonami i odcinkami specjalnymi, ale nigdy tak długich jak czteroletni okres oczekiwania między sezonem 5 a sezonem 6. Powodem tego są pewne przetasowania, które miały miejsce, gdy Charlie Brooker i jego kreatywna partnerka Annabel Jones opuścili swoją poprzednią firmę produkcyjną i stworzyli nowy sztandar pod nazwą Broke and Bones, donosi Variety.


Jones i Brooker pracowali wcześniej dla Hello Tomorrow, należącego do Endemol Shine Group. Kiedy odeszli, prawa do ich hitowego serialu pozostały w rękach Endemol, mimo że Netflix mocno zainwestował w Broke and Bones. Aby jeszcze bardziej skomplikować sprawę, Endemol został później przejęty przez inną firmę o nazwie Banijay Group.


Według Variety, Banijay jest właścicielem IP Czarne lustro, czyli samego formatu i całego katalogu. Netflix był jednak w stanie zawrzeć nową umowę na licencjonowanie serialu od Banijay, dzięki czemu w końcu otrzymaliśmy szósty sezon. Netflix z pewnością nie oszczędzał też na kosztach produkcji, ponieważ szósty sezon zawierał pełnometrażowe odcinki z udziałem znanych gwiazd, takich jak Salma Hayek. To dobry znak, że Netflix jest gotowy zainwestować w przyszłość serialu i potencjał franczyzy.


Tak więc, o ile coś się nagle nie zmieniło, spodziewamy się więcej Czarne lustro w przyszłości na Netflixie, a przynajmniej jakiejś jego odmiany. Przynajmniej możemy spodziewać się przyszłej współpracy między Brookerem a Netflixem, nawet jeśli nie będzie to Czarne lustro (jak to już zrobili ze specjalnymi programami "Death to 2020" i "Death to 2021").


Więcej informacji na temat 7. sezonu serialu Czarne lustro można znaleźć w serwisie VodFlix.tv. Na razie zapraszamy do obejrzenia wcześniejszych odcinków serialu Czarne lustro na Netflix. 
Artur
Redaktor
facebook twitter instagram
MUSIC & FESTIVALS LOVER! - Web & App #UI / #UX designer - Graphic Design is my passion

Najnowsze wpisy na blogu

15.03.2024
Recenzja "Irlandzkie życzenie": Lindsay Lohan na Netflixie ma mnóstwo uroku

Zapraszamy na emocjonującą recenzję filmu "Irlandzkie życzenie" z udziałem Lindsay Lohan, dostępnego na platformie Netflix. Odkryj historię Maddie, która wędruje do Irlandii i spełnia magiczne życzenie przy starożytnym kamieniu.

15.03.2024
7. sezon Black Mirror pojawi się w 2025 roku: Oto, co wiemy do tej pory

Zaplanuj swoje oczekiwania na 7. sezon 'Czarne lustro', który pojawi się w 2025 roku. Zobacz, co do tej pory już wiemy.

14.03.2024
15 najlepszych westernów o wyjętych spod prawa, ranking

Zanurz się w świat westernów wyjętych spod prawa z rankingiem 15 najlepszych filmów pełnych napięcia i nieprzewidywalnych zwrotów akcji. Przekonaj się, dlaczego te produkcje zachwycają widzów i zaskakują nietypowymi bohaterami.

14.03.2024
Gdzie obejrzeć "Biedne istoty": Czy zdobywca Oscara jest dostępny w streamingu?

Uznany przez krytyków film Yorgosa Lanthimosa Biedne istoty jest wreszcie dostępny w streamingu. Czarna komedia fantasy jest adaptacją powieści Alasdaira Graya z 1992 roku o tym samym tytule, która zdobyła nagrodę Guardian Fiction Prize i Costa Book Award