Wyjaśnienie końca pierwszego sezonu „Koszmar minionego lata”

Wyjaśnienie końca pierwszego sezonu „Koszmar minionego lata”

15.11.2021

Uwaga, spoiler: Ten artykuł zawiera istotne elementy fabuły.


 


Pierwszy sezon „Koszmar minionego lata” kończy się emocjonującą kulminacją, która ujawnia tajemnicze morderstwa w mieście. Tożsamość seryjnego mordercy zostaje ujawniona, ale ma to straszne konsekwencje dla przyjaciół. Zakończenie jest pełne zwrotów akcji, które na pierwszy rzut oka nie do końca mają sens. Jeśli widziałeś zakończenie i jesteś zdezorientowany przez rewelacje, oto kilka odpowiedzi na twoje pytania dotyczące finału „Koszmar minionego lata”


 


Streszczenie: "Koszmar minionego lata"


Na początku opowieści Alison miała koszmar o śmierci Lennona. Helen, dawno niewidziana matka Alison, rozmawia teraz z Brucem. Wie o śmierci Clary i wyruszyła do miasta po Biblię, która reprezentuje nauki jej sekty. Alison mówi Margot, że Dylan ją prześladuje i źle się zachowuje. Dylanowi nie udaje się przekonać Lyli, że Alison ukradła tożsamość Lennona.


Lyla czyni zapytania z Margot, aby dowiedzieć się, czy Dylan mówi prawdę, ale dostaje żadnych przydatnych informacji. Następnie udaje się do mieszkania Bruce'a, aby zdobyć zdjęcia Alison i Lennona. Lyla ma koroner Wade zbadać zdjęcia, aby ustalić, który bliźniak rzeczywiście zmarł.


Podczas gdy Helen szuka Bruce'a, spotyka Alison, którą natychmiast rozpoznaje. Po ostrej kłótni Alison szuka pocieszenia u Margot.


Margot jest przekonana, że Dylan mówi prawdę, kiedy Alison (która zakłada, że Margot to Lennon) kłamie jej o seksie z Dylanem. Dla tajemnicy Alison, Alison i Bruce zamordowali wszystkich. Margot wręcza Dylanowi laptop Lennona, aby mógł się do niego włamać, a następnie jedzie do domu Helen. Dylan próbuje skonfrontować się z Alison, ale ich rozmowę przerywa telefon od Margot, która dowiedziała się prawdy o zabójcy. Rozmowa zostaje przerwana, zanim zdąży powiedzieć cokolwiek więcej. Kiedy Alison i Dylan docierają do domu Margot, odkrywają straszliwą prawdę kryjącą się za morderstwami.


 


Kto jest mordercą w "Koszmar minionego lata"?


Dylan i Alison odkrywają, że Helen została zamordowana w starym domu Clary. Dylan wybiera 911, ale zostaje zaatakowany i powalony do nieprzytomności. Margot siedzi w kącie i płacze. Kiedy Alison próbuje jej pomóc, Margot przyznaje się do zabicia Helen. Margot przyznaje, że wie, iż Alison udawała Lennona od lata. Aby Alison zaakceptowała jej kłamstwo, Margot zamordowała wszystkich, na których jej zależało. Margot przestała mordować, gdy zakochała się w Alison. Ale Alison sypiająca z Dylanem rozwścieczyła Margot. Oferuje Alison ostatnią szansę, aby powiedzieć prawdę, ale kiedy Alison nalega na bycie Lennon, Margot dźga ją nożem.


Kiedy Lyla dowiaduje się o telefonie alarmowym Dylana, pędzi do domu Clary. Dylan odzyskuje przytomność i próbuje powstrzymać Margot przed dźgnięciem Alison. Kiedy Margot przyznaje się do pozostawienia DNA Dylana na ostrzu noża, zdaje sobie sprawę, że planowała to wszystko od początku. Dylan wyrywa pistolet z Margot jako Lyla interweniuje i powstrzymuje dwóch nastolatków. Kiedy Alison twierdzi, że Dylan ją zaatakował, zostaje aresztowany. W ten sposób Alison odwzajemnia uczucie Margot do niej. Odcinek kończy się Alison spędza czas z Margot po tym, jak odzyskała od swoich urazów kilka tygodni później.


W końcu Alison staje po stronie Margot, mimo jej niestabilnego stanu psychicznego i morderczych zapędów. Na decyzję Alison mógł wpłynąć jeden z dwóch czynników. Po pierwsze, Margot jest świadoma swojej tożsamości i potrafi udowodnić, kim naprawdę jest, w przeciwieństwie do Dylana. Dlatego decyzja Alison, by chronić Margot, jest rozsądna. Margot, z drugiej strony, wyznaje, że nie obchodzi ją, jak Alison ma na imię, dopóki ją kocha.


Bruce wymienił się również zdjęciami Alison i Lennona. Wade dedukuje, że Alison jest zmarłą bliźniaczką, chroniącą swoją przykrywkę.


Bruce podmienił również zdjęcia Alison i Lennona. Wade dochodzi do wniosku, że Alison jest zmarłą bliźniaczką, chroniącą swoją przykrywkę. Więc Alison trzymająca stronę Margot, by zachować jej sekret, jest nielogiczna. Druga możliwość jest taka, że Alison naprawdę kocha Margot. Margot była przy niej od śmierci Lennona. Tak więc ratując Margot, Alison pokazuje Margot, że naprawdę ją kocha. Alison również kłamie Bruce'owi na temat śmierci Helen, udowadniając swoją miłość do Margot i chęć jej ochrony.


 


Co się dzieje z Dylanem na końcu?


Dylan w poprzednich odcinkach zachowywał się dziwnie. Margot wciąż powtarza Alison, że to Dylan jest mordercą. W końcu Dylan jest tylko nastolatkiem z problemami, który zostaje niesłusznie oskarżony o popełnienie przestępstwa. Kiedy Dylan spotyka w jaskini kult Clary, popada w obsesję. Podobnie jak Clara, zaczyna przeprowadzać sekcje mózgów zwierząt i karmić nimi pająki. Działania Dylana sprawiają, że łatwo Margot go wrobić, a z pomocą zeznań Alison, zostaje aresztowany. Pająki i ręka Riley'a zostają również odkryte przez policję w domu Dylana. Los Dylana jest przesądzony i trafia on do więzienia.


Margot gardzi przede wszystkim Dylanem. Z perspektywy czasu, nie lubi Dylana, ponieważ rywalizuje o uczucia Alison. Zabija więc dwie pieczenie na jednym ogniu, wrabiając Dylana w morderstwa. Margot zostaje uniewinniona nie tylko od swoich zbrodni, ale także od romantycznej rywalki. Po przeczytaniu kultowej Biblii Clary swoim współwięźniom, Dylan wydaje się rozważać kontynuowanie misji Clary po wyjściu na wolność.


 


Czy Riley nadal żyje?


W ostatnich sekundach odcinka widzimy ciało Rileya, zabalsamowane w miodzie, w laboratorium kryminalistycznym. W ostatniej chwili Riley otwiera oczy. Riley wydaje się być żywy! Nie wiadomo jednak, czy jest sobą, czy się zmieniła.


 


Cały sezon serialu "Koszmar minionego lata" można obejrzeć na PrimeVideo


Artur
Redaktor
facebook twitter instagram
MUSIC & FESTIVALS LOVER! - Web & App #UI / #UX designer - Graphic Design is my passion

Najnowsze wpisy na blogu

24.11.2021
"Euforia" Sezon 2 Trailer pokazuje nieodpowiedzialną Zendayę i ujawnia datę premiery

W końcu Euforia powraca! Data rozpoczęcia drugiego sezonu została oficjalnie ogłoszona w krótkim zwiastunie teaserowym wydanym dziś przez HBO. Serial powróci na swój ośmioodcinkowy drugi sezon 10 stycznia na HBO GO.

16.11.2021
Zobacz zwiastun z filmu Netflixa "Nie patrz w górę".

Netflix zaprezentował ładne, ponad dwuminutowe spojrzenie na jeden z najbardziej ekscytujących nadchodzących filmów: Nie patrz w górę.

15.11.2021
Narcos: Mexico Sezon 3 Soundtrack: Wszystkie utwory z opisami scen

Sonudtrack Narcos: Mexico sezon 3 zawiera muzykę Mano Negra, Los Dug Dug's i Atahualpa Yupanqui. To info zawiera spoilery do serialu Netflixa o meksykańskiej przestępczości zorganizowanej.

15.11.2021
Wyjaśnienie końca pierwszego sezonu „Koszmar minionego lata”

Co dzieje się w pierwszym sezonie serialu „Koszmar minionego lata”? Tutaj znajdziesz podsumowanie, które odpowiada na wszystkie otwarte pytania dotyczące zakończenia pierwszego sezonu.