Film 'Początek świata': wyjaśnienie fabuły i końca

Film 'Początek świata': wyjaśnienie fabuły i końca

11.01.2022

"Początek świata" to francuska komedia Netflixa, która oferuje kilka zabawnych momentów. Nieuniknione jest jednak, że film wzbudzi kontrowersje, ponieważ celowo gra z tabu i ośmiela się spojrzeć na seksualną napaść i znęcanie się nad osobami starszymi z "humorystycznej strony".


Co więcej, film jest wyraźną alegorią osoby przechodzącej kryzys wieku średniego. W filmie postanowiono przedstawić ten bardzo drażliwy temat w sposób jak najbardziej prowokacyjny i głupi.


 


 


Streszczenie fabuły "Początek świata":


 


Jean-Louis, narcyz w małżeństwie, które wkrótce się rozpadnie, pewnego dnia uświadamia sobie, że już nie żyje. Jego serce przestało bić. Mimo to ma możliwość dalszego uczestniczenia w życiu. Jak to jest możliwe? Jean-Louis jest wyraźnie zdezorientowany, a następnie wyrusza, aby rozwiązać tę tajemniczą zagadkę.


Jego dobry przyjaciel Michel i Valérie (jego żona) nie mogą udzielić mu odpowiedzi na to wielkie pytanie. Jean-Louis znajduje pomoc u doradcy życiowego Margaux. Szybko wymyśla rozwiązanie jego problemu: być może dylemat Jean-Louis leży w jego dysfunkcyjnej relacji z matką Brigitte. Aby się tego dowiedzieć, Margaux potrzebuje bardzo szczególnego zdjęcia: zdjęcia waginy Brigitte.


 


 


Koniec "Początek świata" wyjaśnia:


 


Aby to zrozumieć, "Początek świata" zamienia się w komediową przygodę, w której Jean-Louis musi spędzać z matką więcej czasu niż by chciał. W tym pikantnym przedsięwzięciu mają mu również pomóc jego przyjaciel Michel i jego żona Valérie. Michel udaje lekarza, a Jean-Louis szuka zdjęć wagin starszych kobiet, które Valérie musi wydrukować, by oszukać Margaux.


Innym chwalebnym pomysłem jest wymyślenie święta "Dzień Nagich Sąsiadów". Brigitte zostaje zwabiona do domu, w którym wszyscy sąsiedzi chodzą nago. Szybko jednak okazuje się, że o tak intymne zdjęcie będzie trudno. Z tego powodu Michel udaje, że kocha Brigitte od dzieciństwa, aby ją uwieść. Jak można się było spodziewać, nic nie działa. Wobec coraz większego przerażenia Brigitte sposobem, w jaki jest traktowana, Jean-Louisowi nic nie wychodzi.


Kiedy Jean-Louis próbuje wymusić na matce rękę, nieumyślnie prowokuje ją do ujawnienia bolesnych prawd o swoim życiu. Na przykład, ona mówi mu, że był produktem jednonocnej przygody, a nie synem człowieka, którego uważa za swojego ojca. Ponadto Brigitte sabotowała jeden z jego związków, robiąc kupę na łóżko rodziny panny młodej. Wszystkie te szczegóły są wstrząsające, ale żaden z nich nie jest w stanie sprawić, że serce Jean znów zacznie bić.


 


 


Czy Jean-Louis umrze? Czy jego serce znów będzie biło?


 


Zakłopotany Jean-Louis, Michel i Valérie próbują namówić matkę na sesję zdjęciową. Podczas sesji zdjęciowej zapada się i najwyraźniej nie żyje. Michel, który połknął dużą dawkę końskiego środka uspokajającego, pada na nią i przygniata ją. Ratownicy medyczni na miejscu zdarzenia zastanawiają się, dlaczego bielizna Brigitte leży na podłodze, ale nie badają tego dalej. Serce Brigitte nagle przestaje bić i w tym momencie serce Jean-Louis wraca do życia. Jest szczęśliwy i świętuje ten moment z żoną, podczas gdy jego matka nadal leży bez życia na podłodze. Można ją ożywić, ale musi przeżyć kolejne upokorzenie. Zostaje zniesiona na noszach po schodach, a Jean-Louis spieszy się, by zrobić jej długo oczekiwane zdjęcie.


W ostatnich minutach filmu rozwija się zdjęcie polaroidowe. Jean-Louis patrzy na zdjęcie, a potem przegląda się w lustrze. Jeśli zastanawiasz się, jak on może zrobić coś takiego, to właśnie o to chodzi.


 


 

Artur
Redaktor
facebook twitter instagram
MUSIC & FESTIVALS LOVER! - Web & App #UI / #UX designer - Graphic Design is my passion

Najnowsze wpisy na blogu

13.08.2022
O czym jest film "Dwa życia" z Lili Reinhart w roli głównej na Netflix?

Odliczamy dni, aż Dwa życia (eng. Look Both Ways) trafi na Netflix i jesteśmy bardzo blisko daty premiery filmu!

13.08.2022
Dzienna zmiana 2: czy będzie sequel?

Ci, którzy już obejrzeli film, mogą się zastanawiać, czy Dzienna zmiana 2 jest w planach.

13.08.2022
Soundtrack Dzienna zmian: Pełna lista utworów z filmu Netflixa

Dzienna zmiana jest nie tylko przerażająco zabawny, ale ma też niesamowitą ścieżkę dźwiękową z mnóstwem oldschoolowych utworów ikonicznych raperów.

13.08.2022
"Dzienna zmiana" zakończenie wyjaśnione: Co się dzieje na końcu filmu?

Wampiryczny film akcji Dzienna zmiana w reżyserii Jamie Foxx jest już dostępny na Netflixie. Ten przezabawny i rozrywkowy film to idealne letnie kino.