Film 7 więźniów: podsumowanie fabuły i wyjaśnienie końca

Film 7 więźniów: podsumowanie fabuły i wyjaśnienie końca

15.11.2021

Ostrzeżenie o spoilerach: Ten artykuł zawiera główne elementy fabuły.


 


W portugalskim filmie "7 więźniów" młodzi mężczyźni z obszarów wiejskich są zmuszani do pracy przymusowej. Tematem tego filmu są prześladowania ludzi i współczesne niewolnictwo w krajach Ameryki Południowej.


Aby przeżyć, protagonista staje się niewolnikiem swojego pracodawcy w 7 więźniach. Ale w poszukiwaniu wolności bohater jest, zarażony tą samą mentalnością. Film pokazuje, jak chciwość nikogo nie oszczędza i jak wszyscy stajemy się niewolnikami bogactwa i przyjemności.


Podsumowanie fabuły 7 więźniów:Matias jest osiemnastoletnim chłopcem, który wraz z matką i dwiema siostrami mieszka w skromnej chatce na obrzeżach Ariranha. Aby wyżywić swoją rodzinę, Ana pracuje bez przerwy na farmie. Mateus marzy o zostaniu inżynierem, ale aby utrzymać rodzinę, pracuje w punkcie skupu złomu w So Paulo.
Pośrednik, Gilson, pomaga Mateusowi i Samuelowi znaleźć pracę w tym samym mieście. Esquivel i Isaque dołączają do nich, a chłopcy z Catanduva docierają do Sao Paulo. W ramach nowej pracy Gilson zawozi ich do odległego złomowiska. Tam poznają swojego nowego szefa Lucę. Chłopcy ruszają za składnicą złomu. Luca pokazuje im, jak wydobyć miedź z gumy i oddzielić stal nierdzewną od złomu.


Po tygodniu ciężkiej pracy Mateus chce dostać zapłatę. Luca mówi im, że już wypłacił odszkodowania ich rodzinom. Wyjaśnia, że wydał mnóstwo pieniędzy na ich transport, zakwaterowanie i wyżywienie. Nie jest on zobowiązany do płacenia im, dopóki nie uregulują swoich długów. Luca konfiskuje nawet ich smartfony.


Jeszcze tej samej nocy cała czwórka podejmuje nieudaną próbę ucieczki. Luca jednak zamienia złomowisko w więzienie z drutem kolczastym. Isaque próbuje uciec, ale dwóch policjantów aresztuje go i zabiera z powrotem na złomowisko. Ostrzega ich, że upewni się, że jego kolega z policji Batista złoży im wizytę, jeśli kiedykolwiek zobaczą go próbującego uciec. Ich działania będą miały wpływ na ich rodzinę, a czwórka decyduje się podążać za instrukcjami Luki z troski o własne bezpieczeństwo.


Ofiara własnej chciwościMateus wie, że nie będzie w stanie poradzić sobie z Lucą przy użyciu siły. Dlatego wykorzystuje jego spryt przeciwko niemu. Dogaduje się z Lucą i przekonuje go, by wypuścił ich na wolność, gdy odpracuje swoje długi. Luca zgadza się, a Mateus przepowiada, że za 6 miesięcy będą wolni.
Z czasem Luca polubił Mateusa, a jego lojalność zostaje wystawiona na próbę. Aby zapewnić się o jego lojalności, Luca proponuje mu stanowisko prawej ręki. Mateus towarzyszy Luce na targ, aby kupić więcej niewolników. W tym momencie siedmiu więźniów zanurza się w okrutnej rzeczywistości brazylijskiego handlu ludźmi. Według Luki siecią kierował Bianchi, przełożony Luki. Nie jest tajemnicą, że Bianchi jest zamożnym politykiem. Kiedy Mateus zdaje sobie sprawę, że nie może im uciec, robi to, co musi zrobić, aby chronić swoją rodzinę.


Lucia sprzedała dwie dziewczyny do burdelu i zapłaciła Mateusowi sowitą sumę. Na złomowisko przyprowadza jeszcze trzech więźniów, dzięki czemu łączna liczba więźniów wzrasta do siedmiu. Mateus podejmuje się zadań, które wyznaczył mu Luca. Próbuje się opierać, gdyż trzymanie ludzi w klatkach jest wbrew jego moralności. Luca mówi Mateusowi, że widział jego fantastyczne czasopisma i jest świadomy jego ambicji zostania pilotem lub inżynierem. Ale w prawdziwym świecie te wysoko płatne stanowiska są poza zasięgiem dla tych, którzy dorastali w biedzie.


Mateus nie próbował ukrywać swojego życia. Kiedy następnego dnia dzwoni do swojej matki, jest ona bardzo szczęśliwa. Jej sytuacja finansowa poprawiła się, gdy Luca przekazał jej pieniądze. Wpływ pieniędzy stopniowo zmienia Mateusa w człowieka, którym kiedyś gardził. W końcu Mateus staje się Lucą i zdradza swoich przyjaciół.


Koniec „7 więźniów” wyjaśnia: Czy Mateus uratuje swoich przyjaciół?Pracodawca Luki, Bianchi, ubiega się o przyszłość kraju. Fakt, że Bianchi nadzorował sieć handlarzy ludźmi i robotników przymusowych był wystarczająco symboliczny. Mimo to Bianchi nakazuje Luce opuszczenie złomowiska i wzięcie udziału w kampanii wyborczej.
Mateus prosi Lucę, by uwolnił jego kolesiów. Luca ujawnia mu, że nigdy by ich nie wydał, ale lubi Mateusa. Zaprasza więc Mateusa, aby do niego dołączył. W drodze na złomowisko Mateus spotyka rodzinę Luki. Ich radość przyprawia Mateusa o szybsze bicie serca. Ma nadzieję, że pewnego dnia zobaczy uśmiech swojej matki. Kiedy wracają na złomowisko, Samuel próbuje uciec. Mateus aresztuje go i zabiera do więzienia.


Mateus wpadł w złość i złapał Samuela za szyję, kiedy go aresztował. Boi się, że jego plany opieki nad matką legną w gruzach, jeśli Samuel ucieknie. Albo on, albo ona - powiedział Luca. Mateus musiał podjąć decyzję. I musiał dokonać wyboru. Groził matce Samuela i wysłał mu jej zdjęcie. Samuel widział zdjęcie swojej matki i jest zszokowany przemianą Mateusa. Teraz już wie, że Mateus został pochłonięty przez chciwość.


Następnego ranka Samuel przypala Mateusowi rękę papierosem. Kiedy Mateus i Luca opuszczają złomowisko, Mateus przejmuje nad nim pieczę. Zdaje sobie sprawę, że zniszczył wszystkie swoje poprzednie związki. Mateus stał się w tym momencie zupełnie inną osobą.


 


Obejrzyj film "7 więźniów" na  Netflix

Artur
Redaktor
facebook twitter instagram
MUSIC & FESTIVALS LOVER! - Web & App #UI / #UX designer - Graphic Design is my passion

Najnowsze wpisy na blogu

24.11.2021
"Euforia" Sezon 2 Trailer pokazuje nieodpowiedzialną Zendayę i ujawnia datę premiery

W końcu Euforia powraca! Data rozpoczęcia drugiego sezonu została oficjalnie ogłoszona w krótkim zwiastunie teaserowym wydanym dziś przez HBO. Serial powróci na swój ośmioodcinkowy drugi sezon 10 stycznia na HBO GO.

16.11.2021
Zobacz zwiastun z filmu Netflixa "Nie patrz w górę".

Netflix zaprezentował ładne, ponad dwuminutowe spojrzenie na jeden z najbardziej ekscytujących nadchodzących filmów: Nie patrz w górę.

15.11.2021
Narcos: Mexico Sezon 3 Soundtrack: Wszystkie utwory z opisami scen

Sonudtrack Narcos: Mexico sezon 3 zawiera muzykę Mano Negra, Los Dug Dug's i Atahualpa Yupanqui. To info zawiera spoilery do serialu Netflixa o meksykańskiej przestępczości zorganizowanej.

15.11.2021
Wyjaśnienie końca pierwszego sezonu „Koszmar minionego lata”

Co dzieje się w pierwszym sezonie serialu „Koszmar minionego lata”? Tutaj znajdziesz podsumowanie, które odpowiada na wszystkie otwarte pytania dotyczące zakończenia pierwszego sezonu.