Bez wahania: fabuła i zakończenie wyjaśniane.

Bez wahania: fabuła i zakończenie wyjaśniane.

14.01.2022

Film kryminalny Netflixa "Bez wahania" opowiada o pisarce kryminałów Grace Miller (Alyssa Milano), która w trakcie trwania akcji zostaje wplątana w sprawę morderstwa swojej siostry. Grace nie tylko odkrywa prawdę o przeszłości swojej siostry, ale także wykorzystuje swoje umiejętności pisarki kryminałów, by wytropić mordercę. Po kilku burzliwych zwrotach akcji, film dobiega końca, gdy tożsamość napastnika zostaje ujawniona. Jeśli chcesz wiedzieć, kto jest zabójcą, przeczytaj ten artykuł, aby dowiedzieć się wszystkiego o zakończeniu "Bez wahania".


 


Streszczenie fabuły filmu "Bez wahania":


  


Grace Miller to znana autorka, której powieści kryminalne koncentrują się na morderstwach wykorzystywanych kobiet.
Grace wyjeżdża do Waszyngtonu po telefonie od swojej zrażonej siostry Kathleen. Kiedy Grace przyjeżdża do domu siostry, przekonuje się, że Kathleen pokonała swój nałóg. Planuje pozwać swojego byłego męża Jonathana do sądu, aby uzyskać prawo do opieki nad ich wspólnym synem. Ma również dowody na to, że Jonathan popełnia oszustwa, aby pomóc mu wygrać. Zebrała również dowody na to, że Jonathan oszukuje system, aby uzyskać przewagę w sądzie.


Aby zapłacić koszty sądowe, Kathleen potrzebuje zgody Grace na obciążenie nieruchomości hipoteką. Grace zgadza się i zostaje, by pomóc siostrze. Kathleen uczy w miejscowym liceum, ale potajemnie pracuje jako domina pod pseudonimem Desiree.


Grace poznaje sąsiada detektywa Eda Jenningsa (Sam Page) podczas pobytu u Kathleen. Uderzają go i Grace prosi go o pomoc w pracy nad swoją nową powieścią.


Podczas gdy Kathleen pracuje jako dominatrix dla jednego z klientów, Grace jest z Edem. Kiedy wracają, Grace znajduje ciało Kathleen, która została uduszona na śmierć. Grace nie ma wątpliwości, że za morderstwo odpowiedzialny jest były mąż Kathleen. Ed i jego partner Ben (Malachi Weir) przejmują śledztwo. Grace, oczywiście, również chce pomóc i dowiaduje się, że Kathleen pracowała dla domina na stronie Fantasy Inc.


Kiedy kolejny model zostaje zamordowany, komplikuje to śledztwo. W miarę postępu śledztwa, Ed i Grace nie zgadzają się co do tego, które tropy należy podjąć w następnej kolejności. Postanawia więc udać się prosto do kapitana Rivery, aby przekonać go do włączenia jej do śledztwa.


Trzecia modelka zostaje napadnięta, ale przeżywa i jest w stanie opisać sprawcę policji. Lista możliwych podejrzanych zawęża się do byłego studenta Kathleen, Randa. Ale nie ma wystarczających dowodów, by go oskarżyć.


 


Koniec "Bez wahania" wyjaśnia: kto jest mordercą?


  


Grace szybko orientuje się, że morderca jest patologicznie zakochany w Kathleen, czyli Desiree. Postanawia więc udawać Desiree. Morderca jednak nie pojawia się.
Tymczasem Rand trafia do szpitala po kłótni z kolegą z klasy, Jeraldem. Rand mówi policjantom, że Jerald był zafascynowany Kathleen i nazywał ją "swoją Kathleen". Policjanci podejrzewają Jeralda o popełnienie tych morderstw. Idą do jego domu, aby go aresztować, ale nie znajdują go.


Aby zabić "Desiree", Jerald składa wizytę Grace. Grace jest na to przygotowana i nagrywa rozmowę, która jest transmitowana na żywo w Internecie. Kiedy Jerald zdaje sobie sprawę, że Grace podstępem zmusiła go do przyznania się do winy, atakuje Grace. Wywiązuje się bójka. W końcu na miejscu zjawia się Ed, a Jerald próbuje go zastrzelić. Ed broni się i zabija Jeralda w obronie własnej.


Pomiędzy Grace i Edem rozwija się połączenie, które sugeruje, że będą mieli związek.


 


Jaki był motyw Jeralda?Jerald, łagodny i niewinny uczeń Kathleen, zakochuje się w swojej nauczycielce. Z powodu trudnych relacji z matką, Jeralda pociąga Kathleen. Matka Jeralda jest zimna i dominująca. Kathleen jest dokładnie odwrotnie. Jest troskliwa i pomocna.


Kiedy Jerald dowiaduje się, że Kathleen pracuje jako domina, jego świat się rozpada. Zaczyna dostrzegać podobieństwo między swoją matką a kobietą, w której jest zakochany.


Dla Jeralda zabicie Desiree byłoby sposobem na odzyskanie władzy od kobiety, która dominowała nad nim przez tak długi czas.


Ostatecznie, działania Jeralda służą jako wyraźne ostrzeżenie, jak brak opieki i komfortu może zmienić człowieka.


 


 NETFLIX


 

 


Artur
Redaktor
facebook twitter instagram
MUSIC & FESTIVALS LOVER! - Web & App #UI / #UX designer - Graphic Design is my passion

Najnowsze wpisy na blogu

22.06.2022
O czym jest film Netflixa Love & Gelato?

Love & Gelato to najnowsza książkowo-filmowa adaptacja romantyczno komediowe dla nastolatków Netflixa.

22.06.2022
Wyjaśnienie zakończenia sezonu 3 The Umbrella Academy.

3. sezon The Umbrella Academy wreszcie nadszedł po dosłownie latach oczekiwania!

22.06.2022
O czym jest sezon 3 The Umbrella Academy?

22 czerwca na Netflixie pojawił się 3. sezon The Umbrella Academy, a fani nie mogą się doczekać, aby zobaczyć, co nowy sezon odkryje po wybuchowym finale 2. sezonu.

22.06.2022
365 Dni 3: data premiery, obsada, szczegóły fabuły i nie tylko.

Trzeci film "Kolejne 365 Dni" jest już potwierdzony i podobno będzie kręcony równolegle z sequelem.