Recenzja "Irlandzkie życzenie": Lindsay Lohan na Netflixie ma mnóstwo uroku

Recenzja "Irlandzkie życzenie": Lindsay Lohan na Netflixie ma mnóstwo uroku

Z pomocą Netflixa i oszałamiająco wspaniałej garderoby Lindsay Lohan powoli wraca do głównego nurtu. Przynajmniej jeśli chodzi o filmy romantyczne. Po jej uroczym powrocie do romansu, Niezapomniane święta, który zadebiutował z mieszanymi recenzjami w 2022 roku, Lohan powraca z kolejną świąteczną rozkoszą w sam raz na Dzień Świętego Patryka.


 


Irlandzkie życzenie


Kiedy miłość życia Maddie zaręcza się z jej najlepszą przyjaciółką, dziewczyna odkłada na bok swoje uczucia, aby zostać druhną na ich ślubie w Irlandii.


Plusy  • Ed Speleers jest absolutną gwiazdą.

  • Lindsay Lohan i Speleers mają doskonałą chemię.

  • Kostiumy i scenografia są na najwyższym poziomie.


Wady  • Wątek związany z Jane Seymour jest bardziej bezsensowny niż spełnianie życzeń św.

  • W całym filmie jest w zasadzie tylko dwóch Irlandczyków (Matty McCabe i Maurice Byrne) i mają między sobą tylko dwie kwestie.Irlandzkie życzenie w najlepszych aspektach przypomina dorosły Disney Channel Original Movie, z dziwacznymi magicznymi elementami, ciasteczkową perfekcją i całkowicie oswojonym romansem. Jeśli Netflix chce stać się domem dla telewizyjnych romansów z całą nostalgią i komfortem sezonowych DCOM-ów, to Lohan znalazła swój wieczny dom ze streamerem. Jest wieczną dziewczyną obok drzwi, która zdobywa faceta i zabójczą garderobę. Nie przestanę wspominać o tym, jak wspaniała jest garderoba tego filmu, więc zapnij pasy.


 


O czym jest "Irlandzkie życzenie"?


 


Dla stałych bywalców gatunku romansu, fabuła "Irlandzkie życzenie" jest dość znajoma. Maddie Kelly (Lohan), gorąca redaktorka książek, zaczyna zabiegać o Paula Kennedy'ego (Alexander Vlahos), autora bestsellerów, którego książkę w zasadzie napisała. Kiedy Paul zakochuje się po uszy w jej najlepszej przyjaciółce Emmie (Elizabeth Tan), Maddie musi stłumić swoje uczucia i odegrać rolę szczęśliwej druhny na ich ślubie w Irlandii. Ale Irlandia ma inne plany wobec Maddie. Niefortunne życzenie wywraca wszystko do góry nogami, a Maddie znajduje się w butach Emmy jako przyszła panna młoda Paula Kennedy'ego, a to nie jest tak magiczne, jak Maddie miała nadzieję. Po drodze Maddie odkrywa, że tak naprawdę nie potrzebowała wstawiennictwa św. Brygidy, aby pomóc jej znaleźć prawdziwą miłość, chociaż błędne życzenie pomogło przypieczętować umowę.


 


Ed Speleers do talizmanu "Irlandzkie życzenie"


 


Recenzja


Podczas gdy teksański urok Glena Powella uczynił z niego amerykańskiego chłopca z plakatu komedii romantycznych, występ Eda Speleersa w Irlandzkie życzenie gwarantuje mu miejsce jako komedia romantyczna sweetheart po drugiej stronie stawu. Przepraszamy wszystkich niedoszłych Hugh Grantów, ale Speleers jest teraz klasą samą w sobie. Lindsay Lohan może być gwiazdą stojącą za Irlandzkim życzeniem, ale Ed Speleers jest szczęśliwym talizmanem tego filmu. Pojawia się on pod koniec pierwszego aktu, gdy Maddie przybywa do Irlandii i omyłkowo bierze walizkę Jamesa Thomasa (Speleersa) za swoją. To urocze spotkanie, wyrwane prosto ze stron każdego słodko-słodkiego paperbacka i romansu Hallmark, a chemia jest tam od samego początku. Odtąd cieszą się długą jazdą autobusem do miasta, gdzie tańczą wokół swoich powodów, dla których są w Irlandii i żartobliwie oceniają się nawzajem. Mimo że od samego początku wiadomo, że Maddie i James skończą razem, Irlandzkie życzenie daje więcej niż wystarczające powody, by pozostać w pobliżu i zobaczyć, jak to wszystko się potoczy.


Jeśli Speleers przekonał cię do siebie łobuzerskim urokiem i tragiczną historią Jacka Crushera w ostatnim sezonie Star Trek: Picard, to masz szczęście, ponieważ James Thomas ma swój własny bagaż emocjonalny. Jak w przypadku prawie każdego romansu w dzisiejszych czasach, jedna połowa tego statku wyrusza na własną rękę. Podczas gdy Maddie ma swoją matkę (graną przez ukochaną Jane Seymour) na szybkim wybieraniu, James nie ma nikogo i nie ma gdzie zadzwonić do domu. Mówi się, że "dom jest tam, gdzie serce" i na szczęście znajduje jedno i drugie w Maddie. Między nimi jest prawdziwa iskra, która sprawia, że jesteś w pełni zaangażowany w to, dokąd może pójść ich związek, jeśli Maddie zda sobie sprawę z błędu swojego życzenia na czas.


 


"Irlandzkie życzenie" nie próbuje na nowo wynaleźć koła komedii romantycznej.


 Nikt nie oczekuje od komedii romantycznych odkrywania koła na nowo. To gatunek zbudowany na schematycznym opowiadaniu historii i gwarantowanych szczęśliwych zakończeniach, które można przewidzieć przed naciśnięciem przycisku odtwarzania. Pod tym względem Irlandzkie życzenie jest trochę jak każdy inny film z gatunku "uważaj, czego sobie życzysz", który pojawił się przed nim. Podobnie jak Dziś 13, jutro 30 i około dwóch tuzinów filmów o życzeniach świątecznych w Hallmark, Irlandzkie życzenie polega na pogoni za tym, czego pragnie serce, tylko po to, by odkryć, że to, czego chce, nie jest tym, czego potrzebuje.


Mimo że widzowie widzą, jak bardzo Maddie i Paul nie pasują do siebie, Maddie wpada w fantazję o zdobyciu "tego, który uciekł", mimo że jest to nieuczciwe spełnienie życzeń. Nawet w magii zaręczyn, boleśnie oczywiste jest, że Paul nadal żywi uczucia do jej najlepszej przyjaciółki - ponieważ niektóre rzeczy są po prostu przeznaczeniem. Jednak w przeciwieństwie do niektórych filmów, które zbyt mocno polegają na fremdschämen, aby przekazać, jak straszny błąd popełnia główny bohater, Irlandzkie życzenie nigdy nie wkracza zbyt daleko w sferę dyskomfortu.


Irlandzkie życzenie nie jest może na miarę Notting Hill czy 27 sukienek, ale jest o niebo lepsze od większości dzisiejszych rom-comów - tak, mam tu na myśli Tylko nie ty i wszystkie romantyczne dramaty udające rom-comy (jak Jeden dzień) i komedie (jak Pierwsza klasa) udające rom-comy. Oglądanie filmów z Lindsay Lohan w roli głównej daje pewien komfort, biorąc pod uwagę, że od ponad dwudziestu pięciu lat rozśmiesza ludzi i rozkochuje w sobie publiczność. I choć nie jest już tak bystrą nastolatką jak kiedyś, to wciąż jest tą samą LiLo, którą znamy od zawsze. Tak długo, jak trzymasz swoje oczekiwania w ryzach, na pewno będziesz się dobrze bawić  Irlandzkie życzenie.


 


Kostiumy i scenografia w "Irlandzkie życzenie" to spełnienie marzeń


 


Kostiumy i scenografia w


Niezależnie od tego, czy komedia romantyczna jest wielkobudżetowym hitem kinowym, czy cicho wydanym hitem streamingowym, ich kostiumy rzadko są głównym punktem rozmów dla widzów. Irlandzkie życzenie nie jest jednak jednym z tych filmów. Projektant kostiumów, Tim Aslam, włożył niesamowitą ilość przemyśleń w każde ubranie noszone w tym filmie. Od uroczej tweedowej sukienki Maddie Maje Renizam i rozsądnej koszuli Burberry; do eleganckiego i idealnie skrojonego garnituru ślubnego w kratę Paula; i bez wysiłku fajnej garderoby Jamesa, Aslam miał na uwadze modę i historię. Subtelnym aspektem, który może pozostać niezauważony przez przypadkowego obserwatora, jest to, że od samego początku wszystko, co noszą Maddie i James, pasuje do siebie. Nawet jeśli nie są ubrani dokładnie w tę samą paletę kolorów, Aslam starannie skonstruował zestawy, które są w tych samych ciepłych odcieniach i rodzinach kolorów, zapewniając, że Maddie i James nigdy się nie zderzą.


Pofałdowane zielone wzgórza hrabstwa Wicklow i jaskrawo pomalowane domy szeregowe stanowią idealne tło dla modowych wyborów w filmie, ale to scenografia często kradnie show. Ślub Maddie i Paula to jaskrawa rozkosz kolorów, a nawet lotnisko, na które przylatuje Maddie w Irlandii, jest żywe i tętniące życiem. Szybko tracimy kolory na świecie, więc jest to powiew świeżego powietrza, gdy film taki jak Irlandzkie życzenie obejmuje kolor, w przeciwieństwie do większości współczesnego kina, które często wydaje się pozbawione kolorów i światła. Aslam i scenograf Grant Montgomery wspólnie stworzyli prawdziwą wizualną ucztę, która jest prawie tak słodka jak romans.


 


"Irlandzkie życzenie" dokonuje kilku dziwnych wyborów


 


Nie jest jasne, dlaczego Jane Seymour jest zdecydowanie za mało wykorzystywana w filmie, poza tym, że być może chce mieć tylko jeden dzień zdjęciowy, ale jej zaangażowanie w fabułę jest co najmniej dziwne. Ostatecznie służy jako jedyna osoba, z którą Maddie może porozmawiać o swojej sytuacji z Paulem, zarówno przed, jak i po życzeniu (chociaż Maddie jest jedyną osobą świadomą życzenia przez cały czas). Ale potem, w środku egzystencjalnego kryzysu Maddie i zbliżających się zaślubin, Rosemary (Seymour) śpi przez budzik w dość komiczny sposób, a następnie łamie nogę i uderza się w głowę. Nic z tego nie ma żadnego realnego wpływu na to, co dzieje się w Irlandii, poza tym, że przegapiła ślub córki. Być może próbują podkreślić ideę, że złe rzeczy przytrafią się ludziom, których Maddie kocha, jeśli przejdzie przez małżeństwo z Paulem, ale ten punkt nigdy nie jest wystarczająco poruszony, aby miał sens.


Według moich obliczeń, Irlandzkie życzenie ma dwóch prawdziwych Irlandczyków w głównej obsadzie. Matty McCabe i Maurice Byrne grają odpowiednio brata i ojca Paula Kennedy'ego i nie mają między sobą zbyt wielu kwestii. Na szczęście walijski akcent Vlahosa dla niewprawnego ucha wygląda jak irlandzki, więc tym razem nie powinno być zbyt wielu wściekłych Irlandczyków.


Poza tym nieprzemyślanym punktem fabularnym, Irlandzkie życzenie to w zasadzie stereotypowa komedia romantyczna. Jeśli jesteś podobny do mnie, będziesz się rumienił, serował i kopał nogami jak uczennica. To zabawny romantyczny romans, wypełniony po brzegi wspaniałą scenerią, wspaniałymi ubraniami i pięknymi ludźmi. Rozkoszuj się prostotą formuły kolejnego magicznie wymyślonego rom-comu i ciesz się, że Oświadczyny po irlandzku został zdetronizowany (w roku przestępnym, nie mniej) jako najlepszy rom-com osadzony w Irlandii.


 


Zobacz, jak życzenie spełnia się w magicznej Irlandii! Obejrzyj film 'Irlandzkie życzenie' na Netflix już teraz.
Artur
Redaktor
facebook twitter instagram
MUSIC & FESTIVALS LOVER! - Web & App #UI / #UX designer - Graphic Design is my passion

Najnowsze wpisy na blogu

15.03.2024
Recenzja "Irlandzkie życzenie": Lindsay Lohan na Netflixie ma mnóstwo uroku

Zapraszamy na emocjonującą recenzję filmu "Irlandzkie życzenie" z udziałem Lindsay Lohan, dostępnego na platformie Netflix. Odkryj historię Maddie, która wędruje do Irlandii i spełnia magiczne życzenie przy starożytnym kamieniu.

15.03.2024
7. sezon Black Mirror pojawi się w 2025 roku: Oto, co wiemy do tej pory

Zaplanuj swoje oczekiwania na 7. sezon 'Czarne lustro', który pojawi się w 2025 roku. Zobacz, co do tej pory już wiemy.

14.03.2024
15 najlepszych westernów o wyjętych spod prawa, ranking

Zanurz się w świat westernów wyjętych spod prawa z rankingiem 15 najlepszych filmów pełnych napięcia i nieprzewidywalnych zwrotów akcji. Przekonaj się, dlaczego te produkcje zachwycają widzów i zaskakują nietypowymi bohaterami.

14.03.2024
Gdzie obejrzeć "Biedne istoty": Czy zdobywca Oscara jest dostępny w streamingu?

Uznany przez krytyków film Yorgosa Lanthimosa Biedne istoty jest wreszcie dostępny w streamingu. Czarna komedia fantasy jest adaptacją powieści Alasdaira Graya z 1992 roku o tym samym tytule, która zdobyła nagrodę Guardian Fiction Prize i Costa Book Award